ঘৰৰ এইটো দিশত মনি প্লান্ট লগালে দূৰ হ’ব আর্থিক সমস্যা। মনি প্লান্ট ৰুটে নকৰিব এইবোৰ ভুল।

হিন্দু ধৰ্মত বাস্তু শাস্ত্ৰক অত্যন্ত গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। ঘৰ নিৰ্মাণৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ঘৰ সজাই পৰাই ভিতৰৰ বস্তু সজাই পৰাই ৰখালৈকে বাস্তুৰ বৰ গুৰুত্ব আছে। পাকঘৰৰ পৰা শোৱা কোঠা, ধোৱা কোঠাৰ লগতে ঘৰত ৰখা গছ-গছনিবোৰলৈকে নিৰ্দেশনাৰ গুৰুত্ব কোৱা হৈছে। বাস্তুৰ মতে এনে কিছুমান উদ্ভিদ আছে, ঘৰত ৰোপণ কৰিলে ব্যক্তিজনৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শক্তিশালী হয়। কিন্তু এই গছবোৰ ৰোপণ কৰাৰ সময়ত সঠিক দিশৰ যত্ন লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

এই গছবোৰ যদি সঠিক দিশত ৰোপণ নকৰিলে ঘৰত নেতিবাচকতা বিয়পাব পাৰে। ইয়াৰে এটা উদ্ভিদ হৈছে ধন উদ্ভিদ উদ্ভিদ। ধন উদ্ভিদৰ বহু গুৰুত্ব বাস্তু শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে। ধন উদ্ভিদৰ সৈতে জড়িত বাস্তু শাস্ত্ৰৰ কিছুমান নিয়ম দিয়া হৈছে, যিবোৰ গ্ৰহণ কৰিলে আপুনি ঘৰৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শুধৰণি কৰিব পাৰে। আহক, আজি আমি আপোনালোকক ক’ম ভোপালৰ বাসিন্দা জ্যোতিষী তথা বাস্তুৰ পৰামৰ্শদাতা পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাৰ মতে ধন উদ্ভিদৰ বাস্তু শাস্ত্ৰৰ বিষয়ে।

কোন দিশত ৰোপন কৰাটো সঠিক?

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ দক্ষিণ-পূব দিশত অৰ্থাৎ জুইৰ কোণত মনি প্লেণ্ট উদ্ভিদ ৰোপণ কৰাটো সদায় শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিশক শুক্ৰ গ্ৰহে প্ৰতিনিধিত্ব কৰে আৰু এই দিশৰ দেৱতা হৈছে ভগৱান গণেশ। সেইবাবেই এই দিশত ধনৰ গছ ৰোপণ কৰিলে ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি বৃদ্ধি পায়। অৰ্থনৈতিক লাভ আছে। ইয়াৰ লগতে মনি প্লাণ্টটো কেতিয়াও ঘৰৰ উত্তৰ-পূব দিশত অৰ্থাৎ উত্তৰ-পূব দিশত ৰাখিব নালাগে।

জ্যোতিষৰ মতে এই দিশটো বৃহস্পতি গ্ৰহই প্ৰতিনিধিত্ব কৰে আৰু ইয়াক শুক্ৰৰ শত্ৰু বুলি গণ্য কৰা হয়। সেইবাবেই ধন উদ্ভিদ এই দিশত ৰাখিলে ঘৰত ঋণাত্মক শক্তি আনে। ইয়াৰ বাহিৰেও ঘৰৰ পশ্চিম আৰু পূব দিশত ধন উদ্ভিদ ৰোপণ কৰাটো অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। কোৱা হয় যে এই দিশত ধন উদ্ভিদ ৰোপণ কৰিলে কোনো ব্যক্তিয়ে মানসিক চাপৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

মনি প্লান্ট যাতে শুকাই নাযায়

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত ৰখা মনি প্লান্ট উদ্ভিদ কেতিয়াও শুকাই যাব নালাগে। ইয়াক অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে ঘৰত ৰোপণ কৰা মনি প্লান্ট শুকাই গ’লে ঘৰৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থাৰ ক্ষতি হ’ব পাৰে। সেইবাবেই মনি প্লান্টত নিয়মিতভাৱে পানী দিব লাগে আৰু ইয়াৰ শুকান পাতবোৰ তৎক্ষণাত আঁতৰাই পেলাব লাগে।

মাটি স্পৰ্শ নকৰিবা

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ধন উদ্ভিদৰ গছ অতি দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পায়। সেইবাবেই ই বাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে মাটিত উপনীত হয়। এই গছজোপাই যাতে কেতিয়াও মাটি স্পৰ্শ কৰিব নালাগে তাৰ বাবে মানুহে বিশেষ যত্ন লোৱা উচিত। ইয়াক অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment