দিনত ৩ বাৰকৈ ভাত খালে হব পাৰে এই ৫ বিধ গম্ভিৰ বেমাৰ !জানক ইয়াৰ অপকাৰিতা!

শস্য আমাৰ স্বাস্থ্যসন্মত খাদ্যৰ এটা অংশ, কাৰণ বিভিন্ন ধৰণৰ শস্যজাতীয় খাদ্যত বহুতো ভিন্ন ধৰণৰ পুষ্টিকৰ উপাদান পোৱা যায়, যিয়ে শৰীৰৰ বাবেও বহুতো উপকাৰ প্ৰদান কৰে। চাউলও তেনে এক শস্য, যি স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী। কিন্তু আজিকালি মানুহে বগা চাউল খাবলৈ পছন্দ কৰে কাৰণ ইয়াৰ সোৱাদ আৰু সুগন্ধি বহুত ভাল।

বগা চাউল খোৱাটো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক নহয়, কিন্তু অত্যধিক পৰিমাণে সেৱন কৰিলে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি হ’ব পাৰে। সেইবাবেই বিশেষকৈ যিসকল লোকে দৈনিক চাউল সেৱন কৰে, তেতিয়া ই তেওঁলোকৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু শৰীৰত বহু ধৰণৰ ৰোগৰো উদ্ভৱ হয়। এই লেখাটোত আমি দৈনিক ভাত খোৱাৰ স্বাস্থ্যজনিত বিপদৰ বিষয়ে আপোনালোকক জনাবলৈ ওলাইছো।

দ্ৰুত ওজন বৃদ্ধি

বগা চাউলত কেলৰি অধিক পৰিমাণে পোৱা যায় আৰু সেয়েহে যদি ইয়াক দৈনিক আৰু অতিৰিক্ত পৰিমাণে সেৱন কৰা হয় তেন্তে ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি কৰাৰ লগতে শৰীৰৰ ওজন বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। লগতে ভাত খোৱাৰ পিছত সোনকালে ভোক লাগে, যাৰ বাবে অতিমাত্ৰা খোৱাৰ আশংকা বাঢ়ি যায়।

ভাত খোৱা আৰু ডায়েবেটিছ

অতি কম সংখ্যক লোকেহে জানে যে দৈনিক চাউল সেৱন কৰিলেও ডায়েবেটিছৰ সম্ভাৱনা বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি পায়। কাৰণ চাউল উচ্চ গ্লাইচেমিক খাদ্য আৰু দৈনিক ইয়াক সেৱন কৰি থকা লোকসকলৰ ডায়েবেটিছ ৰোগ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়। আনহাতে যিসকলৰ ইতিমধ্যে ডায়েবেটিছ হৈছে, দৈনিক চাউল সেৱন কৰিলে তেওঁলোকৰ তেজৰ চেনিৰ পৰিমাণ দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাব পাৰে।

হৃদৰোগৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি

হৃদ বিশেষজ্ঞৰ মতে বগা চেনিৰ দৰে বগা চাউলও হৃদযন্ত্ৰৰ বাবে শত্ৰু। বিশেষকৈ যিসকলে দৈনিক ভাত খায়, তেওঁলোকৰ হৃদৰোগৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাব পাৰে। যদি কোনো ব্যক্তি বা তেওঁৰ পৰিয়ালৰ ইতিমধ্যে হৃদযন্ত্ৰৰ কোনো সমস্যা হৈছে তেন্তে ডাক্তৰৰ পৰামৰ্শ মতেহে বগা চাউল সেৱন কৰিব লাগে।

ভাত আৰু কলেষ্টেৰল খোৱা

গৱেষণাৰ মতে দৈনিক বগা চাউল সেৱন কৰিলে প্ৰত্যক্ষভাৱে উচ্চ কলেষ্টেৰলৰ সৃষ্টি নহয়। কিন্তু দৈনিক ইয়াক সেৱন কৰিলে শৰীৰত কোনো ধৰণৰ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে, যাৰ বাবে শৰীৰত ট্ৰাইগ্লিচাৰাইড বা বেয়া কলেষ্টেৰলৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি পাবলৈ আৰম্ভ কৰে। বিশেষকৈ যিসকল লোকৰ ইতিমধ্যে উচ্চ কলেষ্টেৰলৰ সমস্যা আছে, তেওঁলোকে খাদ্যত বগা চাউল অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ আগতে চিকিৎসকৰ লগত কথা পাতিব লাগে।

ভাত খোৱা আৰু বিপাকীয় ক্ৰিয়াৰ সমস্যা

দৈনিক বগা চাউল সেৱন কৰিলে আপোনাৰ শৰীৰত বিপাকীয় তন্ত্ৰকে ধৰি বহুতো ভিন্ন ধৰণে প্ৰভাৱ পৰে। কিছুমান গৱেষণাৰ পৰা দেখা গৈছে যে যিসকল লোকে দৈনিক খাদ্যত বৃহৎ পৰিমাণৰ চাউল অন্তৰ্ভুক্ত কৰে তেওঁলোকৰ মেটাবলিক চিনড্ৰম হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment