গাহৰি মাংসৰ আছে এইবোৰ সমস্যা দূৰ কৰাৰ চমৎকাৰী গুণ। জানক ইয়াৰ ৭ টা উপকাৰিতা।

গাহৰিৰ মাংসক পৰ্ক বোলে। ইয়াক বগা আৰু ৰঙা মাংস বুলিও জনা যায়। সকলোৱে জানে যে শৰীৰ বা পেশী বৃদ্ধি কৰিবলৈ তেওঁলোকে অধিক পৰিমাণৰ প্ৰটিন খাব লাগে। জামছেদপুৰৰ ডিমনা ৰোডৰ ডায়েটিচিয়ান শ্বেতা ঝাই কয় যে ১০০ গ্ৰাম গাহৰিৰ মাংস সেৱন কৰিলে ইয়াত ২০-২৪ গ্ৰাম প্ৰটিন পোৱা যায়। ইয়াক প্ৰটিনৰ অন্যতম উত্তম উৎস বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ উপকাৰিতাৰ বিষয়ে আমি এই লেখাটোত ক’ম।

গাহৰিৰ মাংস খোৱাৰ উপকাৰিতা

১) গাহৰিৰ মাংসত বিভিন্ন ধৰণৰ পুষ্টিকৰ উপাদান থাকে, যাৰ ফলত পেশী শক্তিশালী হয়। ট’ৰিন, বিটা এলানিন, ক্ৰিয়েটিন হৈছে এনে প্ৰ’টিন যিয়ে পেশীৰ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে। পেশী বৃদ্ধি কৰে।

২) শৰীৰত প্ৰতিদিনে বহুতো ভিটামিন, খনিজ পদাৰ্থ আৰু অন্যান্য পুষ্টিকৰ উপাদানৰ প্ৰয়োজন হয়। এই পুষ্টিকৰ উপাদানসমূহৰ অধিকাংশই গাহৰিৰ মাংসত পোৱা যায়। ইয়াত আপুনি ক্ৰিয়েটিন, কাৰ্ন’চিন, জিংক, ওমেগা ৩, ভিটামিন ডি, ওমেগা, ফেটি এচিড, ভিটামিন এ, ভিটামিন ই আৰু আইৰণ পাব।

৩) বয়স বৃদ্ধিৰ লগে লগে শৰীৰৰ পেশীবোৰ দুৰ্বল হৈ পৰে। প্ৰটিনৰ অভাৱত পেশী দুৰ্বল হৈ পৰে। ইয়াৰ বাবে বহু সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। গাহৰিৰ মাংস খালে আমি প্ৰচুৰ পৰিমাণে প্ৰটিন পাওঁ। ইয়াৰ ফলত শৰীৰৰ পেশীবোৰ মজবুত হয়।

৪) হৃদৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰে। ইয়াক হ্ৰাস কৰাত গাহৰি মাংস অতি ফলপ্ৰসূ। ইয়াৰ উপৰিও উচ্চ ৰক্তচাপ হ্ৰাস কৰে।
গাহৰিৰ মাংসে মগজুৰ পৰা আৰম্ভ কৰি হৰম’নলৈকে সকলোকে প্ৰভাৱিত কৰে আৰু বিকাশ কৰে।

৫) গাহৰিৰ মাংস কোষৰ বৃদ্ধিত সহায় কৰে। ইয়াত বি ভিটামিন থাইয়ামিন, নিয়াচিন, ৰাইবোফ্লেভিন আৰু পাইৰ’ক্সিডিন (B6) থাকে। যিয়ে খাদ্যক শক্তিলৈ ৰূপান্তৰিত কৰাত সহায় কৰে। গাহৰিৰ মাংসত গ্লাইচিন পোৱা যায়, যিটো এবিধ বিৰল পুষ্টিকৰ উপাদান। অতি কম সংখ্যক জীৱ-জন্তুৰ ক্ষেত্ৰত এনে হয়। ইয়াক খালে মানুহৰ শৰীৰে বহু উপকাৰ লাভ কৰে।

৬) যদি আপোনাৰ উৰ্বৰতা হ্ৰাস পাইছে তেন্তে গাহৰিৰ মাংস খাবলৈ আৰম্ভ কৰক। ইয়াৰ ফলত দম্পতীহালৰ যৌন সম্পৰ্ক আৰু প্ৰজনন ক্ষমতা বৃদ্ধি পায়। মানুহে শৰীৰ গঢ়িবলৈ বহু ধৰণৰ ষ্টেৰইড আৰু ঔষধ খায়, কিন্তু ইয়াৰ ফলত যৌনতা আৰু উৰ্বৰতা হ্ৰাস পায়, যদি আপুনি গাহৰিৰ মাংস গ্ৰহণ কৰে তেন্তে আপুনি উপকাৰ পাব। প্ৰজনন ক্ষমতা কমি যোৱা বৃদ্ধ পুৰুষ-মহিলা যদি ইয়াক খাদ্য তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰে তেন্তে তেওঁলোকে লাভ লাভ কৰিব।

৭) গাহৰিৰ মাংস খালে শৰীৰৰ টেষ্টষ্টেৰনৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি পায়। ক্লান্তি আৰু মানসিক চাপৰ জীৱনশৈলীৰ বাবে আমাৰ শৰীৰৰ টেষ্টষ্টেৰনৰ মাত্ৰা কমি যায়। গাহৰিৰ মাংস খালে ইয়াৰ বৃদ্ধি হয়। টেষ্টষ্টেৰন হ্ৰাস পালে ওজন বৃদ্ধি হয় আৰু যৌন জীৱনতো প্ৰভাৱ পৰে। এটা ভাল শৰীৰ গঢ়িবলৈ আমি গাহৰিৰ মাংস খাব লাগে।

৮) গাহৰিৰ মাংসত জিংক প্ৰচুৰ পৰিমাণে পোৱা যায়। যদি আপোনাৰ শৰীৰত জিংকৰ অভাৱ হয় তেন্তে গাহৰিৰ মাংস খাওক, ইয়াৰ ফলত জিংকৰ অভাৱ দূৰ হ’ব। কৰ’নাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰাত ই সহায়ক। কাৰণ জিংকে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা গঢ়ি তোলে, যিটোৱে ক’ৰ’নাক পৰাস্ত কৰাৰ একমাত্ৰ উপায়। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি আন বহুতো ৰোগৰ পৰাও আঁতৰি থাকিব পাৰে।

Disclaimer: এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment