ৰাতিপুৱা খালি ভৰিৰে বনত খোজ কঢ়াৰ আছে বহু উপকাৰিতা।দূৰ হয় এই ৫ টা সমস্যা।

খোজ কঢ়াটো স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী। খোজ কঢ়া আৰু জগিং কৰিলে শৰীৰটো দীৰ্ঘদিনলৈ সুস্থ কৰি ৰখাত সহায় কৰে। কিন্তু আপুনি জানেনে যে শৰীৰটো সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ খালী ভৰিৰে ঘাঁহনিত খোজ কঢ়াটো স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপযোগী। খালী ভৰিৰে ঘাঁহনিত খোজ কাঢ়িলে ভৰিৰ ছালখনে পোনপটীয়াকৈ মাটি স্পৰ্শ কৰে, যাৰ ফলত শৰীৰত যথেষ্ট উপকাৰ পোৱা যায়। নিয়মীয়া ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িলে চকুৰ দৃষ্টিশক্তি বৃদ্ধি পায় আৰু ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী হয়। কিন্তু মনত ৰাখিব যে ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কঢ়াৰ সময়ত পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাৰো বিশেষ যত্ন লওক, গতিকে ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কঢ়াৰ উপকাৰিতাৰ বিষয়ে জানো আহক।

চকুৰ দৃষ্টিশক্তি বৃদ্ধি পায়

প্ৰতিদিনে পুৱা ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িলে চকুৰ দৃষ্টিশক্তি উজ্জ্বল হৈ পৰে। ৰাতিপুৱা ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িলে আমাৰ শৰীৰৰ সমগ্ৰ চাপ ভৰিৰ ডাঙৰ আঙুলিৰ ওপৰত থাকে। যাৰ বাবে চকুৰ দৃষ্টিশক্তি বৃদ্ধি পায়। সেউজীয়া ঘাঁহেও চকুত বহুত সকাহ দিয়ে। ইয়াৰ ফলত চকুত সকাহ পোৱা যায়।

এলাৰ্জীৰ চিকিৎসা

ৰাতিপুৱা ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িলেও এলাৰ্জীৰ পৰা উপশম পোৱা যায়। ৰাতিপুৱা ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িলে ভৰিৰ ব্যায়াম হয় আৰু লগতে শৰীৰক জিৰণি দিয়ে। ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িলেও হাঁচিৰ সমস্যা নাইকিয়া হয়।

মানসিক চাপৰ পৰা উপশম দিয়ে

ৰাতিপুৱা ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িলে মানসিক চাপৰ পৰা উপশম পোৱাত সহায় কৰে। যেতিয়া আপুনি মানসিক চাপ অনুভৱ কৰে, তেতিয়া ৰাতিপুৱা ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িবলৈ চেষ্টা কৰক। আপোনাৰ মেজাজ ভাল হ’ব আৰু ই মানসিক চাপ কমোৱাত সহায় কৰিব। ৰাতিপুৱাৰ সূৰ্য্যৰ ৰশ্মি, সেউজীয়া খাছ আৰু শীতল বতাহে মানসিক চাপ আঁতৰাই পেলায়।

ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ বাবে উপকাৰী

ৰাতিপুৱা ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কঢ়াটো ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ বাবে উপকাৰী। ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে যদি সেউজীয়া ঘাঁহৰ ওপৰত খোজ কাঢ়ে তেন্তে ই ডায়েবেটিছ নিয়ন্ত্ৰণত সহায় কৰে। এনে কৰিলে শৰীৰত অক্সিজেনৰ যোগান ভাল হয় আৰু ৰোগীয়ে উপকৃত হয়। ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে পুৱা নিয়মিতভাৱে ঘাঁহৰ ওপৰত খোজ কাঢ়িব লাগে। এনে কৰিলে তেওঁলোকৰ মেজাজও সতেজ হৈ পৰে।

উচ্চ ৰক্তচাপত উপকাৰী

উচ্চ ৰক্তচাপ থাকিলে খালী ভৰিৰে ঘাঁহৰ ওপৰত খোজ কাঢ়িব লাগে। এনে কৰিলে এই সমস্যা কমোৱাত সহায় হয়। খালী ভৰিৰে ঘাঁহৰ ওপৰত খোজ কঢ়াটো শৰীৰৰ বাবে অতি উপকাৰী। নিয়মিতভাৱে এই কাম কৰিলে আকুপাংচাৰ পইণ্টবোৰ অতি সক্ৰিয় হৈ পৰে আৰু আপোনাৰ গোটেই শৰীৰটো সক্ৰিয় হৈ পৰে। যিয়ে সুস্থ হৈ থকাত সহায় কৰে।

ৰাতিপুৱা ঘাঁহনিত খালী ভৰিৰে খোজ কাঢ়িলে শৰীৰে বহু উপকাৰ লাভ কৰে। কিন্তু মনত ৰাখিব খালী ভৰিৰে খোজ কঢ়াৰ পিছত ভৰি দুখন ভালদৰে ধুব লাগে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব

Leave a Comment