শিশুৰ উন্নতি বিছাৰে যদি নামকৰণৰ সময়ত মানিব লাগে এই ৫ টা নিয়ম।

ভাৰতীয় সমাজত সাধাৰণতে দেখা যায় যে সন্তান জন্ম হোৱাৰ আগতেই পৰিয়ালৰ লোকে নামটো চিন্তা কৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও সন্তান জন্ম হ’লে পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যই নিজৰ পছন্দৰ নামেৰে শিশুটিক মাতিবলৈ আৰম্ভ কৰে। জ্যোতিষৰ কথা ক’লে কোনো দৃষ্টিকোণৰ পৰা ইয়াক শুদ্ধ বুলি গণ্য কৰা নহয়। সেইবাবেই আজি এই লেখাটোত আমি আপোনালোকক ক’ম যে শিশুটিৰ নাম দিয়াৰ আগতে কি কি কথাৰ যত্ন ল’ব লাগে।

কওঁ যে এজন ব্যক্তিৰ নামৰ প্ৰভাৱে তেওঁৰ জীৱন, আচৰণ আৰু সৌভাগ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায়। সংখ্যা বিজ্ঞানত আনকি কোৱা হৈছে যে যদি কোনো ব্যক্তিৰ নাম ভাগ্যৱান হয়, তেন্তে তেওঁৰ জীৱনত সুখৰ অভাৱ নাথাকে।

১) শিশুটিৰ নাম সদায় ৰাশি অনুযায়ী ৰাখক। জন্মৰ সময়ত যেতিয়া শিশুটিৰ ৰাশিফল তৈয়াৰ কৰা হয়, তেতিয়া জ্যোতিষীসকলে শিশুটিৰ নামৰ আখৰটো আপোনাক কয়। শিশুটিৰ নাম একে আখৰেৰে ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ গ্ৰহ, নক্ষত্ৰ আৰু ৰাশিৰ সামঞ্জস্য অনুসৰি এই নামৰ আখৰটো নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়।

২) শিশুটিৰ নামকৰণ অনুষ্ঠানৰ আগতে বিশেষ দিনটোৰ যত্ন লব লাগে। জ্যোতিষৰ নিয়ম অনুসৰি শিশুটিৰ নামকৰণ অনুষ্ঠান জন্মৰ এঘাৰ, বাৰ আৰু ষোল্ল তাৰিখে কৰিব লাগে। ইয়াৰ উপৰিও নামকৰণ অনুষ্ঠানৰ বাবে পণ্ডিতৰ পৰা আন যিকোনো শুভ তাৰিখও পাব পাৰে, কিন্তু পূৰ্ণিমা বা অমাৱস্যাত নামকৰণ নকৰিব।

৩) নামকৰণ অনুষ্ঠান যদি সঠিক নক্ষত্ৰত কৰা হয় তেন্তে ইয়াক অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। শাস্ত্ৰত অনুৰাধা, পুনৰ্বাসু, মাঘা, উত্তৰ, উত্তৰাষধ, উত্তৰভদ্ৰ, শতভিষ, স্বতী, ধনীষ্ঠ, শ্ৰৱণ, ৰোহিনী, অশ্বিনী, মৃগশিৰা, ৰেৱতী, হস্ত আৰু পূষ্য নক্ষত্ৰ নামকৰণৰ বাবে শুভ বুলি বিবেচিত হৈছে।

৪) আজিকালি ইণ্টাৰনেটত ল’ৰা-ছোৱালীৰ নাম দেখি, যি ভাল লাগে, সেই নামটো ৰখা হয়, কিন্তু এই পদ্ধতি ভুল। নামটো সদায় অৰ্থপূৰ্ণ হ’ব লাগে কাৰণ নামটোৰ অৰ্থই শিশুটিৰ ব্যক্তিত্বতো প্ৰভাৱ পেলায়। গতিকে কেঁচুৱাটোৰ বাবে অৰ্থপূৰ্ণ নাম এটা বাছি লওক।

নামক সংখ্যা বিজ্ঞানতো বহুত গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। নামকৰণ নামটোৰ জৰিয়তে কৰা হয়, যিয়ে ব্যক্তিজনৰ ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে বহু কথাই কয়। বহু চেলিব্ৰিটিয়ে সংখ্যা বিজ্ঞানৰ বিশেষজ্ঞৰ জৰিয়তে নিজৰ নামৰ বানান বহুবাৰ সংশোধন কৰে। সেয়ে পণ্ডিতৰ পৰা নামটোৰ আখৰ পোৱাৰ পাছত যদি সংখ্যাবিদৰ সহায়ত তেওঁৰ নামৰ বানান নির্ধাৰণ কৰে, তেতিয়া তেওঁৰ বাবে আৰু অধিক শুভ হ’ব৷

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment