ইউৰিক এচিডৰ সমস্যা থকা সকলে কি খাদ্য খাব কি নাখাব জানেনে? জানি লওক এই কথা!

ইউৰিক এচিড হৈছে পিউৰিনক সৰু সৰু টুকুৰাত ভাঙিলে শৰীৰত সৃষ্টি হোৱা ৰাসায়নিক পদাৰ্থ। শৰীৰত ইয়াৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে বহু ধৰণৰ সমস্যা আৰম্ভ হয়। ইয়াৰ ভিতৰত বাতবিষ, চেনি, হৃদৰোগ, বৃক্কৰ ৰোগ। তেজ পৰীক্ষাৰ জৰিয়তে ইয়াৰ বৃদ্ধি ধৰা পেলাব পাৰি। যদি কেইবাদিনো ইয়াক আওকাণ কৰা হয়, তেন্তে ই প্ৰত্যক্ষভাৱে বৃক্কৰ কাৰ্য্যত প্ৰভাৱ পেলায়।

কাৰণ এই ক্ষেত্ৰত বৃক্কে তেজৰ পৰা ফিল্টাৰ কৰিবলৈ সক্ষম নহয়। যাৰ বাবে তেজত ইউৰিক এচিডৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। যদি আপুনি বৃদ্ধি পোৱা ইউৰিক এচিড নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব বিচাৰে তেন্তে প্ৰথমে ইয়াৰ লক্ষণসমূহ জানিব লাগিব। ইউৰিক এচিড বৃদ্ধিত খাদ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগে।

এনে পৰিস্থিতিত আটাইতকৈ ডাঙৰ প্ৰশ্নটো হ’ল এই ৰোগত কি খাদ্য সঠিক হ’ব আৰু কি নহয়? ইউৰিক এচিড কি আৰু শৰীৰত ইয়াৰ বৃদ্ধিৰ কাৰণ কি জানো আহক। লগতে ইউৰিক এচিড বৃদ্ধি কৰাৰ সময়ত কি খাব আৰু কি নাখাব জানেনে?

ইউৰিক এচিড কি?

ইউৰিক এচিড আমাৰ তেজত থকা এবিধ ৰাসায়নিক পদাৰ্থ। যাৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি কৰিলে গাউট বা বাতবিষৰ দৰে সমস্যা হ’ব পাৰে। ইয়াৰ বৃদ্ধিৰ বাবে হাত-ভৰি ফুলা আৰু বিষ হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন হয়।

আচলতে যেতিয়া শৰীৰৰ গাঁঠিত বৃহৎ পৰিমাণৰ ইউৰেট স্ফটিক জমা হয় তেতিয়া ই বিষৰ কাৰণ হৈ পৰে। আনহাতে ইউৰিক এচিডৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি হ’লেও বৃক্কত পাথৰ হ’ব পাৰে আৰু ই নেফ্ৰ’পেথী বা বৃক্ক বিকল হোৱাৰ লক্ষণো হ’ব পাৰে।

সুষম খাদ্যৰ প্ৰয়োজন

সুষম খাদ্য শৰীৰৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। এনে পৰিস্থিতিত পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ দালি, শাক-পাচলি আৰু ফল-মূল সেৱন নকৰাৰ বাবে ভিটামিন বি, নিয়াচিন বা ভিটামিন বি ৩ আৰু ফলিক এচিডৰ দৰে বস্তুৰ শৰীৰত অভাৱ হ’ব পাৰে।

যাৰ ফলত পেলাগ্ৰা হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত ডিমেনচিয়া, ডায়েৰিয়া আৰু ছালৰ ৰোগ হ’ব পাৰে। লগতে কম ফলিক এচিডে আপোনাক ৰক্তহীন কৰি তুলিব পাৰে। সেইবাবেই সদায় সুষম খাদ্য গ্ৰহণ কৰাটো ভাল হ’ব।

এইবোৰ খোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক

ইউৰিক এচিডৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি নহ’বলৈ বিয়েৰ, ৰঙা মাংস আৰু শেলফিছৰ দৰে সেইবোৰ বস্তু সেৱন নকৰিব লাগে। য’ত পিউৰিন প্ৰচুৰ পৰিমাণে থাকে। আচলতে আমি খোৱা প্ৰ’টিনবোৰ ভাঙি পিউৰিন গঠন হয়। শৰীৰত পিউৰিনৰ পৰিমাণ যিমানেই বেছি হ’ব সিমানেই ছিৰাম ইউৰিক এচিড বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা বেছি।

চেনি, চকলেট, এলক’হল আদি বস্তু সেৱন কৰাটোও পিউৰিনৰ উৎপাদন বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। লগতে যকৃত, কেঁকোৰা, বীন, পটল, শতমূল, কচু, ভেঁকুৰৰ দৰে বস্তুৰ পৰা আঁতৰি থকাটো ভাল হ’ব।

এইবোৰ খাব

গাখীৰ আৰু কণীত পিউৰিনৰ পৰিমাণ কম, গতিকে খাদ্য তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰি। ইয়াৰ লগতে উদ্ভিদ প্ৰ’টিন, দুগ্ধজাত সামগ্ৰী আৰু ক্ষীণ মাছকো খাদ্যত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰি। কফিও সেৱন কৰিব পাৰে কাৰণ ই ইউৰিক এচিডৰ মাত্ৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰে। ইয়াৰ লগতে ভিটামিন-চি সমৃদ্ধ বস্তুও সেৱন কৰিব পাৰে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment