স্বামী আৰু পিতৃ গৃহৰ বাবে মা লক্ষ্মীৰ স্বৰূপ হয় এই ৫ ৰাশিৰ ছোৱালী। ধনে ধানে ভৰি থাকে ঘৰ।

জ্যোতিষৰ মতে এজন ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত কিছুমান বিশেষ গ্ৰহ আৰু অৱস্থান আছে যিয়ে তেওঁক বিশেষ কৰি তোলে। আজি আমি আপোনালোকক এনে কিছুমান ৰাশিৰ বিষয়ে ক’বলৈ ওলাইছো য’ত জন্ম হোৱা নাৰী স্বামীৰ বাবে লক্ষ্মী ৰূপ হয়। যদিও সকলো পত্নীয়েই স্বামীৰ বাবে লক্ষ্মী, তথাপিও এই ৫ ৰাশিৰ নাৰীৰ জীৱনত প্ৰৱেশে দ্ৰুত অগ্ৰগতি আৰু সামাজিক প্ৰতিপত্তি কঢ়িয়াই আনে। এই ৰাশিৰ ছোৱালীবোৰ কেৱল স্বামীৰ বাবেই নহয়, পিতৃৰ বাবেও অতি ভাগ্যৱান।

বৃষ ৰাশিঃ আৰ্থিক বিষয়ত ভাগ্যৱান

বৃষ ৰাশিৰ প্ৰভু হৈছে শুক্ৰ গ্ৰহ। বিলাসীতা, সুখ আৰু ধন-সম্পত্তিৰ বাবে দায়বদ্ধ গ্ৰহটোৱেই হৈছে শুক্ৰ। সেয়ে এই ৰাশিৰ মহিলাসকল টকাৰ ফালৰ পৰা অতি ভাগ্যৱান। বিয়াৰ আগতে দেউতাকৰ বাবে অতি ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হয় আৰু বিয়াৰ পিছতো স্বামীৰ বাবেও ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হয়।

কৰ্কট ৰাশিঃ এই ৰাশিৰ মহিলাসকল ভাগ্যৱান

চন্দ্ৰ হৈছে কৰ্কট ৰাশিৰ শাসক গ্ৰহ আৰু জ্যোতিষত চন্দ্ৰক ধনৰ বাবে দায়ী গ্ৰহ বুলি গণ্য কৰা হয়। গতিকে এই ৰাশিৰ নাৰীৰ ৰাশিফলত যদি চন্দ্ৰ শুভ অৱস্থাত উপস্থিত থাকে তেন্তে এই মহিলাসকল স্বামীৰ জীৱনত আৰ্থিক আৰু আৰ্থিকভাৱে লাভজনক হৈয়েই থাকে। এই মহিলাসকল স্বামীৰ বাবে পৃথক আৰু শক্তিশালী উপাৰ্জনৰ উৎস হৈ পৰে। ইয়াৰ উপৰিও আৰ্থিক বিষয়তো তাই দেউতাকৰ বাবে অতি সৌভাগ্যৱান।

তুলা ৰাশিঃ মাতৃ লক্ষ্মীৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ আছে

জ্যোতিষত তুলা ৰাশি ধন আৰু সমৃদ্ধিৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। তুলা ৰাশিত জন্ম হোৱা নাৰী লক্ষ্মী দেৱীৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। সেয়ে এই ৰাশিৰ নাৰীসকল পিতৃ আৰু স্বামী উভয়ৰে বাবে অতি সৌভাগ্যৱান। ইয়াৰ উপৰিও কঠোৰ পৰিশ্ৰমী শৈলীৰে সকলোৰে হৃদয় জয় কৰিবলৈও সফল হয়।

ধনুঃ বৃহস্পতি গ্ৰহৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ

ধনু ৰাশিৰ শাসক গ্ৰহ হৈছে বৃহস্পতি। ধন-সম্পত্তিৰ বাবে দায়ী গ্ৰহ বুলিও বৃহস্পতি বুলি কোৱা হৈছে। যদি এই ৰাশিৰ ছোৱালীৰ আৰোহী ধনু ৰাশি আৰু বৃহস্পতি স্থাপন কৰা হয় তেন্তে বিশ্বাস কৰা হয় যে এই মহিলাগৰাকী নিশ্চয় পূৰ্বৰ জন্মতো এই পৰিয়ালত আছিল। তদুপৰি এনে নাৰীয়েও এই জন্মতে তেওঁলোকৰ পূৰ্বৰ জীৱনত কৰা সৎ কৰ্মৰ ফল লাভ কৰে। লগতে বৃহস্পতি তেওঁলোকৰ ৰাশি হোৱাৰ বাবে তেওঁলোকৰ বৃহস্পতি গ্ৰহৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ আছে। যাৰ বাবে তেওঁলোকৰ জীৱনত কেতিয়াও আৰাম আৰু ধনৰ অভাৱ নহয়।

মীন ৰাশিঃ এই ৰাশিৰ নাৰীয়ে প্ৰগতিৰ দুৱাৰ মুকলি কৰে।

মীন ৰাশিৰ শাসক গ্ৰহ হৈছে বৃহস্পতি। বৃহস্পতি ৰাশি হোৱাৰ সমান্তৰালকৈ এই ৰাশিত জন্ম হোৱা নাৰীসকল বিশেষভাৱে ঐশ্বৰিক শক্তিৰ দ্বাৰা ধন্য। এই ৰাশিৰ নাৰীয়ে কেৱল স্বামীৰ বাবেই নহয়, পৰিয়ালৰ বাবেও সৌভাগ্য আৰু প্ৰগতিৰ দুৱাৰ মুকলি কৰে। লগতে বৃহস্পতি যদি তেওঁলোকৰ ৰাশিফলত শক্তিশালী স্থানত থাকে তেন্তে তেওঁলোকে সমাজত উচ্চ পৰ্যায়ৰ সন্মান লাভ কৰে

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment