এই ৬ টা উপায়েৰে দূৰ কৰক অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ বেয়া অভ্যাস। সহায় কৰক আপোনাৰ বন্ধুকো।

আন যিকোনো নিচাৰ দৰে অশ্লীল চিনেমা চোৱাটোও এটা বেয়া নিচা, য’ত ব্যক্তিজনে নিজৰ ইন্দ্ৰিয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব নোৱাৰে আৰু অশ্লীল ভিডিঅ’ চাই ভাল পায়। আচলতে ব্যক্তিজনৰ মগজুত ক্ষতিকাৰক ড’পামিন নিঃসৰণ হয় যিটো কোকেইন বা মদৰ দৰেই উদ্দীপক আৰু মগজুৰ উদ্দীপনা বৃদ্ধি কৰে যাৰ ফলত ব্যক্তিজনে অশ্লীল ভিডিঅ’ চাবলৈ উত্তেজিত হৈ পৰে আৰু ইচ্ছা কৰিলেও নিজকে ৰখাব নোৱাৰে। ইয়াৰ বাবেই তেওঁৰ আচৰণৰ পৰিৱৰ্তন ঘটে আৰু তেওঁ জীৱনত অতি অসাৱধান হৈ পৰে। এই লেখাটোত আমি আপোনালোকক ক’ম যে অশ্লীল চিনেমা চোৱাৰ নিচাৰ পৰা কেনেকৈ মুক্তি পাব পাৰি।

অশ্লীল চিনেমা আসক্তিৰ লক্ষণ

অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ প্ৰতি আসক্ত হোৱাটো এটা মানসিক সমস্যা। এই সমস্যাত ভুগি থকা ব্যক্তি এজনে অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ পৰা নিজকে বাধা দিব নোৱাৰে। অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ প্ৰতি আসক্ত লোকৰ ক্ষেত্ৰত কেনেধৰণৰ লক্ষণ দেখা যায় জানক।

  • তেওঁ সদায় অশ্লীল ভিডিঅ’ৰ কথা ভাবি থাকে আৰু নিৰ্জন ঠাই আৰু সুযোগ বিচাৰি থাকে।
  • তেওঁ নিজৰ ফোনটো আন কোনো ব্যক্তিৰ হাতত তুলি নিদিয়ে আৰু বেছি দিন মানুহৰ মাজত থাকিব নিবিচাৰে।
  • কিবা কাৰণত অশ্লীল ভিডিঅ’’ চাব নোৱাৰিলে মূৰৰ বিষ হয় আৰু বেয়া মেজাজত পৰে।
  • অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ অভ্যাসৰ কথা তেওঁ কেতিয়াও কোনো ব্যক্তিক নকয়।
  • অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ প্ৰতি আসক্ত ব্যক্তিয়ে কেতিয়াও বন্ধু-বান্ধৱীৰ মাজত অশ্লীল কৌতুক কৰে।
  • তেওঁ নিজৰ মাজতে হেৰাই যায় আৰু অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ লগতে হস্তমৈথুনৰ প্ৰতিও আসক্ত হৈ পৰে।
  • কেনেদৰে এই অভ্যাস দূৰ কৰিব পাৰি ?

কেতিয়াও অকলে নাথাকিব

সাধাৰণতে অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ বাবে এনে এক নিৰ্জন ঠাইৰ প্ৰয়োজন হয় য’ত কোনেও আপোনাক তেনে কৰা দেখা নাপাব। যেতিয়াই অশ্লীল ভিডিঅ’ চাবলৈ মন যায় তেতিয়াই অকলে নাথাকিব আৰু সকলোৰে মাজত আহি বহিব। অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ নিচাৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ যিমান পাৰি পৰিয়াল বা বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। সম্ভৱ হ’লে ৰাতি কেৱল পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগত শুব কাৰণ ৰাতি যেতিয়া এজন ব্যক্তি নিজৰ কোঠাত অকলে থাকে তেতিয়া তেওঁ কেতিয়াও অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ অভ্যাস এৰিব নোৱাৰে।

নিজকে ব্যস্ত ৰাখক

যদিও বেছিভাগ মানুহেই অশ্লীল ভিডিঅ’ চায়, কিন্তু এজন ব্যক্তিয়ে বহুদিন মুক্ত হৈ থাকিলে আৰু কোনো কাম নাথাকিলে অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ আসক্ত হৈ পৰে। যদি আপুনি অশ্লীল ভিডিঅ’’ চোৱাৰ প্ৰতি আসক্ত তেন্তে চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই। মাত্ৰ যিকোনো সময়তে এনেই বহি নাথাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। ইয়াৰ কাৰণ হ’ল যেতিয়া আপুনি অলসভাৱে বহিব তেতিয়া আপোনাৰ মনোযোগ সেইবোৰ বস্তুৰ প্ৰতি বেছিকৈ যাব যিবোৰে আপোনাক মনোৰঞ্জন দিয়ে বা যিবোৰে আপোনাক আনন্দ দিয়ে। গতিকে অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ নিচাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ একেবাৰেই অকলশৰীয়াকৈ বহি নাথাকিব।

নতুন এটা চখ গঢ়ি তোলক

যেতিয়া এজন ব্যক্তিৰ বহু ধৰণৰ চখ থাকে তেতিয়া তেওঁ আজৰি সময়ত নিজৰ চখবোৰ পূৰণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে আৰু অপ্ৰয়োজনীয় কামত মনটো বিচৰণ নকৰে। যদি আপুনি অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ অভ্যাস বা নিচা গঢ় লৈ উঠিছে, তেন্তে আপুনি এটা নতুন চখ গঢ়ি তুলিব লাগে। উদাহৰণস্বৰূপে, যদি আপুনি চিত্ৰ অংকন বা নৃত্যৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত, তেন্তে ইয়াৰ সৈতে জড়িত কিছুমান নতুন কথা শিকিব আৰু আনকো শিকিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক। যেতিয়া আপুনি নিজৰ চখবোৰ পূৰণ কৰাত ব্যস্ত থাকে তেতিয়া অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ কথাও মনত নাথাকিব।

হস্ত _ মৈথুন নকৰিব

বেছিভাগ মানুহেই হস্ত_ মৈথুন কৰিবলৈ অশ্লীল ভিডিঅ’ চায়। অশ্লীল ভিডিঅ’ চাই থাকোঁতে হস্তমৈথুন আৰু স্খলন কৰে। বেছিভাগ অবিবাহিত ল’ৰাই, সন্ধিয়া অফিচৰ পৰা ঘৰলৈ উভতি আহিলে অশ্লীল ভিডিঅ’ চাই হস্তমৈথুন কৰি শুই যায় আৰু তাৰ পিছত লাহে লাহে অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ পিছত হস্তমৈথুনৰ আসক্ত হৈ পৰে। এই অভ্যাসৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ হস্তমৈথুন পৰিহাৰ কৰক । যদি আপুনি লাহে লাহে এইটো চেষ্টা কৰে তেন্তে অভ্যাস শেষ হৈ যাব।

আপোনাৰ দুৰ্বলতা গ্ৰহণ কৰক

অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ নিচা এদিনতে নাইকিয়া নহয় যদিও সময় লাগে। যদি আপুনি আপোনাৰ অশ্লীল ভিডিঅ’ ছবি চোৱাৰ নিচাৰ পৰা মুক্তি পাব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ এই দুৰ্বলতাক গ্ৰহণ কৰক আৰু তাৰ পিছত নিজকে প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক যে আপুনি অশ্লীল ছবি নাচাব। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ মগজুটোও একেদৰেই কণ্ডিচন হ’ব আৰু তেতিয়া আপোনাৰ অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ কোনো ইচ্ছা নাথাকিব।

ফোনত এটা ফিল্টাৰ লগাওক

যিহেতু মোবাইল ফোন প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ পকেটত থাকে, গতিকে লেপটপতকৈ মোবাইল ফোনত অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাটোৱেই তেওঁ বেছি পছন্দ কৰে। যদি আপুনি এই নিচাৰ পৰা মুক্তি পাব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ লেপটপ আৰু ফোনত ফিল্টাৰ ইনষ্টল কৰক। বজাৰত বহুতো ধৰণৰ চফটৱেৰ উপলব্ধ যিয়ে কম্পিউটাৰ আৰু লেপটপত অশ্লীল বিষয়বস্তু থকা চাইটবোৰ ব্লক কৰে, যাৰ বাবে সেই ৱেবচাইটটো আপোনাৰ ফোন আৰু লেপটপত খোল নাখাব। অশ্লীল ভিডিঅ’ চোৱাৰ নিচাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ এইয়াই সৰ্বোত্তম উপায়।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment