ঘৰতে অতি সহজে বনাওক সুস্বাদু ভেনিলা।জানক সম্পূর্ণ পদ্ধতি।

যদি আপুনি আপোনাৰ ল’ৰা-ছোৱালীৰ বাবে দোকানৰ পৰা আইচক্ৰীম কিনিবলৈ দ্বিধাবোধ কৰে, তেন্তে আপুনিও ঘৰতে ভেনিলা আইচক্ৰীম চেষ্টা কৰিব পাৰে। এই ঘৰতে বনোৱা ভেনিলা আইচক্ৰীম বনাবলৈ মাত্ৰ কেইটামান উপাদানৰ প্ৰয়োজন। ইয়াক সুস্বাদু ডেজাৰ্ট হিচাপে পৰিবেশন কৰিব পাৰে।

এই আইচক্ৰীমটো আপুনি ব্ৰাউনি আৰু গুলাব জামুনৰ সৈতে পৰিবেশন কৰিব পাৰে। বনাবলৈ গাখীৰ, ভেনিলা এচেন্স, কুঁহিয়াৰৰ আটা আৰু চেনি আদিৰ প্ৰয়োজন হ’ব। যিকোনো বিশেষ অনুষ্ঠানত এই আইচক্ৰীমটোও বনাব পাৰে। ঘৰতে ভেনিলা আইচক্ৰীম কেনেকৈ বনাব পাৰি শিকি লওঁ আহক।

ভেনিলা আইচক্ৰীম বনাবলৈ সামগ্ৰী

  1. গাখীৰ ১ লিটাৰ
  2. মাকৈৰ আটা ১/২ চামুচ
  3. সতেজ ক্ৰীম ১ কাপ
  4. চেনি ১ কাপ
  5. ভেনিলা এচেন্স ২ চামুচ

ষ্টেপ – ১ গাখীৰ উতলাই লৰাই থাকিব

ঘৰতে ভেনিলা আইচক্ৰীম বনাবলৈ সৰু বাটি এটা লৈ লওক। ৪ চামুচ গাখীৰত ১ চামুচ কৰ্ণফ্লাৱাৰ দি মসৃণ পেষ্ট বনাওক। ইয়াৰ বাবে ঠাণ্ডা গাখীৰ ব্যৱহাৰ কৰক আৰু ইয়াত গোটা গোটা নপৰাকৈ চেষ্টা কৰক। ভালদৰে মিহলাই মিশ্ৰণটো একাষৰীয়াকৈ ৰাখিব। ইতিমধ্যে এটা পাত্ৰ লৈ গাখীৰ উতলাই লওক। গাখীৰখিনি অবিৰতভাৱে লৰাই থাকিব যাতে গাখীৰ তলত লাগি নাযায়।

ষ্টেপ – ২ মিশ্ৰণটোত চেনি দিব

গাখীৰখিনি আধা কৰি লওক যাতে আপোনাৰ আইচক্ৰীম ক্ৰীমযুক্ত হয়। তাত মাকৈ আটা আৰু গাখীৰৰ মিশ্ৰণ দিব। এতিয়া তাত চেনি দি গাখীৰ কমাবলৈ দিব। গাখীৰ ডাঠ হ’লে জুইৰ শিখা কমাই দিব।

ষ্টেপ – ৩ সতেজ ক্ৰীম আৰু ভেনিলা এচেন্স দিব

ইয়াৰ পিছত সতেজ ক্ৰীম আৰু ভেনিলা এচেন্স দি ভালদৰে মিহলাই লওক। মিশ্ৰণ কৰাৰ পিছত গেছটো বন্ধ কৰি এলুমিনিয়ামৰ পাত্ৰ এটাত মিশ্ৰণটো থৈ দিব। পাত্ৰটো এলুমিনিয়াম ফয়েলেৰে ঢাকি ৬ৰ পৰা ৭ ঘণ্টা বা অৰ্ধ-ছেট হোৱালৈকে ফ্ৰীজত ৰাখিব।

ষ্টেপ – ৪ ফ্ৰীজ কৰক আৰু পৰিবেশন কৰক!

ফ্ৰীজৰ পৰা উলিয়াই মিশ্ৰণটো ব্লেণ্ডাৰত ঢালি মসৃণ হোৱালৈকে মিহলাই লওক। এই মিশ্ৰণটো পুনৰ একেটা এলুমিনিয়ামৰ পাত্ৰত ঢালি দিব। এলুমিনিয়াম ফয়েলেৰে ঢাকি ১০ ঘণ্টা বা চেট হোৱালৈকে ফ্ৰীজত ৰাখিব। আপোনাৰ ঘৰতে বনোৱা ভেনিলা আইচক্ৰীম সাজু হ’ব। এই আইচক্ৰীম পৰিবেশন কৰক আৰু বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে উপভোগ কৰক।

কিটিপসমূহ

ভেনিলা আইচক্ৰীমক ক্ৰীমযুক্ত কৰিবলৈ কিছু হুইপড ফ্ৰেছ ক্ৰীম ব্যৱহাৰ কৰক।যদি আপুনি বাদাম, কিচমিচ বা শুকান ফলৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত, তেন্তে ইয়াক অধিক সুস্বাদু কৰিবলৈ এই ৰেচিপিত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment