বিয়াৰ প্ৰথম নিশা স্বামী স্ত্ৰীয়ে নকৰিব এই কাম অন্যথা গোটেই জীৱন কটাব লাগিব দুখত।

বিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰি আমি কিমান মাহ কটাওঁ? সভাস্থলী, কাপোৰ-কানি, উপহাৰ আদিৰ ব্যৱস্থা কৰাত বহু সময় খৰচ হয়। বেছিভাগ মানুহেই ভাবে যে বিয়াৰ পিছত ‘সুখৰ জীৱন’ আছে।বহুত মানুহৰ এনে চিন্তা থাকে, কিন্তু সেয়া নহয়। বিয়াৰ পিছত আপোনাৰ নতুন জীৱন আৰম্ভ হয় আৰু সেই নতুন জীৱনটোক সুখী কৰিবলৈ হ’লে আপুনি নিজৰ খোজবোৰ সঠিকভাৱে ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। বহু সময়ত নতুন বিবাহৰ আৰম্ভণিতে ল’ৰা আৰু ছোৱালী দুয়োজনেই অতিশয় নাৰ্ভাছ হৈ পৰে আৰু এনে পৰিস্থিতিত বিয়াৰ প্ৰথম নিশাটোৱেই হ’ব পাৰে ইজনে সিজনক চিনি পোৱাৰ উপযুক্ত সময়।

প্ৰেম বিবাহ হওক বা আয়োজিত বিবাহ হওক, প্ৰথম নিশা যদি ভুল হয় তেন্তে আপোনাৰ সংগীয়ে হয়তো গোটেই জীৱন মনত ৰাখিব। আমি ইয়াত যৌন শিক্ষাৰ কথা কোৱা নাই, আচৰণৰ ভুলৰ কথাহে কৈছো। বিবাহৰ আৰম্ভণিতে নিজৰ সংগীৰ আৱেগৰ লগতে নিজৰ আৱেগৰ যত্ন লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। কেনেধৰণৰ ভুলে সমস্যা বৃদ্ধি কৰে কওঁ।

প্ৰথম নিশাই জোৰকৈ যৌ*ন সম্পৰ্ক নকৰিব

সম্ভৱ যে বিয়াৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত থকাৰ বাবে আপোনাৰ সংগীয়ে হয়তো অতিশয় বিচলিত হৈ পৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত বিয়াৰ প্ৰথম নিশাই যৌ*ন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাটো প্ৰয়োজনীয় নহয়। আমি কোৱাৰ দৰে সংগীৰ অনুভৱৰ যত্নও ল’ব লাগিব। এনে নহয় যে এই বিষয়ে খঙত বহিব লাগে। আপোনাৰ জীৱনত নতুন আৰম্ভণি আহিছে আৰু এনে পৰিস্থিতিত এটা ভুল খোজ জীৱনৰ স্মৃতি হিচাপে থাকিব।

প্ৰথম নিশা শৰীৰৰ ওপৰত মন্তব্য নকৰিব

আন এটা কথাত মানুহে গুৰুত্ব নিদিয়ে যে যেতিয়াই আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে অন্তৰংগ হ’ব তেতিয়াই তেওঁৰ বিষয়ে কোনো ভুল নক’ব। এনেবোৰ কথা গোটেই জীৱন স্মৰণ হৈ থাকে আৰু আপোনাৰ বিবাহৰ আৰম্ভণি নষ্ট কৰিব পাৰে। সংগীৰ শৰীৰৰ ওপৰত মন্তব্য কৰাৰ কোনো কাৰণ নাথাকিব পাৰে আৰু হয়তো অজানিতে ঘটিছে, কিন্তু যদি হৈছে তেন্তে ভুল। চাওক, এইটো আপোনাৰ লগতে আপোনাৰ সংগীৰ বাবেও এক নতুন অভিজ্ঞতা হ’ব পাৰে আৰু আপুনি নাজানে যে তেওঁৰ শৰীৰৰ সন্দৰ্ভত কি আশা আৰু দুখ আছে। এনে পৰিস্থিতিত আপুনি তেওঁলোকক গোটেই জীৱন কিছু কষ্ট দিব পাৰে।

বিয়াৰ প্ৰথম নিশা মদ সেৱন কৰাটো ভুল

সম্ভৱ হ’ব পাৰে যে আপুনি আৰু আপোনাৰ সংগী দুয়োজনেই ইয়াৰ বাবে সাজু হৈ আছে, কিন্তু যদি কোনোবাই সাজু নহয়, তেন্তে আপুনি জোৰ-জবৰদস্তি কৰা উচিত নহয়। বহু সময়ত মানুহে মদ্যপান কৰি কিবা এটা কৰে যিটো তেওঁলোকে কৰা উচিত নহয়। এই ঘটনাই আপোনাৰ প্ৰথম বিয়াৰ নিশাৰ অভিজ্ঞতা সম্পূৰ্ণৰূপে নষ্ট কৰিব পাৰে। বিয়াৰ প্ৰথম নিশা যাতে সম্পূৰ্ণ সচেতন হৈ থাকে তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখিব লাগে।

বিয়াৰ প্ৰথম নিশা অভিযোগ নকৰিব

বিয়াৰ প্ৰথম নিশা কোনো ধৰণৰ অভিযোগ কৰিলে চাগে কোনেও ভাল নাপাব। আপুনি নিজৰ কথা কব পাৰে, বিয়ালৈ অহা মানুহবোৰৰ কথা কব পাৰে, কিন্তু বিয়াখনৰ ব্যৱস্থা বেয়া আছিল, তোমালোকৰ পৰিয়ালবোৰ কেনেকুৱা, বন্ধু তোমালোক ইমান বিৰক্তিকৰ, তুমি মোৰ পৰিয়ালতকৈ ভাল বুলি নাভাবিবা তুমি হ’ব লাগিছিল তেওঁৰ লগত কথা পাতিলে, যেনেকৈ যদি আপুনি বহু কথা কয়, তেন্তে আপুনি নিজেই আপোনাৰ বিয়াখন নষ্ট কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

বিয়াৰ প্ৰথম ৰাতিৰ আগতে ৰাতিৰ আহাৰ নিশ্চয়কৈ খাব

বিয়াৰ প্ৰস্তুতি বা বিয়াৰ অনুষ্ঠানত ব্যস্ত হৈ, বা আত্মীয়ৰ সমস্যা সমাধানত ব্যস্ত হৈ সময় নষ্ট হ’লেও তথাপিও নিজৰ প্ৰতি অলপ মনোযোগ দিয়ক। আপোনাৰ খাদ্য আৰু পানীয়ৰ ব্যৱস্থা কৰক আৰু সম্ভৱ হ’লে আপোনাৰ সংগীকো এই বিষয়ে সুধিব। বেছিভাগ ভাৰতীয় বিয়াতে বিয়াৰ পিছত খাদ্যৰ কথা ক’বলৈ প্ৰাৰম্ভিক সংকোচ দেখা যায়। এনে পৰিস্থিতিত আপোনাৰ সংগীৰ যত্ন লোৱা আৰু তেওঁৰ যত্ন লোৱাটো আপোনাৰ দায়িত্ব।

Disclaimer: এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment