গুড় বা মিঠৈ দিয়া চাহ খালে পোৱা যায় এই ৬ টা আচৰিত্ৰ উপকাৰ।দূৰ কৰে বহু বেমাৰ।

ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে প্ৰথমে ব্ৰেকফাষ্টৰ লগতে চাহ খায়। অৱশ্যে গোটেই দিনটো ২ৰ পৰা ৩ ঘণ্টাৰ ব্যৱধানত চাহ খাই থকা বহু লোক আছে। কিন্তু, চাহত থকা চেনিৰ বাবে মানুহ মধুমেহ ৰোগৰ দৰে গুৰুতৰ ৰোগৰ চিকাৰ হৈ পৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত আজি আমি আপোনালোকক এটা কথা কৈছোঁ (Jaggery Tea Benefits), যিটো চাহৰ লগত মিহলি হ’লে বহু উপকাৰ পোৱা যায়। আচলতে আমি গুড়ৰ কথা কৈছোঁ, চেনিৰ সলনি চাহত মিহলি গুড় খোৱা বয়োজ্যেষ্ঠসকলে চাগে প্ৰায়ে দেখিছে। কওঁ যে গুড় চাহত আইৰণ, ফাইবাৰ, পটাছিয়াম আদি প্ৰচুৰ পৰিমাণে পোৱা যায়। ইয়াৰ বাবে পানীত অলপ চাহপাত, লং, দালচেনি, তুলসী, আদা আৰু গুৰ মিহলাইও চাহ বনাব পাৰি। এই বিষয়ে জানো আহক।

গাঁঠিৰ বিষত ফলপ্ৰসূ

স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, গুড় চাহত থকা ভিটামিন আৰু খনিজ পদাৰ্থৰ দৰে অত্যাৱশ্যকীয় পুষ্টিকৰ উপাদানসমূহ গাঁঠিৰ বিষ আৰু হাড়ৰ লগত জড়িত সমস্যাসমূহ হ্ৰাস কৰাত সহায়ক। দৈনিক ইয়াক সেৱন কৰিলে এই সমস্যাৰ পৰা সহজেই মুক্তি পাব পাৰি। কেৱল এয়াই নহয়, গুড়ৰ সৈতে চাহ খালে হাড় কঠিন হোৱাৰ সমস্যাও সোনকালে নাইকিয়া হয়।

ৰক্তহীনতাৰ সমস্যা নাইকিয়া হৈ যায়

গুড়ত আইৰণ প্ৰচুৰ পৰিমাণে পোৱা যায় আৰু শৰীৰত হিম’গ্লবিনৰ পৰিমাণ বজাই ৰাখিবলৈ আইৰণ অতি প্ৰয়োজনীয়। ইয়াৰ উপৰিও আইৰণে ৰক্তকণিকাক হাওঁফাওঁ আৰু শৰীৰৰ বিভিন্ন অংশলৈ অক্সিজেন প্ৰেৰণ কৰাত সহায় কৰে। লগতে দৈনিক গুড় চাহ খালে শৰীৰৰ আইৰণৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ হয়। ইয়াৰ ফলত শৰীৰে আইৰণ শোষণ কৰি ভালদৰে কাম কৰিবলৈ সক্ষম হয়। সেয়ে যদি শৰীৰত তেজৰ অভাৱত ভুগি আছে তেন্তে দৈনিক এবাৰ গুড় চাহ খাব লাগে।

চৰ্দি আৰু ফ্লুত উপকাৰী

সাধাৰণতে মানুহে চাহত লৱণ, দালচেনি, আদা, তুলসী আদি কিছুমান বনৌষধি যোগ কৰে, যদি ইয়াৰ লগত গুড়ও মিহলি হয় তেন্তে এই চাহ এন্টি অক্সিডেন্ট আৰু এন্টিভাইৰেল গুণেৰে ভৰপূৰ হৈ পৰে। গতিকে চৰ্দি, ফ্লু, কাহ আৰু কাহত গুড় চাহ খালে অতি আৰামদায়ক হয়। কওঁ যে গুড়ৰ উষ্ণতা প্ৰভাৱ থাকে আৰু ই শীতকালত শৰীৰক ভিতৰৰ পৰা গৰম কৰি ৰাখে। এনে পৰিস্থিতিত শীতকালতো এই চাহ খাব পাৰে। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি কাহ আৰু চৰ্দিৰ দৰে সমস্যাৰ পৰা ৰক্ষা পাব।

ওজন কমাবলৈ সহায় কৰে

ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আপুনি ওজন বৃদ্ধিৰ সমস্যাত অশান্তি পাইছে, তেন্তে আজিৰ পৰাই গুড় চাহ খাবলৈ আৰম্ভ কৰক। আহক আমি আপোনালোকক কওঁ যে গুড়ত এনে বহু পুষ্টিকৰ উপাদান থাকে, যিয়ে শৰীৰৰ পৰা অতিৰিক্ত কেলৰি স্বাভাৱিকভাৱে হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে আৰু ই বিপাকীয় ক্ৰিয়া বৃদ্ধি কৰে, যিয়ে অতিৰিক্ত ওজন কমোৱাত বহুখিনি সহায় কৰে।

ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰক

বহু সময়ত বতৰৰ পৰিৱৰ্তনৰ বাবে মানুহ অসুস্থ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত গুড়ৰ সৈতে চাহ খালে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি পাব। কেৱল এয়াই নহয়, চাহত গুড়ৰ লগত আদা যোগ কৰিলে আইৰণ, জিংক, চেলেনিয়াম, খনিজ পদাৰ্থৰ দৰে বহু পুষ্টিকৰ উপাদান সক্ৰিয় হৈ পৰে, যাৰ ফলত ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা উন্নত হয়।

হজম শক্তি সুস্থ কৰি ৰাখক

যদি আপোনাৰ পাচনতন্ত্ৰ বেয়া হয় তেন্তে দৈনিক গুড়ৰ সৈতে চাহ খাব লাগে। আপোনালোকক কওঁ যে কোষ্ঠকাঠিন্যত আক্ৰান্ত লোকৰ বাবে এইখনেই উত্তম চাহ। এই চাহে মলত্যাগত সহায় কৰে আৰু যেতিয়া আপুনি অবিৰতভাৱে গুড় চাহ খায় তেতিয়া পাচন এনজাইম সক্ৰিয় হৈ পৰে। ইয়াৰ দ্বাৰা হজম শক্তি সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ পৰা সকাহ পোৱা যায়। গতিকে নিয়মীয়া চাহ যদি তাত চেনি দি খায়, তেন্তে আজিৰ পৰা নিজেই বন্ধ কৰি চেনিৰ সলনি গুৰ দি চাহ খাব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment