মা লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিবলৈ ঘৰত ৰুৱক এই ৫ বিধ গছ।দূৰ হব আর্থিক সমস্যা।

ঘৰৰ বহু সমস্যা দূৰ কৰাৰ লগতে ধনাত্মক শক্তি বৃদ্ধিৰ বাবে বাস্তু শাস্ত্ৰত বহুতো সমাধানৰ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ চোতালত গছপুলি ৰোপণ কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। বাস্তু শাস্ত্ৰত উল্লেখিত বহুতো গছ-গছনি ঘৰত ৰোপণ কৰাটো কেৱল সুখ-শান্তিৰ বাবেই নহয়, ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধি বজাই ৰখাতো সহায় কৰে। এই গছবোৰে ধন আকৰ্ষণ কৰে। ঘৰৰ চোতালত কোনবোৰ গছ ৰোপণ কৰিব লাগে জানো আহক।

ডালিম আৰু বেল গছ
বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ মূল প্ৰৱেশদ্বাৰৰ সোঁফালে ডালিমৰ গছ ৰোপণ কৰে, তেন্তে দেৱী লক্ষ্মী আৰু ধনৰ দেৱতা কুবেৰ দুয়োৰে আশীৰ্বাদ আপোনাৰ ওপৰত প্ৰদান কৰা হয়। ইয়াৰ লগতে ঘৰৰ মূল প্ৰৱেশদ্বাৰত এজোপা বেল গছ ৰোপণ কৰি ধনৰ ঈশ্বৰ সন্তুষ্ট হয়, সেয়েহে ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰত এই দুবিধ গছ ৰোপণ কৰিব লাগে।

মনি প্লেট ৰোপণ কৰিব

মনি প্লেট সকলোৰে প্ৰিয় গছ। ইয়াৰ লতা ডাল বৰ ধুনীয়া দেখা যায়। ইয়াৰ লগতে পৰিৱেশটোও বিশুদ্ধ হৈ পৰে। দক্ষিণ-পূব কোণত ধনৰ গছ ৰোপণ কৰাটোও শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ এইটোও বিশ্বাস কৰা হয় যে ঘৰত ধনৰ গছ ৰোপণ কৰিলে সকলো আৰ্থিক সমস্যা নোহোৱা হৈ যায় আৰু ধনৰ অভাৱ নহয়।

সৰ্প গন্ধা উদ্ভিদ

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত সৰ্প গন্ধা গছ ৰোপণ কৰিলেও সুখ আৰু সমৃদ্ধি পোৱা যায়। এই উদ্ভিদ অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ঘৰৰ অধ্যয়ন কক্ষত ৰাখিলে সকলো প্ৰগতিৰ দুৱাৰ মুকলি হয়। সজ্জা অনুসৰি বহা কোঠাতো ৰাখিব পাৰে।

মোহিনী উদ্ভিদৰ ৰোপণ কৰিব

দক্ষিণ আফ্ৰিকাত প্ৰায়ে মোহিনী উদ্ভিদ পোৱা যায়। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ পূব বা উত্তৰ দিশত মোহিনী গছ ৰোপণ কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ঘৰৰ মূল প্ৰৱেশদ্বাৰতো প্ৰায়ে স্থাপন কৰা হয়। মহিনী গছ ড্ৰয়িং ৰূমত সজ্জা হিচাপেও ৰাখিব পাৰি। ইয়াৰ লগতে ইয়াক শোৱা কোঠাতো স্থাপন কৰিব পাৰি। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে মোহিনী উদ্ভিদ ধৰ্মৰ লগত জড়িত, সেয়েহে ইয়াক কেতিয়াও দক্ষিণ দিশত ৰোপণ কৰা উচিত নহয়।

নিলাজি বন ৰোপণ কৰিব

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে নিলাজি বন উদ্ভিদ অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ভগৱান শিৱইও নিলাজি বন উদ্ভিদ আটাইতকৈ বেছি ভাল পায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ঘৰত নিলাজি বন গছ ৰোপণ কৰিলে ঘৰৰ পৰা সকলো দৰিদ্ৰতা দূৰ হয়। লগতে কোৱা হয় যে সোমবাৰে ভগৱান শিৱক নিলাজি বন ফুল আগবঢ়ালে ইতিবাচক শক্তি আৰু ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ সৃষ্টি হয়। ইয়াৰ লগতে ইয়াক টকাৰ গছ বুলিও কোৱা হয়।যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত সুখ, সমৃদ্ধি, ইতিবাচক শক্তি আৰু ধন-সম্পত্তি কঢ়িয়াই আনিব বিচাৰে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে এই পাঁচ বিধ গছ ব্যৱহাৰ কৰি নতুন বছৰত ঘৰত ৰোপণ কৰক।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment