ঘৰৰ এই দিশত ঘোঁৰাৰ নাল ৰাখিলে দূৰ হয় সকলো দুখ কষ্ট!লাভ হয় ধন সম্পত্তিৰ।

প্ৰায়ে মানুহে নিজৰ ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী হোৱাটো কামনা কৰে। অর্থনৈতিক সমৃদ্ধিৰ বাবে মানুহে জ্যোতিষৰ দ্বাৰা দিয়া ব্যৱস্থা গ্রহণ কৰে, কিন্তু কেতিয়াবা ফল নাপায়৷ ইয়াৰ কাৰণ হ’ব পাৰে ঘৰত ঋণাত্মক শক্তিৰ উপস্থিতি। প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে বিচাৰে যে ঋণাত্মক শক্তি তেওঁৰ ঘৰত বাস কৰিব নালাগে। ঘৰখনৰ ইতিবাচক পৰিবেশৰ বাবে কেৱল ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি হোৱাই নহয়, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলো শাৰীৰিকভাৱে সুস্থ হৈ থাকে।

যদি আপুনিও আৰ্থিকভাৱে সমৃদ্ধিশালী হ’ব বিচাৰে আৰু ঘৰৰ পৰা নেতিবাচকতা আঁতৰাব বিচাৰে, তেন্তে ঘোঁৰাৰ নালৰ প্ৰতিকাৰটো নিশ্চিতভাৱে চেষ্টা কৰক। যদি আপোনাৰ ঘৰত ঘোঁৰাৰ নাল ৰোপণ কৰা হয় তেন্তে ই কেৱল সুখ আৰু শান্তি কঢ়িয়াই অনাই নহয়, ঘোঁৰাৰ নালখনেও টকাৰ অভাৱ দূৰ কৰিব পাৰে। ঘোঁৰাৰ নালৰ সহায়ত ঘৰৰ সুখ আৰু শান্তি কেনেকৈ ৰক্ষা কৰিব পাৰি জানো আহক।

ঘোঁৰাৰ নাল কেনেকৈ লগাব ?

প্ৰথমে ঘোঁৰাৰ নালখন কিনিব লাগে। ঘোঁৰাৰ নালখন লোহাৰ পৰা বনোৱা হ’ব পাৰে বা বজাৰৰ পৰাও আনিব পাৰে।ব্ৰহ্ম মুহুৰ্তত উঠি স্নান কৰি গংগাৰ পানীৰে ঘোঁৰাৰ নাল ধুব। ইয়াৰ পিছত যেতিয়া ঘোঁৰাৰ নাল তিতি যায় তেতিয়া ঘোঁৰাৰ নালখন সূৰ্য্যৰ ৰশ্মিৰে শুকুৱাই ল’ব লাগে।

এনে কৰিলে ঘোঁৰাৰ নালখন ধনাত্মক শক্তিৰে ভৰি পৰিব।এতিয়া ইয়াৰ পিছত ঘোঁৰাৰ নালখন মন্দিৰলৈ লৈ যাওক আৰু দেৱী লক্ষ্মীৰ সন্মুখত ৰাখক। ইয়াৰ পিছত প্ৰথমে সেন্দুৰ আৰু চাউল দি লক্ষ্মী দেৱীক পূজা কৰি তাৰ পিছত ঘোঁৰাৰ নাল পূজা কৰিব।

ঘৰৰ এই চুকটোত ৰাখক

ঘোঁৰাৰ নালত ক’লা সূতা বা ৰছী বান্ধিব লাগে। ইয়াৰ পিছত ঘৰৰ পূব বা উত্তৰ দিশত ক’ৰবাত ওলোমাই থ’ব লাগে। অৰ্থনৈতিক সমৃদ্ধিৰ লগতে ঘৰত শান্তিও বজাই ৰাখিব।

ঘোঁৰাৰ নালৰ আঙঠি পিন্ধিব

ঘোঁৰাৰ নালৰ আঙঠিৰ ব্যৱহাৰ প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সাধাৰণতে শনি আৰু দুষ্ট আত্মাৰ কু-প্ৰভাৱ দূৰ কৰিবলৈ ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হয়। সেইবাবেই ইয়াক শনিৰ আঙঠি বুলিও কোৱা হয়। সোঁহাতৰ মাজৰ আঙুলিত পিন্ধিলে ভাল বুলি গণ্য কৰা হয়। কাৰণ শনি পাৰ্বত এই আঙুলিৰ তলত। পিন্ধা ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ জীৱনত সুখ, ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে।

বাস্তু দোষৰ বাবে

যদি ঘৰত ঋণাত্মক শক্তি থাকে। ইয়াৰ লগতে বাস্তু বিসংগতিৰ বাবে যদি আপুনি এটা বা আনটো সমস্যাত আবদ্ধ হৈ থাকে, তেন্তে ঘোঁৰাৰ নালখন অফিচ, ব্যৱসায় বা ঘৰৰ মূল দুৱাৰত ওলোমাই দিব পাৰে। ইয়াৰ ফলত ব্যৱসায়তো লাভ হ’ব।

শনি দোষৰ বাবে

যদি ব্যক্তিজনৰ ৰাশিফলত শনিৰ দোষ আছে, তেন্তে শুই থকা বিচনাখনত ঘোঁৰাৰ নাল ওলোমাই থওক। ইয়াৰ বাহিৰেও মাজৰ আঙুলিত ঘোঁৰাৰ জোতাৰে তৈয়াৰী আঙঠি পিন্ধিব পাৰি। ইয়াৰ পৰা আপুনিও লাভৱান হ’ব আৰু শনি দোষৰ পৰা স্বাধীনতাও পাব।

কেৰিয়াৰ সফলতাৰ বাবে

যদি ছাত্ৰজন পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহী নহয় আৰু কেৰিয়াৰত আগবাঢ়ি যোৱাৰ ক্ষেত্ৰত কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে শনিবাৰে ঘোঁৰাৰ নালেৰে নিৰ্মিত আঙঠিটো মধ্য বা মধ্য আঙুলিত পিন্ধিব।

অসুস্থতাৰ বাবে

ঘৰৰ কোনো সদস্য যদি বেমাৰত পৰি আছে, তেন্তে ঘোঁৰাৰ জোতা, ১.২৫ কেজি মাটি মাহ আৰু এটা শুকান তামোলৰে তৈয়াৰী চাৰিটা নখ লৈ ৰোগীৰ পৰা বৈ যোৱা নদীত বৈ যাবলৈ দিয়ক। ইয়াৰ দ্বাৰা লাভৱান হ’ব।

ধন লাভৰ বাবে

জ্যোতিষৰ মতে ঘোঁৰাৰ নাল থাকিলে সুখ আৰু সমৃদ্ধি পোৱা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। গতিকে যদি আপুনি টকা উপাৰ্জন কৰিব বিচাৰে, তেন্তে নিশ্চয়কৈ ঘোঁৰাৰ জোতাৰ কিছু টুকুৰা ভল্টত ৰাখক।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment