শাওন মাহত স্বামী স্ত্রীয়ে এই কাম কৰিলে দূৰ হয় বৈবাহিক সমস্যা।বৃদ্ধি পায় সুখ সমৃদ্ধি।

শাওন মাহ হিন্দু বিশ্বাস অনুসৰি পবিত্ৰ মাহ। বিশেষকৈ শাওন মাহৰ সকলো সোমবাৰে শিৱ পূজাৰ বাবে শ্ৰৱণ মাহৰ প্ৰতিটো দিন শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।এই পবিত্ৰ মাহত যিসকলে ভোলেনাথক সঁচা হৃদয়েৰে পূজা কৰে, তেওঁলোকৰ ইচ্ছা পূৰণ হয় আৰু সকলো বিপদ নোহোৱা হয়। ভালপোৱা আৰু নিজৰ মৰম পূৰণ কৰা সকলৰ বাবে এই মাহটো অতি বিশেষ।

বিবাহ জীৱনত সমস্যাৰ সন্মুখীন হোৱা ছোৱালী বা বিয়া নহোৱা ল’ৰা, শাওন মাহত কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি তেওঁলোকৰ সমস্যা দূৰ হৈ যায়।

যদি আপোনাৰো বিয়াত কোনো সমস্যা আছে বা বিবাহিত জীৱনত কোনো সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে তেন্তে শিৱ পূজা কৰিলে আপোনাক সহায় কৰিব পাৰে। আপোনাৰ সম্পৰ্ক মজবুত হব আৰু আপোনাৰ সংগীৰ লগত প্ৰেম বাঢ়িব। শাওন মাহত কিছু বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব –

বিবাদ নিষ্পত্তি কৰিবলৈ

যদি পতি-পত্নীৰ মাজত বিবাদ অত্যধিক বাঢ়িছে, তেন্তে শাওন মাহত ভগৱান শিৱৰ ধ্যান কৰি নিয়মিতভাৱে ৰঙা ফুল, গাখীৰ আৰু কেশৰ এগিলাচ পানী মিহলি কৰি শিৱলিঙক অৰ্পণ কৰক। ইয়াৰ ফলত স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত প্ৰেম বাঢ়িব।

প্ৰেম জয় কৰিবলৈ

যদি আপুনি কাৰোবাৰ আগত আপোনাৰ মৰম প্ৰকাশ কৰিবলৈ ওলাইছে, তেন্তে বুধবাৰ ইয়াৰ বাবে অতি উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। মৰম প্ৰকাশ কৰি বগা ফুল দিয়ক। আত্মবিশ্বাস আৰু সততাৰে নিজৰ মনৰ কথা কওক।

বৈবাহিক সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ

যদি আপোনাৰ বিবাহ জীৱনত দীৰ্ঘদিন ধৰি কোনো সমস্যা বা বাধাৰ সৃষ্টি হয়, তেন্তে এই প্ৰতিকাৰ আপোনাৰ বাবে উপকাৰী হ’ব পাৰে। শাওন মাহৰ প্ৰতি সোমবাৰে অবিবাহিত ছোৱালী আৰু ল’ৰাবোৰে ৰাতিপুৱা সোনকালে সাৰ পাই গা ধুই হালধীয়া বা বগা কাপোৰ পিন্ধে। ইয়াৰ পিছত খালী ভৰিৰে শিৱ মন্দিৰলৈ গৈ শিৱ, গণেশ, দেৱী পাৰ্বতী, নন্দী আৰু কাৰ্তিকেয়ক পূজা কৰিব। ইয়াৰ দ্বাৰা আপোনাৰ বিবাহৰ লগত জড়িত সকলো সমস্যা দূৰ হ’ব।

প্ৰেম বিবাহৰ বাধা দূৰ কৰিবলৈ

যিসকল ছোৱালীয়ে প্ৰেমিকক বিয়া কৰাব বিচাৰে কিন্তু বিয়াত বাধাৰ সৃষ্টি হয়, তেওঁলোকে শাওন মাহৰ প্ৰতি সোমবাৰে ভোলেনাথক পূজা কৰিব লাগে। এই দিনটোত ৰাতিপুৱা সোনকালে সাৰ পাই গা ধুব। গা ধোৱা পানীত গংগা পানী আৰু এচিকুট হলুদ মিহলাই খাব লাগে। গা ধোৱাৰ সময়ত ‘অম নম শিৱায়’ জপ কৰক।

আকাংক্ষিত জীৱন সংগী পাবলৈ

আকাংক্ষিত জীৱন সংগী পাবলৈ বিশুদ্ধ পানীত কিছু গাখীৰ, কেশৰ আৰু ৰঙা ৰঙৰ ফুল দি সাৱন মাহৰ বুধবাৰে শিৱলিঙক আগবঢ়াই দিব। লগতে সোমবাৰে দ্ৰুত। ইয়াৰ দ্বাৰা দেৱী পাৰ্বতী আৰু ভগৱান শিৱ সন্তুষ্ট হয় আৰু তেওঁলোকৰ আশীৰ্বাদ প্ৰদান কৰে।

আগতীয়া বিবাহৰ বাবে

যিসকলে ইজনে সিজনক বিয়া কৰাব বিচাৰে, তেওঁলোকে সোমবাৰে যিকোনো মন্দিৰত শিৱলিঙত একেলগে জলাভিষেক কৰিব লাগে। ইয়াৰ লগতে ১০৮ বেলপাত্ৰত জয় শ্ৰী ৰাম লিখি ভগৱান শিৱক অৰ্পণ কৰক। এই প্ৰতিকাৰে বিবাহৰ বাবে শুভ কাকতলীয়া কঢ়িয়াই আনিব।

বিবাহৰ লগত জড়িত অন্যান্য সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ অবিবাহিত দম্পতীয়ে শাওন মাহৰ এটা সোমবাৰে একেলগে ভগৱান শিৱ আৰু পাৰ্বতীক পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত বিবাহৰ শুভ কাকতলীয়া কাণ্ডৰ সৃষ্টি হ’ব। ইয়াৰ লগতে আপোনাৰ বিবাহিত জীৱন সুখী হ’ব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment