বিয়া নপতা সকলে OYO হোটেলত যোৱাৰ আগতে জানি লওক এই নিয়ম। নহলে যাব লাগিব জেইলত।

আজিৰ যুৱক-যুৱতীসকলে অকলে নিজৰ সংগীক লগ কৰিবলৈ অয়ো ৰুমছ হোটেলত লগ হয়। যদি আপুনিও আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে অকলে সময় কটাব বিচাৰে, তেন্তে আমি আপোনাক কওঁ যে হোটেললৈ যোৱাৰ আগতে আপুনি আপোনাৰ অধিকাৰ আৰু আইনৰ বিষয়ে জানিব লাগিব। অন্যথা আপুনি পিছত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে…

আপুনি নিশ্চয় প্ৰায়ে শুনিছে যে আৰক্ষীয়ে দম্পতীক হাৰাশাস্তি কৰা আৰু অবিবাহিত প্ৰাপ্তবয়স্কসকলে অয়ো ৰুমছ হোটেললৈ যোৱা।কিন্তু আপুনি জানেনে যে আৰক্ষীয়ে হোটেলত থকা অবিবাহিত প্ৰাপ্তবয়স্ক দম্পতীক হাৰাশাস্তি কৰিব নোৱাৰে। কাৰণ, আইন অনুসৰি তেনে কৰাটো অপৰাধ নহয়।

এই আইনৰ অধীনত কোনো হোটেলেই বৈধ পৰিচয় প্ৰমাণ দাখিল কৰি অবিবাহিত প্ৰাপ্তবয়স্ক দম্পতীক কোঠাৰ পৰা বঞ্চিত কৰিব নোৱাৰে। হোটেল এছ’চিয়েশ্যন অৱ ইণ্ডিয়াইও এনে কোনো নিয়ম জাৰি কৰা নাই।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে স্পষ্ট কৰি দিছে যে সংবিধানৰ ২১ নং অনুচ্ছেদৰ অধীনত যিকোনো প্ৰাপ্তবয়স্ক ব্যক্তিয়ে নিজৰ ইচ্ছামতে যিকোনো ব্যক্তিৰ সৈতে যিকোনো ঠাইতে অৰ্থাৎ হোটেল বা ঘৰত থাকিব পাৰে। তেওঁলোকৰ মাজত সহমতৰ সম্পৰ্কও থাকিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে বিয়া হোৱাটো প্ৰয়োজনীয় নহয়।

এই আইনৰ অধীনত কোনো হোটেলেই বৈধ পৰিচয় প্ৰমাণ দাখিল কৰি অবিবাহিত প্ৰাপ্তবয়স্ক দম্পতীক কোঠা দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিব নোৱাৰে। হোটেল এছ’চিয়েশ্যন অৱ ইণ্ডিয়াইও এনে কোনো নিয়ম জাৰি কৰা নাই।

হোটেলত থকা অবিবাহিত প্ৰাপ্তবয়স্ক দম্পতীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ অধিকাৰ আৰক্ষীৰ নাই। হয়, জেৰাৰ সময়ত পুলিছে পৰিচয় পত্ৰ বিচাৰিব পাৰে। কিন্তু পৰিচয় প্ৰকাশ কৰাৰ পিছত আৰক্ষীয়ে কোনো ব্যৱস্থা ল’ব নোৱাৰে। এই আইন অনুসৰি হোটেল পৰিচালনাৰ দায়িত্ব আছে নিজৰ অতিথিসকলৰ গোপনীয়তাক সন্মান কৰা। তেওঁলোকৰ গোপনীয়তাৰ অধিকাৰ সুৰক্ষিত কৰক। এইটো গোপনীয়তাৰ অধিকাৰৰ দৰে এজন ব্যক্তিৰ অধিকাৰ।

যাতে কোনো বাধা নোহোৱাকৈ নিজৰ কোঠাত সময় কটাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত অবাঞ্চিত দৰ্শনাৰ্থী আৰু হোটেলৰ কৰ্মচাৰীয়ে অনুমতি অবিহনে কোঠাটোত প্ৰৱেশ কৰাৰ অধিকাৰ নাই। আপোনাৰ পৰিচয় প্ৰকাশ কৰাৰ পিছতো যদি আৰক্ষীয়ে আপোনাক হাৰাশাস্তি কৰে তেন্তে আপুনি কোনো জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াৰ ওচৰত অভিযোগ দিব লাগে। অভিযোগৰ শুধৰণি নহ’লে আৰক্ষীৰ বিৰুদ্ধে আদালতত অভিযোগ দাখিল কৰিব লাগে।

Disclaimer: এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment