প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ নকৰা বাবেই ফৈয়াজে হানি খুচি হত্যা কৰে যুৱতীক। ইতিমধ্যে আৰক্ষীৰ জালত পৰিছে হত্যাকাৰী ।

কৰ্ণাটকৰ হুবলী জিলাত পোহৰলৈ আহিছে এক হৃদয় বিদাৰক গোচৰ। ইয়াত মহাবিদ্যালয়ত দিনৰ পোহৰত এজন এমচিএৰ ছাত্ৰীক ছুৰীৰে আঘাত কৰি হত্যা কৰা হয়। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি এই ঘটনাৰ ভিডিঅ’ ছ’চিয়েল মিডিয়াত পোহৰলৈ আহিছে, য’ত অভিযুক্ত যুৱকজনে ছাত্ৰী গৰাকীক আক্ৰমণ কৰা দেখা গৈছে। অভিযুক্তই ছাত্ৰী গৰাকীক ৭ বাৰকৈ আক্ৰমণ কৰে। এই সময়ছোৱাত যুৱকজনো আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। দুয়োকে ওচৰৰ চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱাত চিকিৎসকে ছাত্ৰী গৰাকীক মৃত বুলি ঘোষণা কৰে। বৰ্তমান আৰক্ষীয়ে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি অভিযুক্ত যুৱকজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

মৃত ছাত্ৰীগৰাকী কংগ্ৰেছৰ এগৰাকী কাউন্সিলাৰৰ কন্যা আছিল। বিভিবি কলেজৰ প্ৰথম বৰ্ষৰ এমচিএৰ ছাত্ৰী। আৰক্ষীয়ে অভিযুক্ত যুৱকজনক ফৈয়াজ (২৩) বুলি চিনাক্ত কৰিছে। এই ক্ষেত্ৰত আৰক্ষী বিষয়াসকলে কয় যে মৃত ছাত্ৰীগৰাকীয়ে ইতিমধ্যে কলেজত তেওঁৰ সৈতে পঢ়ি থকা আক্ৰমণকাৰী ফৈয়াজক চিনি পাইছিল। কিছুদিন পূৰ্বে অভিযুক্ত যুৱকজনে কলেজ এৰিছিল।

আৰক্ষীয়ে এফআইআৰ ৰুজু কৰে

বৰ্তমান আৰক্ষীয়ে এই গোচৰত অভিযুক্ত ফৈয়াজৰ বিৰুদ্ধে হত্যাৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছে আৰু অধিক তদন্ত অব্যাহত আছে। মৃতকৰ মাতৃয়ে কয়, “মই তেওঁক নিবলৈ আহিছিলো আৰু তেওঁৰ সৈতে এবাৰ ফোনত কথা পাতিছিলো। আমাৰ কথা পতাৰ পাঁচ মিনিটৰ ভিতৰতে এই কাণ্ড সংঘটিত হৈছিল।” তেওঁক কোৱা হৈছিল যে কোনোবাই তেওঁৰ কন্যাক ছুৰীৰে আঘাত কৰি হত্যা কৰিছে।

ইফালে, মৃত ছাত্ৰী গৰাকীকৰ হত্যাকাণ্ডৰ প্ৰতিবাদত ছাত্ৰ সংগঠন এবিভিপি আৰু বিজেপি সমৰ্থকে বিদ্যানগৰ থানাৰ বাহিৰত পথ অৱৰোধ কৰে। আৰক্ষীৰ পৰা তেওঁলোকৰ দাবী যে অভিযুক্ত ফৈয়াজক কঠোৰতম শাস্তি দিব লাগে।

পুলিচে কি কয়?

এই ক্ষেত্ৰত আৰক্ষী বিষয়াসকলে কয় যে যুৱকজন আৰু ছোৱালীজনীয়ে ইতিমধ্যে ইজনে সিজনক চিনি পাইছিল। দুয়োজনেই সহপাঠী আছিল। ছোৱালীজনীয়ে তাৰ প্ৰেম প্ৰস্তাৱ নাকচ কৰিছিল, যাৰ বাবে অভিযুক্ত ফৈয়াজে এই কাণ্ড সংঘটিত কৰিছিল। এই বিষয়ত ভুক্তভোগীৰ পৰিয়ালে কয় যে তেওঁলোকৰ ছোৱালীজনীয়ে এইবোৰৰ পৰা সদায় আঁতৰি থাকিছিল।

Disclaimer: এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে।

Leave a Comment