ঘৰত লাফিং বুদ্ধাৰ মূৰ্তি ৰখাৰ আগতে জানি লওঁক এই নিয়ম।দূৰ হব দৰিদ্ৰতা।

বাস্তু শাস্ত্ৰ আৰু ফেং ছুই শাস্ত্ৰই এনে বহু কথা কৈছে যিয়ে জীৱনত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে। কোৱা হয় যে ফেং ছুইৰ বস্তুবোৰ হোম-অফিচত ৰাখিলে ঘৰত ইতিবাচকতা অনাৰ লগতে জীৱনত শুভকামনাও আনে। লাফিং বুদ্ধা তাৰ ভিতৰত অন্যতম। কোৱা হয় যে লাফিং বুদ্ধা বুদ্ধ ঘৰত ৰাখিলে অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শক্তিশালী হয় আৰু সমৃদ্ধি আহে। এনে পৰিস্থিতিত কালি আপুনি বাস্তু শাস্ত্ৰত আচাৰ্য ইন্দু প্ৰকাশৰ পৰা লাফিং বুদ্ধাৰ বিষয়ে জানিব পাৰিছিল। আজি আমি আপোনালোকক ইয়াৰ বিষয়ে অধিক ক’ম।

বাস্তু অনুসৰি লাফিং বুদ্ধা ৰখাৰ নিয়ম

লাফিং বুদ্ধাৰ মূৰ্তিটো মূল দুৱাৰৰ সন্মুখত কমেও ৩০ ইঞ্চি উচ্চতাত ৰাখিব লাগে। ৰোপণৰ বাবে আদৰ্শ উচ্চতা ৩০ ইঞ্চিতকৈ বেছি নহয় আৰু সাড়ে বাইত্ৰিশ ইঞ্চিতকৈ কম নহ’ব লাগে। মূৰ্তিৰ নাক ঘৰৰ মালিকৰ দুয়োখন হাতৰ আঙুলিৰ সমান হ’ব লাগে অৰ্থাৎ কমেও আঠটা আঙুলি আৰু সৰ্বোচ্চ উচ্চতা ঘৰৰ মালিকৰ হাতৰ আকাৰৰ সমান হ’ব লাগে।

মূল দুৱাৰৰ সন্মুখত ৰখা মূৰ্তিটোৰ মুখখন মূল দুৱাৰৰ সন্মুখত থাকিব লাগে। দুৱাৰখন খোলাৰ লগে লগে প্ৰথমে সেই একেটা মূৰ্তিকে দেখা গ’ল। মনত ৰাখিব যে লাফিং বুদ্ধাৰ প্ৰতিমূৰ্তি পাকঘৰ, ভোজন কক্ষ বা শোৱা কোঠাত ৰাখিব নালাগে। লগতে ইয়াক পূজা কৰা উচিত নহয়।

উপহাৰত পোৱা লাফিং বুদ্ধাক অধিক শুভ

বাস্তুৰ মতে, আপুনি কেতিয়াও নিজৰ ধনেৰে লাফিং বুদ্ধ কিনা উচিত নহয়। নিজৰ ধনেৰে কিনা লাফিং বুদ্ধাই শুভ ফল নিদিয়ে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। গতিকে কেতিয়াও নিজৰ টকাৰে কিনিব নালাগে। বাস্তুৰ মতে লাফিং বুদ্ধক উপহাৰ হিচাপে গ্ৰহণ কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ ফলত ঘৰত সুখ, সমৃদ্ধি আৰু সমৃদ্ধি আহে। ইয়াৰ লগতে ই অৰ্থনৈতিক সমস্যাও দূৰ কৰে।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment