সাধাৰণ যেন লগা উৰহীয়ে দূৰ কৰিব পাৰে এই ৫ টা বেমাৰ।পঢ়ক উৰহী খোৱাৰ উপকাৰিতা।

উৰহী এবিধ মাহজাতীয় শস্য, য’ত বহুতো পুষ্টিকৰ উপাদান থাকে। ই বীন প্ৰজাতিৰ এবিধ পাচলি। খাবলৈ সুস্বাদু হোৱাৰ উপৰিও স্বাস্থ্যৰ বাবেও ই অতি উপকাৰী। ভিটামিন বি ৩, ভিটামিন বি ৬, প্ৰটিন, কেলচিয়াম, আইৰণ, মেগনেছিয়াম, ফছফৰাছ, কপাৰ, থাইয়ামিন আৰু নিয়াচিন আদি বহুতো পুষ্টিকৰ উপাদান ইয়াত পোৱা যায়, যিয়ে বহু ৰোগৰ পৰা ৰক্ষা কৰাত সহায় কৰে। নিয়মিতভাৱে সেৱন কৰিলে স্বাস্থ্যৰ বহু উপকাৰ পোৱা যায়। গতিকে আহক, উৰহী পাচলি খোৱাৰ স্বাস্থ্য উপকাৰিতাৰ বিষয়ে জানি লওঁ –

ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায়ক

যদি আপুনি মেদবহুলতাৰ বাবে অসুবিধা পাইছে আৰু আপোনাৰ ওজন কম কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আপুনি আপোনাৰ খাদ্য তালিকাত উৰহী অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে। ইয়াত আঁহ প্ৰচুৰ পৰিমাণে থাকে, যাৰ ফলত পেটটো দীৰ্ঘদিন ধৰি ভৰি থাকে। ইয়াৰ ফলত আপুনি বাৰে বাৰে ভোক অনুভৱ কৰিব নোৱাৰে, যিয়ে ওজন কমাবলৈ সহায় কৰিব পাৰে।

হজম শক্তি উন্নত কৰা

উৰহী সেৱন কৰিলে পাচনতন্ত্ৰ শক্তিশালী হয়। আচলতে ইয়াত থকা আঁহে হজম শক্তি উন্নত কৰাত সহায় কৰে। ইয়াৰ নিয়মীয়া সেৱনে পেটৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিব পাৰে।

হৃদযন্ত্ৰ সুস্থ কৰি ৰাখক

উৰহী সেৱন কৰিলে হৃদযন্ত্ৰৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী। ইয়াত ভিটামিন বি ৬ থাকে, যিয়ে হৃদযন্ত্ৰক সুস্থ কৰি ৰখাত সহায় কৰে আৰু হৃদযন্ত্ৰৰ লগত জড়িত ৰোগৰ সম্ভাৱনা হ্ৰাস কৰে।

অনিদ্ৰাৰ পৰা মুক্তি পাব

টোপনিৰ সমস্যাত ভুগি থকা লোকৰ বাবে উৰহী খোৱাটো উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। আচলতে ইয়াত মেগনেছিয়াম পোৱা যায়, যিয়ে অনিদ্ৰাৰ সমস্যা দূৰ কৰাত সহায় কৰে। ইয়াক সেৱন কৰিলে ভাল টোপনি অহাত সহায় হয়।

ৰক্তহীনতা প্ৰতিৰোধ কৰা

ৰক্তহীনতাৰ সমস্যাত উৰহী খোৱাটো উপকাৰী। আচলতে ইয়াত আইৰণ পোৱা যায়, যিয়ে শৰীৰত হিম’গ্লবিনৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। ইয়াৰ নিয়মীয়া সেৱনৰ দ্বাৰা শৰীৰত তেজৰ অভাৱ নিৰাময় কৰিব পৰা যায়।

Disclaimer: এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment