কিমান বাৰ ওঁম নমঃ শিবায় মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগে জানেনে?হৰ হৰ মহাদেৱ!

ভক্তৰ পূজাত ভগৱান শিৱ সন্তুষ্ট। এজন শিৱভক্তই যিমানেই ভগৱান শিৱৰ পঞ্চক্ষৰী মন্ত্ৰ জপ কৰে সিমানেই তেওঁৰ অন্তৰ্নিহিত আত্মা শুদ্ধ হয় আৰু তেওঁ ভগৱান শিৱৰ ওচৰ চাপি যায়। তেওঁৰ জীৱনৰ পৰাই দুখ-দৰিদ্ৰতা, ৰোগ, শত্ৰুজনিত যন্ত্ৰণা আৰু সকলো দুখ-কষ্টৰ অন্ত পৰে।

ওম নমঃ শিৱায়ৰ উৎপত্তি হৈছিল যেতিয়া ভগৱান শিৱ অগ্নিস্তম্ভৰ ৰূপত আবিৰ্ভাৱ হৈছিল, তেতিয়া তেওঁৰ ৫ খন মুখ আছিল। পঞ্চ মৌল আছিল পৃথিৱী, পানী, আকাশ, অগ্নি আৰু বায়ুৰ ৰূপ। প্ৰথম শব্দৰ উৎপত্তি হ’ল ওম শব্দ, বাকী ৫টা শব্দ নম শিৱাই তেওঁৰ পাঁচ মুখৰ পৰাই উৎপত্তি হৈছিল, যিবোৰক বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ প্ৰথম মন্ত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়, এইটোৱেই মহামন্ত্ৰ। ওম নমঃ শিৱায় মন্ত্ৰ শিৱৰ বাক্য আৰু এইটোৱেই শিৱৰ জ্ঞানো।

যাৰ মনত ওম নম শিৱায় মন্ত্ৰ অবিৰতভাৱে চলি থাকে, তেওঁ শিৱৰ ৰূপ হৈ পৰে। ভগৱান শিৱ হৈছে প্ৰতিজন মানুহৰ হৃদয়ত অৱস্থিত অব্যক্ত আভ্যন্তৰীণ অধিষ্ঠান আৰু প্ৰকৃতি হৈছে মানুহৰ প্ৰকাশ্য আভ্যন্তৰীণ অধিষ্ঠান। নমঃ শিৱয়: পঞ্চতত্ত্বমক মন্ত্ৰ, ইয়াক শিৱ পঞ্চক্ষৰী মন্ত্ৰ বোলা হয়। এই পঞ্চক্ষৰী মন্ত্ৰ জপ কৰিলেহে মানুহে সম্পূৰ্ণ কৃতিত্ব লাভ কৰিব পাৰে।

ওম নমঃ শিৱয় মন্ত্ৰ এনে এক বিশেষ মন্ত্ৰ, যাৰ জপৰ সংখ্যা নিৰ্দিষ্ট নহয়। কিন্তু এইটোও সত্য যে এই মন্ত্ৰ যিমানেই জপ কৰিব সিমানেই ই প্ৰমাণিত হ’ব আৰু জীৱনত অলৌকিকতা অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। যদি একমুখী ৰুদ্ৰাক্ষৰ ৰোজীৰে পূবমুখীকৈ ওম নমহ শিৱায় মন্ত্ৰ জপ কৰা হয়, তেন্তে ইচ্ছাবোৰ অতি সোনকালে পূৰণ হয়।

ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ এই মন্ত্ৰটো কিমানবাৰ জপ কৰিব লাগে জানো-

ধাৰাবাহিকভাৱে ১০৮ বাৰ ‘অম নম শিৱায়’ জপ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে জীৱনৰ সৰ্বোত্তম অভিজ্ঞতা লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। যদি ২৭ দিন অবিৰতভাৱে ১ খন ‘অম নম শিৱায়’ মন্ত্ৰৰ উচ্চাৰণ কৰা হয়, তেন্তে তীৰ্থযাত্ৰা দৰ্শন আৰু জ্যোতিৰ্লিংগ দৰ্শনৰ ফল পোৱা যায়।

সাধাৰণতে যদি আপুনি ১০৮ মন্ত্ৰৰ ১০৮ ৰাউণ্ড ‘অম নম শিৱায়’ জপ কৰে, তেন্তে এই মন্ত্ৰ প্ৰমাণিত হয় আৰু ইয়াৰ অলৌকিক প্ৰভাৱ আৰম্ভ হয়।দৈনিক ১১ বাৰ পৰা ১০৮ বাৰলৈকে ‘অম নম শিৱায়’ মন্ত্ৰ জপ কৰিব পাৰে।

যিকোনো বিশেষ ইচ্ছাৰ বাবে সোমবাৰে ‘অম নম: শিৱয়’ মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰিব লাগে।যিকোনো বিশেষ ইচ্ছাৰ বাবে সোমবাৰে ‘অম নমশ শিৱয়’ মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰিব লাগে।
সেয়েহে জীৱনত সৰ্বোত্তম ফলাফল পাবলৈ এই মন্ত্ৰটো দৈনিক কমেও ১০৮ বাৰ জপ কৰিব লাগে। যদি আপুনি সম্পূৰ্ণ বিশ্বাস আৰু ভক্তিৰে ‘অম নম শিৱায়’ জপ কৰে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে ভগৱান শিৱ সন্তুষ্ট হয়। এই মন্ত্ৰ জপ কৰিলে সকলো কামনা পূৰণ হয়। সকলো ৰোগ শান্ত কৰা এই মন্ত্ৰই ভোগ আৰু মোক্ষ দুয়োটা প্ৰদান কৰা বুলি বিবেচিত হৈছে।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment