বিবাহিত পুৰুষে বেলেগ মাইকিৰ প্ৰেমত পৰিলে ঘৰত পত্নীৰ লগত কৰে এনে ব্যৱ্হাৰ। সাৱধান!

সম্পৰ্কত প্ৰেমত পৰা দুজন মানুহৰ মাজত কেতিয়া দূৰত্ব আহিব কোনেও ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিব নোৱাৰে। কেতিয়াবা পাৰস্পৰিক সমন্বয়ৰ অভাৱত এনেকুৱা হয়, আৰু কেতিয়াবা স্বামীৰ জীৱনত আন এগৰাকী মহিলাৰ প্ৰৱেশৰ বাবেও এনেকুৱা হয়। উদ্ভৱ হোৱা মতানৈক্যবোৰ সমাধান কৰিব পাৰি, কিন্তু ‘তাই’ যদি স্বামীৰ জীৱনত প্ৰৱেশ কৰিছে, তেন্তে যিমান সোনকালে ধৰা পৰে, পত্নীৰ বাবে সিমানেই ভাল। এনে হ’লে তাই সঠিক সময়ত সঠিক সিদ্ধান্ত লৈ নিজৰ বিবাহিত জীৱন ৰক্ষাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে বা আগবাঢ়ি যাব পাৰে। আমি আপোনালোকক কৈছো এজন প্ৰতাৰক স্বামীৰ ৫টা লক্ষণৰ বিষয়ে:

মোবাইল-কম্পিউটাৰৰ প্ৰতি অধিক সাৱধান হয়

এহাল বিবাহিত দম্পতীয়ে নিজৰ মোবাইল আৰু কম্পিউটাৰ ব্যৱহাৰৰ সন্দৰ্ভত নিজৰ সংগীৰ চাৰিওফালে শিথিল হৈ থাকে। কিন্তু যেতিয়া আপোনাৰ স্বামীয়ে হঠাতে নিজৰ মোবাইল আৰু কম্পিউটাৰৰ বিষয়ে অধিক গোপনীয়তা ৰাখিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু সেইবোৰ আপোনাৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিবলৈ আৰম্ভ কৰে, তেতিয়া বুজিব যে কিবা এটা ভুল হৈছে। যদি তেওঁলোকে আপোনাৰ লগত কথা পতাতকৈ মোবাইলত আড্ডাত বেছি সময় কটায় তেন্তে এইটোক এটা লক্ষণ হিচাপে লওক আৰু সজাগ হওক।

ঘনিষ্ঠতাৰ অভাৱ

শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা বিবাহিত জীৱনৰ এটা অংশ। সময়ৰ লগে লগে সম্পৰ্কৰ এই অংশটো অলপ দুৰ্বল হৈ পৰে। কিন্তু যদি আপোনাৰ স্বামীয়ে আপোনাৰ স্পৰ্শৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ আৰম্ভ কৰে বা অন্তৰংগতাৰ সময়ত আপুনি একেবাৰেই আৱেগ অনুভৱ নকৰে তেন্তে এয়া আপোনাৰ বাবে এক ডাঙৰ লক্ষণ। যিজনৰ লগত ব্যক্তিজনে ভাল পায় বা আকৰ্ষণ অনুভৱ কৰে তেওঁৰ লগতহে ঘনিষ্ঠতা সম্ভৱ। যদি এই দুয়োটা বস্তু নাথাকে তেন্তে আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ এই অংশটো যে নোহোৱা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিব সেয়া স্পষ্ট।

অফিচত কাম বৃদ্ধিৰ বাহানা

আপোনাৰ স্বামী হঠাতে ব্যস্ত হৈ পৰিছেনে আৰু সেয়েহে ঘৰত কম সময় কটাবলগীয়া হৈছেনে? যদি হয় তেন্তে ইয়াৰ দুটা কাৰণ থাকিব পাৰে। প্ৰথমতে, সঁচাকৈয়ে তেওঁৰ কাম বেছি আৰু দ্বিতীয়তে, তেওঁ কেৱল কামৰ অজুহাত দেখুৱাইছে। যদি আপোনাৰ স্বামী সঁচাকৈয়ে অফিচৰ কামৰ বাবে চিন্তিত, তেন্তে ঘৰতো তেওঁক অফিচৰ কলত উপস্থিত থকা, লেপটপত অফিচৰ কাম কৰা, টেনচনৰ বাবে অধিক ভাগৰুৱা হোৱা দেখা যাব।

যদি তেওঁক ঘৰত এনেকৈ কথা পতা বা প্ৰতিক্ৰিয়া কৰা দেখা নাযায় আৰু তথাপিও তেওঁ অফিচত ব্যস্ত বুলি কৈ গভীৰ নিশা ঘূৰি আহে বা বেছিভাগ সময়তে ঘৰৰ বাহিৰত থাকে, তেন্তে সজাগ হওক।

দৈনন্দিন অভ্যাসৰ পৰিৱৰ্তন

কোনোবাই যেতিয়া কাৰোবাৰ প্ৰেমত পৰে তেতিয়া তেওঁ নিজৰ পছন্দ পাহৰি আনজনৰ মতে নিজকে ঢাকিবলৈ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ ভিতৰত কাপোৰ পিন্ধাৰ পৰা ব্যায়াম আৰু স্বাস্থ্যসন্মত খাদ্য গ্ৰহণ, ঘৰত কমকৈ থকালৈ পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। যদি আপুনি হঠাতে আপোনাৰ স্বামীৰ অভ্যাসত কিছু পৰিৱৰ্তন দেখিছে, তেন্তে সম্ভৱ যে তেওঁ ইয়াৰ বাবে আন কোনো মহিলাৰ পৰা প্ৰেৰণা লাভ কৰিছে। অৱশ্যে কোনো সিদ্ধান্তত উপনীত হোৱাৰ আগতে নিশ্চিত হোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

যিকোনো কথা সুধিলে খং উঠে

কোনো ব্যক্তিয়ে যেতিয়া কোনো কাম গোপনে কৰে তেতিয়া তেওঁ সদায় ধৰা পৰাৰ ভয় কৰে। লুকুৱাবলৈ হ’লে তেওঁ সদায় ডিফেন্সিভ পজিচনত থাকে। এনে পৰিস্থিতিত যদি ধেমালিতেও তেওঁৰ ওচৰত এই সম্পৰ্কীয় কিবা কথা কোৱা হয় বা সোধা হয়, তেতিয়া তেওঁৰ খং উঠে। তেওঁলোকৰ সততা আৰু ত্যাগৰ বিষয়ে যিমান পাৰি কথা পাতিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

আৱেগিক দূৰত্ব

যদি আপোনাৰ স্বামীৰ জীৱনলৈ আন এগৰাকী মহিলা আহিছে, তেন্তে আপোনাৰ আৱেগিক বন্ধনত ইয়াৰ প্ৰভাৱো আপুনি দেখিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। আপোনাৰ কথা শুনিবলৈ তেওঁলোকৰ সময় নাথাকিব। তেওঁলোকে আপোনাক কি আঘাত দিছে সেই বিষয়ে কম গুৰুত্ব দিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। লগতে, গোটেই দিনটো তেওঁলোকৰ লগত কথা নাপাতিলেও তেওঁলোকৰ বাবে কোনো পাৰ্থক্য হোৱা যেন নালাগিব। প্ৰেমত এজন ব্যক্তি আৱেগিকভাৱে আকৃষ্ট হৈ থাকে, এনে পৰিস্থিতিত তেওঁৰ সংগীৰ লগত কথা নোপোৱা আৰু তেওঁৰ প্ৰতি কোনো গুৰুত্ব নিদিয়াটো সম্ভৱ নহয়। যদি এনেকুৱা হৈছে, তেন্তে আপুনি বুজিব লাগে যে সমস্যাটো আন কিবা।

চেহেৰাৰ প্ৰতি অধিক মনোযোগ দিয়ক

সকলোৰে বাবে সদায় ভাল দেখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ, কিন্তু সকলোৱে একমত হ’ব যে সম্পৰ্কৰ আৰম্ভণিতে ল’ৰা আৰু ছোৱালী দুয়োজনে ইয়াৰ প্ৰতি অধিক যত্ন লয় আৰু যেতিয়া তেওঁলোকৰ বন্ধন দৃঢ় হয়, তেতিয়া তেওঁলোকে এই বিষয়ে শিথিল হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। বিবাহতো একেই কথা হয়। পুৰুষসকলে হয়তো অফিচৰ বাবে ভাল সাজ-পোছাক পিন্ধিব পাৰে, কিন্তু যদি তেওঁ হঠাতে নিজৰ ব্যক্তিগত গ্ৰুমিং, সুগন্ধি, কাপোৰৰ নিৰ্বাচন আৰু শৰীৰৰ প্ৰতি অধিক সচেতন হৈ পৰিছে, তেন্তে ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল তেওঁ আন কাৰোবাক আপ্লুত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে।

Disclaimer: এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment