ৰিফাইন অইলৰ বাবে বৃদ্ধি পাইছে নেকি কেঞ্চাৰ আৰু মধুমেহ ৰোগ ?জানক বিশেষজ্ঞৰ মতামত।

আপুনি সদায় নিজৰ আৰু পৰিয়ালৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বিশেষ বস্তু বাছি লয়। কিন্তু বহু সময়ত আমি যিটো সুস্থ বিকল্প হিচাপে বাছি লওঁ, সেয়া স্বাস্থ্যৰ বাবে ৰোগৰ কাৰণ হৈ পৰে। তেনে এটা বিকল্প হ’ল ৰিফাইন অইল। ফিটনেছ ফ্ৰিক আৰু ওজন বৃদ্ধিৰ সন্মুখীন হোৱা বহু লোকে ঘিৰ সলনি ৰিফাইন তেল কিনে।

তেওঁলোকে ভাবে যে ইয়াৰ দ্বাৰা তেওঁলোকৰ ওজন বৃদ্ধি আৰু হৃদৰোগৰ পৰা ৰক্ষা পৰিব। কিন্তু বিশেষজ্ঞসকলে শোধিত তেলক অস্বাস্থ্যকৰ বিকল্প বুলি কোৱাই নহয়, ইয়াক লেহেমীয়া বিষ বুলিও কয়। ইয়াৰ দীৰ্ঘদিনীয়া ব্যৱহাৰ (শোধিত তেলৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়া) কেন্সাৰ আৰু ডায়েবেটিছৰ দৰে বিপজ্জনক ৰোগৰো সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

ভাৰতীয় খাদ্য তেল মছলাৰ দ্বাৰা সম্পূৰ্ণ হয়

যদি আপুনিও সাধাৰণ তেলৰ পৰিৱৰ্তে ৰিফাইন অইল ব্যৱহাৰ কৰে , তেন্তে ই আপোনাৰ পৰিয়াল আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি ক্ষতিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। মছলা আৰু তেল অবিহনে ভাৰতীয় খাদ্য অসম্পূৰ্ণ বুলি সকলোৱে জানে, কিন্তু সঠিক মছলা আৰু বিশেষকৈ সঠিক তেল বাছি লোৱাটো আমাৰ বাবে অতি প্ৰয়োজনীয়।

ৰিফাইন তেল কিয় ক্ষতিকাৰক?

ৰিফাইন অইলৰ সন্দৰ্ভতো বহু ধৰণৰ কথা সকলোতে শুনা যায়, কিন্তু ইয়াৰ উত্তৰ এজন বিশেষজ্ঞতকৈ ভাল কোনে দিব পাৰে। ৰিফাইন অইলৰ ব্যৱহাৰ আৰু ইয়াৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ কথা কওঁতে দ্য গেষ্ট্ৰো লিভাৰ হস্পিতাল কানপুৰৰ গেষ্ট্ৰ’লজিষ্ট ডাঃ বিনোদ কুমাৰ মিশ্ৰই বুজাই দিয়ে যে যেতিয়াই আমি ৰিফাইনড অইলত ‘ৰিফাইনড’ শব্দটো শুনিবলৈ পাওঁ তেতিয়াই আমি ভাবো যে ই অতি স্বাস্থ্যকৰ। , কিন্তু সেয়া নহয় আচলতে গোচৰটো।

ডাঃ মিশ্ৰই বুজাইছে যে ৰিফাইন তেল বনাওঁতে ইয়াত ইমানবোৰ ৰাসায়নিক পদাৰ্থ যোগ কৰা হয়, যাৰ ফলত ই সম্পূৰ্ণ ক্ষতিকাৰক হৈ পৰে।

এই প্ৰক্ৰিয়াত তেলৰ গুণাগুণ ধ্বংস হৈ যায়

শোধিত তেল বনোৱাৰ সময়ত সাধাৰণ তেল বহু প্ৰক্ৰিয়াৰে যাবলগীয়া হয়, যাৰ বাবে ইতিমধ্যে তেলত থকা গুণগত মান সম্পূৰ্ণৰূপে নষ্ট হৈ যায় আৰু লগতে বহু ধৰণৰ ৰাসায়নিক পদাৰ্থই ইয়াক ‘ৰিফাইন তেল’ৰ পৰা ‘বেয়া তেল’লৈ সলনি কৰে

ইয়াক বনাবলৈ ইয়াক অতি উচ্চ উষ্ণতাত শোধন কৰা হয় আৰু এই কাৰণে ইয়াত বহুতো বিষাক্ত মৌলও উৎপন্ন হয়। সেইবাবেই ইয়াৰ সেৱনে বেয়া এল ডি এল কলেষ্টেৰল, ট্ৰাইগ্লিচাৰাইড আৰু ইনচুলিনৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি কৰে। যাৰ বাবে শৰীৰত ভাল কলেষ্টেৰলৰ মাত্ৰা কমি যায়।

শৰীৰত প্ৰটিনৰ অভাৱ

ৰিফাইন অইলৰ ফলত হোৱা স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ ভিতৰত আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ সমস্যা হ’ব পাৰে শৰীৰত প্ৰ’টিনৰ অভাৱ। বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে এই তেলৰ বিশুদ্ধ ৰূপটো আঠাযুক্ত আৰু দুৰ্গন্ধযুক্ত।

ৰিফাইন তেল প্ৰস্তুত কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়াত থকাৰ সময়তে সেই দুৰ্গন্ধ সম্পূৰ্ণৰূপে আঁতৰাই পেলোৱা হয়। গোন্ধটো মুক্ত হোৱাৰ লগতে ইয়াত থকা প্ৰটিনটোও ওলাই আহে, কাৰণ এই গোন্ধটোৱেই হৈছে প্ৰটিনৰ পৰিমাণ। যিটো আঁতৰোৱাৰ ফলত শোধিত তেলত থকা প্ৰটিনৰ পৰিমাণ হেৰাই যায়। এনে পৰিস্থিতিত নিয়মিত সেৱনৰ বাবে শৰীৰত প্ৰটিনৰ অভাৱ হ’ব পাৰে।

আপোনাৰ খাদ্য অধিক ক্ষতিকাৰক হ’ব

যদি আপুনি নিয়মিতভাৱে ৰিফাইন অইল সেৱন কৰি আছে, তেন্তে স্বাভাৱিকতে ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অনাগত সময়ত বহুতো বিপদজনক ৰোগ দিব পাৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আপুনি বাৰে বাৰে একেটা ৰিফাইন অইলত ভজা কিবা এটা খায়, তেন্তে ই আৰু অধিক বিপদজনক হৈ পৰে।

ফুড এণ্ড এগ্ৰিকালচাৰ অৰ্গেনাইজেশ্যন অৱ ইউনাইটেড ষ্টেটছ (FAOSTAT)ৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি একেটা ৰিফাইন তেলত যদি আপুনি বাৰে বাৰে কিবা এটা ভাজি থাকে তেন্তে ই কেৱল আপোনাৰ স্বাস্থ্য নষ্ট কৰাই নহয় সেই খাদ্যত উপস্থিত সকলো গুণগত মানও ধ্বংস কৰে। তেতিয়া দুগ্ধজাত সামগ্ৰী হওক, ফল-মূল হওক বা শাক-পাচলি হওক, আপোনাৰ প্ৰতিটো ধৰণৰ খাদ্য বিষাক্ত হৈ পৰে।

শোধিত তেলৰ সকলো কু-প্ৰভাৱ দেখা আৰু শুনাৰ পিছত মানুহৰ মনত প্ৰায়ে এটা প্ৰশ্ন উত্থাপন হয় যে আটাইবোৰৰ পিছতো ইয়াৰ বিকল্প কি।গতিকে ৰিফাইন অইলৰ বিকল্প দিয়াৰ সময়ত পুনেৰ পিচ ট্ৰি ক্লিনিকৰ প্ৰতিষ্ঠাপক ডাঃ স্মিতা পাটিলে কয় যে ৰিফাইন অইল নিৰ্মাণৰ সময়ত ই অক্সিডাইজ হয়, যাৰ বাবে ই কেন্সাৰ, ডায়েবেটিছ, কলেষ্টেৰল, মেদবহুলতা আৰু বহুতো ৰোগ সৃষ্টি কৰিব পাৰে ৰোগ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়

লগতে বিকল্পৰ কথা কৈ ডাঃ পাটিলে কয় যে ৰিফাইন কৰাৰ পৰিৱৰ্তে যদি আমি পৰম্পৰাগত খাদ্য তেল যেনে সৰিয়হ তেল, ঘিউ, নাৰিকল তেল, কেন’লা তেল, বাদামৰ তেল, সূৰ্য্যমুখী তেল আদি ব্যৱহাৰ কৰো, তেন্তে ই আমাৰ শৰীৰ আৰু স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী ..ৰ বাবে ই এক অতি ভাল পদক্ষেপ হ’ব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment