শনি দেৱৰ আটাইতকৈ প্ৰিয় এই ৫ টা ৰাশিৰ লোক। কেতিয়াও পৰিব নিদিয়ে বিপদত।

শনিদেৱৰ নাম শুনি সকলোৱে ভয় খায়। কাৰণ, শনিদেৱ কৰ্মৰ ফলাফলৰ দাতা, তেওঁ নিজৰ কৰ্ম অনুযায়ী কোনো ব্যক্তিক ফলাফল দিয়ে। জ্যোতিষৰ মতে শনি দুটা ৰাশিৰ অধিপতি। মকৰ আৰু কুম্ভ ৰাশিৰ প্ৰভু। সেইবাবেই শনি দেৱে এই ৰাশি দুটাক ভাল পায়। আপোনালোকক কওঁ যে সূৰ্য্য আৰু চন্দ্ৰৰ বাহিৰে বাকী সকলো গ্ৰহ দুটা ৰাশিৰ অধিপতি। অৱশ্যে ইয়াৰ বাহিৰেও দুটা ৰাশি আছে যিবোৰ শনি দেৱৰ বাবে অতি প্ৰিয়। শনিয়ে এই ৰাশিবোৰক সদেছাতী আৰু ধৈয়াতো বিশেষ অসুবিধা নিদিয়ে।

বৃষ ৰাশিৰ ওপৰত শনিৰ প্ৰভাৱ

বৃষ ৰাশিৰ প্ৰতিও শনিদেৱ অতি দয়ালু। আচলতে শুক্ৰ ৰাশিত শনিক যোগকৰক বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত শনি ট্ৰেনজিটত থাকিলেও বা বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ ৰাশিফলত থাকিলেও ই কোনো অশুভ প্ৰভাৱ নিদিয়ে। কিন্তু আন গ্ৰহৰ অৱস্থান প্ৰতিকূল হ’লেও শনিদেৱে বিশেষ অসুবিধাৰ সৃষ্টি নকৰে।

তুলা ৰাশিৰ ওপৰত শনিদেৱৰ প্ৰভাৱ

তুলা ৰাশিও শনিদেৱৰ আটাইতকৈ প্ৰিয়। আচলতে তুলা ৰাশিত শনি উচ্চ। শনিদেৱে সদেসতী আৰু ধৈয়াৰ সময়ত এই ৰাশিৰ লোকক অশান্তি নিদিয়ে যদিহে তেওঁলোকৰ ৰাশিফলৰ বাকী সকলো গ্ৰহ অতি প্ৰতিকূল অৱস্থাত নাথাকে। তুলা ৰাশিৰ লোকৰ অগ্ৰগতিত শনিদেৱে বহুত সহায় কৰে।

কুম্ভ ৰাশিৰ ওপৰত শনিৰ প্ৰভাৱ

আনকি কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলো শনি দেৱৰ দ্বাৰা কম প্ৰভাৱিত হয়। আচলতে কুম্ভ ৰাশি শনি দেৱৰ ৰাশি, অৰ্থাৎ এই ৰাশিৰ প্ৰভু শনি দেৱ। গতিকে শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদ কুম্ভ ৰাশিৰ লোকৰ মাজত ৰৈ যায়। শনিদেৱৰ আশীৰ্বাদৰ বাবে এইসকল লোকে ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন নহয়। কুম্ভ ৰাশিৰ লোকৰ ওপৰত শনিদেৱৰ প্ৰভাৱ অতি কম সময়ৰ বাবে থাকে।

ধনু ৰাশিৰ ওপৰত শনিৰ প্ৰভাৱ

শনিদেৱ বৃহস্পতিৰ ধনু ৰাশিৰ প্ৰতিও আকৰ্ষিত। শনিদেৱেও এই ৰাশিৰ লোকসকলক বিশেষ অশান্তি নিদিয়ে। আচলতে বৃহস্পতি গ্ৰহৰ লগত শনিৰ সমান সম্পৰ্ক আছে। সেয়ে সদেসতী আৰু ধৈয়াৰ সময়ত শনিয়ে ধনু ৰাশিৰ লোকক বিশেষ অসুবিধা নিদিয়ে। শনি এই ৰাশিৰ লোকসকলক সন্মানৰ লগতে ধন-সম্পত্তিও প্ৰদান কৰে।

মকৰ ৰাশিত শনিৰ প্ৰভাৱ

মকৰ ৰাশিৰ প্ৰভু শনি। সেইবাবেই এই ৰাশি শনি দেৱৰ অন্যতম প্ৰিয় ৰাশি। সেয়ে শনিৰ সদেসতী আৰু ধৈয়াৰ সময়তো শনিদেৱে এই ৰাশিবোৰক বিশেষ অসুবিধা নিদিয়ে। কিন্তু মকৰ ৰাশিৰ লোকে সহজে হাৰ নামানে, সেয়েহে শনি দেৱৰ বিৰূপ প্ৰভাৱৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগে।

Disclaimer: এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment