দক্ষিণ দিশত ভৰি দি শুলে কি কি গভিৰ সমস্যা হব পাৰে জানেনে ? বেমাৰে পিছ নেৰা হব !

প্ৰায়ে আপুনি নিশ্চয় শুনিছে যে দক্ষিণ দিশত ভৰি দি শুব নালাগে, বিশেষকৈ আমাৰ পূৰ্বপুৰুষসকলে এই কথাত জোৰ দি আহিছে। ইয়াৰ পৌৰাণিক আৰু বাস্তু সম্পৰ্কীয় কাৰণ আপুনি নিশ্চয় জানে, কিন্তু বিজ্ঞানেও কৈছে যে আমি দক্ষিণ দিশলৈ ভৰি থৈ শুব নালাগে।

পৌৰাণিক বিশ্বাসত দক্ষিণক যমৰ দিশ বুলি গণ্য কৰা হৈছে। কোৱা হয় যে যমৰাজে দক্ষিণ দিশত ভৰি দিলে খং কৰে, বাস্তুতো জোৰ দিয়া হৈছে যে শুই থকাৰ সময়ত মূৰৰ দিশ উত্তৰ দিশত থাকিব নালাগে। বিজ্ঞানেও মানুহৰ পূৰ্বপুৰুষৰ এই কথাটো মানি লয়, কিন্তু ইয়াৰ পৰিসৰ পৌৰাণিক আৰু বাস্তুৰ পৰা পৃথক, কেনেকৈ বুজি পাওঁ।

বৈজ্ঞানিক কাৰণবোৰ কি কি ?

বৈজ্ঞানিকভাৱে বিশ্বাস কৰা হয় যে শুই থকাৰ সময়ত আমাৰ শৰীৰত চুম্বকীয় বৈদ্যুতিক শক্তি চলাচল কৰে, যাৰ ফলত ঋণাত্মক শক্তি ধ্বংস হয় আৰু সুখদায়ক আৰু শান্তিপূৰ্ণ টোপনি আহে।

বিজ্ঞানৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা উত্তৰ আৰু দক্ষিণ মেৰুত চুম্বক শক্তি আছে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। যি দক্ষিণ মেৰুৰ পৰা উত্তৰ দিশলৈ বৈ যায়। এনে অৱস্থাত যদি কোনোবাই ভৰি দুখন দক্ষিণ দিশলৈ লৈ শুই থাকে, তেন্তে তেওঁৰ শৰীৰৰ চুম্বকীয় শক্তি মূৰৰ ফালে যায়।

ইয়াৰ প্ৰভাৱ আছে

যেতিয়া চুম্বকীয় শক্তি ভৰিৰ পৰা মূৰৰ ফালে গতি কৰে, যেতিয়া মানুহজন ৰাতিপুৱা সাৰ পায় তেতিয়া তেওঁ টেনচনত থাকে। কেইবা ঘণ্টা শুই থকাৰ পিছতো আগতে যেন তেওঁৰ টোপনি সম্পূৰ্ণ হোৱা নাই।

মূৰত চুম্বকীয় শক্তিৰ প্ৰভাৱ বেছি হোৱাৰ বাবে তেওঁ ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰে, কিন্তু ভৰি দুখন যদি উত্তৰ দিশত থাকে তেন্তে এই শক্তি ভৰিৰ পৰা ওলাই যায়, যাৰ বাবে মানুহে অধিক শক্তিশালী আৰু মানসিক চাপমুক্ত অনুভৱ কৰে।

গুৰুতৰ ৰোগ হ’ব পাৰে

বিজ্ঞানৰ মতে উত্তৰ মেৰুৰ চুম্বকীয় শক্তিৰ বাবে মানুহৰ মূৰৰ বিষ, টোপনিৰ সমস্যা, মানসিক চাপ আৰু সঘনাই মূৰ ঘূৰোৱা আদি সমস্যা হ’ব পাৰে। যদিও সেইবোৰ বৰ বেছি নহয়, কিন্তু ভৱিষ্যতে ইহঁতে কোনো ডাঙৰ বিপদ বা ৰোগৰ কাৰণো হ’ব পাৰে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment