তুলসীৰ শিপাৰ এই উপায়েৰে দূৰ কৰিব সকলো আর্থিক সমস্যা।তুলসী শিপাৰ ৪ বিধ প্ৰতিকাৰ।

হিন্দু ধৰ্মত তুলসী উদ্ভিদ অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। প্ৰায় প্ৰতিটো হিন্দু ঘৰতে তুলসী গছ ৰোপণ কৰা পোৱা যাব। তুলসী উদ্ভিদ দৈনিক যথাযথভাৱে পূজা কৰা হয়। তেওঁলোকক পানী আগবঢ়োৱা হয়। তুলসী উদ্ভিদত দেৱী লক্ষ্মী বাস কৰে বুলি ধৰ্মীয় বিশ্বাস। ঘৰত প্ৰয়োগ কৰিলে ধনাত্মক শক্তি বিয়পি পৰে।

যথাযথভাৱে তুলসী উদ্ভিদক পূজা কৰিলে সুখ আৰু শান্তি বাস কৰে। তুলসীৰ শিপাও অতি পবিত্ৰ বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। জ্যোতিষশাস্ত্ৰত তুলসীৰ মূলৰ বাবে বহুতো প্ৰতিকাৰ দিয়া হৈছে। আহক, আজি আমি আপোনালোকক কওঁ ভোপালৰ বাসিন্দা জ্যোতিষী তথা পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাৰ মতে তুলসী শিপাৰ প্ৰতিকাৰ।

১) ধন-সম্পত্তি লাভৰ প্ৰতিকাৰ: যদি আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি আছে, তেন্তে তুলসী প্ৰতিকাৰ কৰা উচিত। প্ৰতিদিনে পুৱা তুলসীক পানী আগবঢ়াই তাৰ পিছত সন্ধিয়া বন্তি জ্বলাব লাগে। ইয়াৰ ফলত ধন পোৱাৰ বাট মুকলি হয়।

ইয়াৰ লগতে তুলসীৰ শিপা ৰূপৰ তাবিজত ভৰাই ডিঙিত পিন্ধিব লাগে। এই প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰিলে অতি সোনকালে আপুনি ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব আৰু ঘৰৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থাও উন্নত হয়। মাতৃ লক্ষ্মীয়ে এই প্ৰতিকাৰ কৰি আনন্দিত হৈ ভক্তসকলৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ ৰাখে।

২) গ্ৰহ শান্তিঃ তুলসী শিপাৰ প্ৰতিকাৰে ৰাশিফলত গ্ৰহলৈ শান্তি আনে। যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত কোনো ধৰণৰ গ্ৰহৰ দোষ আছে আৰু আপুনি অশান্তি পাইছে, তেন্তে তুলসী পূজা কৰাৰ পিছত তাৰ অলপ শিপা উলিয়াই লওক। ইয়াৰ পিছত ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰেৰে বান্ধি বা ৰূপৰ তাবিজত ভৰাই বাহুত বান্ধিব। এনে কৰিলে আপুনি অতি সোনকালে গ্ৰহৰ দোষৰ পৰা মুক্তি পাব। তাত যাৰ দোষ আছে সেই গ্ৰহ শান্ত হ’ব।

৩) কামত সফলতাঃ জ্যোতিষৰ মতে যদি অনবৰতে কোনো কামত বিফলতা পাই থাকে, যদি কোনো কাম সম্পূৰ্ণ হৈ থাকোঁতে বন্ধ হৈ আছে, তেন্তে এনে পৰিস্থিতিত অলপ তুলসীৰ শিপা লৈ গংগা পানীৰে ধুই সঠিকভাৱে পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ পিছত তুলসীৰ শিপা হালধীয়া ৰঙৰ কাপোৰত বান্ধি নিজৰ লগত ৰাখিব। এনে কৰিলে আপুনি তাৎক্ষণিকভাৱে লাভৱান হ’ব। এই কাৰণে কাম বন্ধ কৰি থাকোঁতে কৰা হয়।

৪) ঋণাত্মক শক্তি আঁতৰোৱাঃ তুলসীক ধনাত্মকতাৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। ঘৰত তুলসী গছ ৰোপণ কৰিলে ধনাত্মক শক্তি বিয়পি পৰে। তুলসী শিপাৰ মালা পিন্ধিলে ঋণাত্মক শক্তি আঁতৰি যায়।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment