শনিৰ উদয়ে অহা ১০ বছৰলৈ সমস্যা সৃষ্টি কৰিব এই ৭ ৰাশিৰ জীৱনত। বৃদ্ধি পাব পাৰে বেমাৰ আজাৰ।

বৈদিক জ্যোতিষত শনি দেৱক কৰ্মফলৰ দাতা আৰু ন্যায় প্ৰদানকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। অৰ্থ শনি দেৱে এজন ব্যক্তিক তেওঁৰ কৰ্মৰ ভিত্তিত ফলাফল প্ৰদান কৰে। লগতে শনি দেৱে আটাইতকৈ লেহেমীয়া গতিৰে ৰাশি সলনি কৰে। অৰ্থাৎ এটা ৰাশিৰ পৰা আন এটা ৰাশিলৈ ট্ৰেন্সজিট হ’বলৈ প্ৰায় ডেৰ-দুবছৰ সময় লাগে। লগতে শনি দেৱৰ ট্ৰেনজিটৰ লগে লগে সাৰে সাতি আৰু ধৈয়া কিছুমান ৰাশিৰ পৰা আৰম্ভ হয় আৰু আন কিছুমান ৰাশিত শেষ হয়। আপোনালোকক কওঁ যে শনি দেৱ ২০২৪ চনৰ জানুৱাৰী মাহত কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিছিল, যাৰ বাবে শনি গ্ৰহৰ মীন ৰাশিৰ সাৰে সাতি আৰম্ভ হৈছিল আৰু কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে ইয়াৰ পৰা স্বাধীনতা লাভ কৰিছিল। ধৈয়াই কৰ্কট আৰু বৃশ্চিক ৰাশিৰ পৰা আৰম্ভ কৰিছিল। ইয়াত আমি ক’ম আগন্তুক ১০ বছৰত শনিৰ সাৰে সাতি আৰু ধৈয়া কাৰ ওপৰত হ’ব।

এই ৰাশিৰ ওপৰত প্ৰভাৱ থাকিব

বৈদিক জ্যোতিষৰ মতে মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সম্প্ৰতি শনিৰ উদয় প্ৰথম পৰ্যায় চলি আছে। এই ৰাশিৰ লোকসকলে ৮ আগষ্ট ২০২৯ তাৰিখে উদয়ৰ পৰা স্বাধীনতা লাভ কৰিব। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ উদয় চলি আছে। এই ৰাশিৰ লোকসকলে ২০২৭ চনৰ ৩ জুন তাৰিখে উদয়ৰ পৰা স্বাধীনতা লাভ কৰিবলৈ ওলাইছে। একে সময়তে মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে শনি উদয় শেষ পৰ্যায় চলি আছে। এই লোকসকলে ২০২৫ চনৰ ২৯ মাৰ্চত শনি উদয়ৰ পৰা স্বাধীনতা লাভ কৰিব।

শনি প্ৰভাৱ এই ৰাশিৰ ওপৰত থাকিব

আৰু ২০২৫ চনৰ মাৰ্চত শনি দেৱে ৰাশি সলনি কৰিব। যাৰ বাবে শনিৰ প্ৰভাৱ মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ ওপৰত আৰম্ভ হ’ব। লগতে এই লোকসকলে ২০৩৪ চনৰ ৩ জুলাই তাৰিখে শনি দৃষ্টিৰ পৰা স্বাধীনতা লাভ কৰিব। ইয়াৰ লগে লগে ২০২৭ চনৰ ৩ জুনৰ পৰা বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে শনি উদয় প্ৰথম পৰ্যায়ৰ কাম আৰম্ভ হ’ব। এই ৰাশিৰ লোকসকলে ২০৩৪ চনৰ ১৩ জুলাই তাৰিখে শনি দৃষ্টিৰ পৰা স্বাধীনতা লাভ কৰিব।

আনহাতে মিথুন ৰাশিৰ লোকৰ বাবে শনি উদয় ২০২৯ চনৰ ৮ আগষ্টৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব আৰু ২০৩৬ চনৰ ২৭ আগষ্টলৈকে চলিব। এই ৰাশিৰ বাবে এই সময় অলপ কষ্টদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম বন্ধ হ’ব পাৰে। লগতে আপোনাৰ স্বাস্থ্য বেয়া হৈ থাকিব পাৰে। একে সময়তে চাকৰি আৰু ব্যৱসায় লেহেমীয়াকৈ চলিব। আনহাতে কৰ্কট ৰাশিৰ লোকৰ বাবে শনি দৃষ্টি ২০৩২ চনৰ ৩১ মে’ৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব আৰু ২০৩৮ চনৰ ২২ অক্টোবৰত শেষ হ’ব।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment