দীপ জ্বলোৱাৰ সময়ত কেতিয়াও নকৰিব এনে সৰু সৰু ভুল !অন্যথা নাপাব পূজাৰ ফল।

হিন্দু ধৰ্মত বন্তি জ্বলোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। দীপৰ শিখাক অতি পবিত্ৰ আৰু পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। সকলো ধৰ্মীয় ৰীতি-নীতি আৰু প্ৰতিটো ৰীতি-নীতিত প্ৰদীপ জ্বলোৱাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।
কোৱা হয় যে কোনো প্ৰাৰ্থনা বা পূজা প্ৰজ্বলন নকৰাকৈ সম্পূৰ্ণ নহয়, ইয়াত প্ৰদীপটোৱে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। মূলতঃ ঘৰুৱা মন্দিৰত বন্তি জ্বলোৱাৰ বহু উপকাৰ পোৱা যায়।

বন্তিয়ে আমাৰ ঘৰলৈ ধনাত্মক শক্তি আনে আৰু নেতিবাচকতা আঁতৰাই পেলায়। কিন্তু জ্যোতিষত বন্তি জ্বলোৱাৰ কিছুমান নিয়ম আছে, যিবোৰ আমি পালন নকৰিলে তেতিয়া হয়তো বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব। জ্যোতিষী আৰু বাস্তু বিশেষজ্ঞ ড° আৰতি দহিয়াৰ পৰা জানক আপোনাৰ ঘৰৰ মন্দিৰত দীপ জ্বলাই থাকোঁতে কোনবোৰ ভুলৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে যাতে আপোনাৰ সমৃদ্ধিৰ কোনো কমি নাযায়।

বন্তি জ্বলোৱাৰ দিশটোলৈ মন দিব

জ্যোতিষৰ মতে দীপ জ্বলোৱাৰ আগতে ইয়াৰ দিশটো মনত ৰাখিব লাগিব। পূজাৰ সময়ত বন্তিটো কেতিয়াও কোনো দিশত ৰাখিব নালাগে। ভুল দিশত ৰখা বন্তি এটাই আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। বন্তিটো ভুলকৈ ৰখাৰ ফলত কেৱল আৰ্থিক লোকচান হোৱাই নহয় ঘৰত বহু স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাও হয়। মন্দিৰৰ ওচৰত এটা দীপ জ্বলাবলৈ আমি সদায় পশ্চিম দিশটো মনত ৰখা উচিত। এই দিশত লেম্প এটা ৰাখিলে ধনাত্মক শক্তি আকৰ্ষণ কৰিব পাৰি

মন্দিৰত মাটিৰ চাকি জ্বলোৱাৰ নিয়ম

ঘৰুৱা মন্দিৰত ভগৱানৰ সন্মুখত দুবিধ বন্তি জ্বলাব পাৰি। যদি আপুনি ঈশ্বৰৰ সোঁফালে থাকে তেন্তে ঘিউৰ চাকি জ্বলোৱাটো শুভ আৰু যদি আপুনি ঈশ্বৰৰ বাওঁফালে থাকে তেন্তে তেলৰ চাকি জ্বলোৱাটো শুভ। কিন্তু শাস্ত্ৰ অনুযায়ী গৃহমন্দিৰত ঘিউৰ দীপ জ্বলোৱাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

এনে বন্তি ব্যৱহাৰ নকৰিব!

ঘৰত যেতিয়াই বন্তি জ্বলায় তেতিয়াই মনত ৰাখিব যে বন্তি গছা ভগা হব নালাগে। ভঙা বন্তি ব্যৱহাৰ কৰিলে ঘৰত নেতিবাচকতা দেখা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। যদি আপুনি যিকোনো ইচ্ছা পূৰণৰ বাবে বন্তি জ্বলাইছে, তেন্তে ভঙা বন্তি জ্বলাই সেই কাম পূৰণ নহয়। এনে প্ৰদীপ ব্যৱহাৰ কৰিলে দেৱী মা লক্ষ্মী ক্ষুব্ধ হব পাৰে।

বন্তি জ্বলোৱাৰ ফল

ভগৱানক উৎসৰ্গা কৰিবলৈ ঘিউৰ দীপ জ্বলোৱা হয়, আনহাতে তেলৰ চাকি জ্বলাই নিজৰ ইচ্ছা পূৰণৰ বাবে কৰা হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এনে বন্তি জ্বলাই নিশ্চয় সুবিধা পাব।

কেনেকুৱা শলিতা ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে ?

যেতিয়াই আপোনাৰ ঘৰৰ মন্দিৰত বন্তি জ্বলাই তেতিয়াই শলিতাৰ বিশেষ যত্নও ল’ব লাগে। ঘিউৰ লেম্প জ্বলোৱাৰ সময়ত ফুলৰ বীজ আৰু তেলৰ লেম্প জ্বলোৱাৰ সময়ত দীৰ্ঘদিনীয়া শলিতা ব্যৱহাৰ কৰক। বন্তিৰ পোহৰৰ দিশ সদায় ভগৱানৰ ছবিখনৰ ঠিক সন্মুখত থাকিব লাগে, ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ইচ্ছা অতি সোনকালে পূৰণ হ’ব। জ্যোতিষত সদায় পোন পোহৰ ব্যৱহাৰ কৰাটো ভাল। বন্তিৰ দিশ দক্ষিণ দিশলৈ নাৰাখিব। বন্তিৰ শলিতা কপাহৰ হ’ব লাগে। এই পোহৰক অধিক শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। মাটিৰ চাকিৰ দীপ জ্বলোৱাৰ সময়ত যদি আপুনি কিছুমান সহজ নিয়ম মানি চলে তেতিয়া জীৱনত সদায় সমৃদ্ধি থাকিব আৰু পূজাৰ পৰা বিশেষ ফল পোৱা যাব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment