কোন প্রকাৰৰ নিমখ স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল আৰু কোন বিধ বেয়া?জানি লওক এই কথা।

যিকোনো ধৰণৰ খাদ্যত নিমখৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে। আমাৰ খাদ্যত ছডিয়ামৰ প্ৰধান উৎস হ’ল নিমখ। ছডিয়ামৰ বাবে কোষবোৰে সঠিকভাৱে কাম কৰে আৰু শৰীৰত উপস্থিত থকা তৰল পদাৰ্থ আৰু ইলেক্ট্ৰ’লাইটবোৰক ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰি ৰাখে। নিমখে আমাৰ শৰীৰলৈ ছডিয়াম যোগান ধৰে। বৈজ্ঞানিক ভাষাত নিমখক ছডিয়াম ক্লৰাইড বুলিও কোৱা হয়।

WHO য়ে মানুহক সুস্থ হৈ থাকিবলৈ দৈনিক ৫ গ্ৰামতকৈ কম নিমখ খাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে, যিটো প্ৰায় এচামুচৰ সমতুল্য। কিন্তু ভাৰতৰ চৰকাৰী তথ্য অনুসৰি ইয়াৰ মানুহে দৈনিক ১১ গ্ৰাম নিমখ খায় যিটো WHO ৰ পৰামৰ্শতকৈ বহু বেছি। বজাৰত নিমখৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে। ইয়াৰ বাবে মানুহে প্ৰায়ে বিভ্ৰান্ত হৈ থাকে যে কোনটো নিমখ স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী। গতিকে এতিয়া বেছি বিভ্ৰান্তিৰ প্ৰয়োজন নাই। আজি আমি এই লেখাটোৰ জৰিয়তে আপোনালোকক জনাম কোনটো নিমখ আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল।

কিমান প্ৰকাৰৰ নিমখ আছে জানি লওক

সাধাৰণ নিমখ (টেবুল লৱণ)

এইটো সকলোৰে পাকঘৰত পোৱা সাধাৰণ নিমখ। ইয়াক মিহিকৈ পিহি লোৱা হয় আৰু ইয়াত কোনো অবাঞ্চিত বা অশুদ্ধ কণা নাথাকে। এই নিমখ তৈয়াৰ কৰিবলৈ এটা দীঘলীয়া প্ৰক্ৰিয়াৰ মাজেৰে পাৰ হ’ব লগা হয়।শিশুৰ মগজুৰ সঠিক বিকাশৰ বাবে টেবুল নিমখ সেৱন কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি বিবেচিত হয়। কিন্তু এই নিমখৰ অধিক পৰিমাণে সেৱন কৰিলে ক্ষতিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হোৱাৰ লগতে ইয়াৰ অত্যধিক সেৱনে শৰীৰৰ কলাবোৰৰ পৰিৱৰ্তন ঘটাব পাৰে। যাৰ বাবে স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যা বৃদ্ধি পাব পাৰে।

ক’লা নিমখ

ইয়াক আমাৰ সহজ ভাষাত ক’লা নিমখ বুলি কোৱা হয়। এই নিমখ তৈয়াৰ কৰাত বহু ধৰণৰ মছলা, কয়লা আৰু গছৰ বাকলি ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এই নিমখ গোটেই দিনটো গৰম অভেনত ৰখা হয়। ইয়াৰ বাবেই নিমখৰ ৰং ৰঙা আৰু ক’লা দেখা যায়। পেট ফুলা, কোষ্ঠকাঠিন্য, এচিডিটি আৰু পেটৰ ক্ৰেম্প আদি বহু সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিয়ে।

ৰক ছল্ট (পিংক ছল্ট)

বিশেষকৈ এই নিমখ উপবাসত ব্যৱহাৰ কৰা হয়, ইয়াক ইংৰাজীত গোলাপী নিমখ বুলিও কোৱা হয় কাৰণ ইয়াৰ ৰং শেঁতা গোলাপী দেখা যায়। এই নিমখত প্ৰায় ৮৪ প্ৰকাৰৰ খনিজ পদাৰ্থ আৰু আমাৰ শৰীৰৰ বাবে অপৰিহাৰ্য অন্যান্য পুষ্টিকৰ উপাদান থাকে। ইয়াক সেৱন কৰিলে শৰীৰৰ বহু ধৰণৰ সমস্যা ৰোধ কৰিব পৰা যায়। শৰীৰত চেনিৰ মাত্ৰা, ৰক্তকণিকাৰ pH স্তৰ শুধৰায় আৰু পেশীৰ বিষৰ পৰা সকাহ দিয়ে। কিন্তু এনে নহয় যে এই নিমখ কেৱল উপবাসৰ বাবেহে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে, এই নিমখো সাধাৰণতে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

সাগৰীয় নিমখ

এই নিমখ সাগৰৰ পানীক ভাপলৈ ৰূপান্তৰিত কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়াৰ দ্বাৰা সৃষ্টি হয় যাক বাষ্পীভৱন বোলা হয়। ছডিয়ামৰ অভাৱ আৰু আয়’ডিনৰ অতিৰিক্ততাৰ বাবে ইয়াৰ চাহিদা দিনক দিনে বাঢ়িছে। এই নিমখ সোনকালে গলিব পৰা ক্ষমতা আছে।

কোনটো নিমখ স্বাস্থ্যৰ বাবে অধিক উপকাৰী ?

বজাৰত নিমখৰ ব্যৱস্থা কৰা হয়। যিটো ব্যৱহাৰ কৰিলে খাদ্যৰ সোৱাদ বৃদ্ধি পায়। কিন্তু কোনটো নিমখ স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী সেইটো জানিবলৈ কিছুমান কথা বুজাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। যিটো নিমখত ছডিয়ামৰ পৰিমাণ কম থাকে, সেই নিমখ আটাইতকৈ স্বাস্থ্যকৰ।

সাগৰীয় নিমখ: সাগৰীয় নিমখ আৰু শিলৰ নিমখক আটাইতকৈ স্বাস্থ্যকৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। কাৰণ সাগৰীয় নিমখত সাধাৰণ নিমখতকৈ ১০ শতাংশ কম ছডিয়াম থাকে। সাধাৰণ নিমখত প্ৰায় ৯৭ৰ পৰা ৯৯ শতাংশ ছডিয়াম ক্লৰাইড পোৱা যায়। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত অধিক পৰিমাণৰ আয়’ডিন থাকে, যিটো স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী।

শিলৰ নিমখ (Pink Salt): একেদৰে শিলৰ নিমখতো ছডিয়াম কম থাকে। ইয়াত মেগনেছিয়াম আৰু পটাছিয়ামৰ দৰে খনিজ মৌল পোৱা যায়, যাৰ বাবে ইয়াক স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। প্ৰায়ে মানুহক সাধাৰণ নিমখৰ সলনি শিলৰ নিমখ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment