১৯ চেপ্তেম্বৰত গনেশ চতুর্থী।সুখ সমৃদ্ধি আৰু শান্তি লাভৰ বাবে গনেশ চতুর্থীত কৰক এই প্ৰতিকাৰ।

ভগৱান শ্ৰী গণেশক বাধা আঁতৰোৱা আৰু প্ৰথম পূজাযোগ্য দেৱতা বুলি গণ্য কৰা হয়। শ্ৰী গণেশৰ মহিমাৰ বিষয়ে হিন্দু ধৰ্মগ্ৰন্থত বহুবাৰ বৰ্ণনা কৰা হৈছে। যিকোনো শুভ কাম আৰম্ভ কৰা হয় ভগৱান গণেশক পূজা কৰি যাতে কোনো বাধা নোহোৱাকৈ শুভ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পৰা যায়। ভাদ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ চতুৰ্থী তাৰিখত গণেশ চতুৰ্থী গণেশৰ জন্ম উৎসৱ পালন কৰা হয়।

এই দিনটোতে হিন্দু ধৰ্মৰ লোকে ভগৱান গণেশৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰি তেওঁক পূজা কৰি আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। এইবাৰ ২০২৩ চনৰ ১৯ ছেপ্টেম্বৰ মঙলবাৰে গণেশ চতুৰ্থী উৎসৱ পালন কৰা হ’ব। হিন্দু ধৰ্মশাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে গণেশ চতুৰ্থীৰ দিনা দিয়া কিছুমান বিশেষ জ্যোতিষৰ প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰি ব্যক্তিয়ে জীৱনৰ বহু বাধাৰ পৰা মুক্তি লাভ কৰি ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে। গণেশ চতুৰ্থীৰ দিনা যদি গ্ৰহণ কৰিলে এজন ব্যক্তিৰ উন্নতি হয়, সেইবোৰ জ্যোতিষৰ কোনবোৰ উপায় জানো আহক।

শুভকামনা আৰু প্ৰগতিৰ বাবে

পণ্ডিত ইন্দ্ৰমণি ঘনস্যালে কয় যে ঘৰত ধনাত্মক শক্তি বৃদ্ধি কৰিবলৈ, জীৱনত উন্নতি আৰু সৌভাগ্য পাবলৈ গণেশ চতুৰ্থীৰ দিনা মৃৎশিল্পীৰ চকাৰ পৰা মাটি লৈ বুঢ়া আঙুলিৰ আকাৰৰ ভগৱান গণেশৰ মূৰ্তি এটা বনাব লাগে। ইয়াৰ পিছত পোষ্টটোত ৰঙা কাপোৰ মেলি খুঁটাত মূৰ্তিটো লগাব লাগে। ঘৰত স্থাপন কৰা এই মূৰ্তি ৰীতি-নীতি অনুযায়ী পূজা কৰি অনন্ত চতুৰ্দশী পৰ্যন্ত দৈনিক ১০৮ বাৰ “অম হ্ৰীম গ্ৰীম হ্ৰীম” মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগে। ইয়াৰ লগে লগে ভগৱান গণেশৰ আশীৰ্বাদ ঘৰতে থাকে।

অৰ্থনৈতিক অগ্ৰগতিৰ বাবে

জ্যোতিষৰ মতে যদি কোনো ব্যক্তি আৰ্থিক অভাৱত অশান্তি পায় তেন্তে গণেশ চতুৰ্থীৰ পৰা অনন্ত চতুৰ্দশীলৈ ভগৱান গণেশৰ চৰণত ১১ যোৰ দূৰ্ব বা দুৱৰি আগবঢ়াব লাগে। এই সমাধানে ব্যক্তিজনৰ অৰ্থনৈতিক প্ৰগতি আনে। ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ বাবে ঘৰত ভগৱান গণেশৰ হালধীয়া মূৰ্তি স্থাপন কৰিব লাগে। ভগৱান গণেশক পূজা কৰি থাকোঁতে “শ্ৰী গণধিপতায় নম” মন্ত্ৰ জপ কৰি গণেশক ৫ টুকুৰা হালধি আগবঢ়াওক।

সফলতা লাভ কৰিবলৈ

কামত সফলতা লাভৰ বাবে গণেশ চতুৰ্থীৰ দিনা গণেশ সহস্ৰণম জপ কৰি অশ্বগন্ধ উদ্ভিদৰ শিপা শুদ্ধ কৰিব লাগে। ইয়াৰ পিছত অশ্বগন্ধৰ শিপা এটা বাদামী সূতাত দি ডিঙিত পিন্ধিব লাগে। ইয়াৰ লগে লগে সকলো বেয়া কাম সম্পূৰ্ণ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু সফলতা লাভ কৰে।

অন্যান্য জ্যোতিষৰ প্ৰতিকাৰ

জ্যোতিষত কোৱা হৈছে যে আদালতৰ গোচৰত সফলতা লাভ কৰিবলৈ গণেশ চতুৰ্থী আৰু বুধবাৰে ভগৱান গণেশৰ চৰণত সৰু কুঠাৰ আগবঢ়াব লাগে। ঋণী ব্যক্তিয়ে গণেশ চতুৰ্থীৰ দিনা নিজৰ ঘৰত গণেশৰ স্ফটিক মূৰ্তি স্থাপন কৰি প্ৰতিদিনে স্ফটিক মূৰ্তিটোক গাখীৰেৰে গা ধুৱাব লাগে। স্নান কৰি ভগৱান গণেশক খাদ্য অৰ্পণ কৰি তেওঁৰ চৰণত দূৰ্ব অৰ্পণ কৰক। এই প্ৰতিকাৰৰ দ্বাৰা ঋণৰ পৰা মুক্তি পোৱা যায়।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment