শাওনত নৱগ্ৰহৰ শান্তিৰ কাৰনে শিৱলিংগত অৰ্পন কৰক এই বোৰ বস্তু। দূৰ হব সকলো সমস্যা।

শাওন মাহক হিন্দু ধৰ্মত অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। লগতে এই মাহটো ভোলেনাথৰ বাবে উৎসৰ্গা কৰা হৈছে। এই মাহৰ ভিতৰত ভক্তসকলে ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰাৰ বাবে বিভিন্ন ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে। একে সময়তে জ্যোতিষত সাৱনৰ লগত জড়িত কিছুমান প্ৰতিকাৰৰ বৰ্ণনা আছে, যিবোৰ কৰিলে নৱগ্ৰহৰ অশুভ প্ৰভাৱৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি। দৰাচলতে নটা গ্ৰহৰ আটাইকেইটাকে ভগৱান শিৱৰ শাসিত। সেইবাবেই নৱগ্ৰহ শান্তিৰ বাবে ভোলেনাথক পূজা কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। নৱগ্ৰহ শান্তিৰ বাবে সাৱনত কি ব্যৱস্থা ল’ব লাগে জানো আহক।

সূৰ্য দোষৰ বাবে এইবোৰ প্ৰতিকাৰ কৰকঃ শাওনত প্ৰতিদিনে শিৱলিঙক পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ লগতে শিৱলিঙত চন্দন লগাব লাগে। একে সময়তে কপালত চন্দনেৰে তিলক লগাব লাগে। এনে কৰিলে সূৰ্য্যৰ দোষৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি।

চন্দ্ৰৰ দোষৰ পৰা মুক্তিঃ যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত চন্দ্ৰৰ দোষ আছে তেন্তে শিৱলিঙক কেঁচা গাখীৰেৰে অভিষেক কৰিব লাগে। এনে কৰিলে চন্দ্ৰ দেৱতা সন্তুষ্ট হয় আৰু চন্দ্ৰ দোষৰ পৰা মুক্তি পায়।

মংগল দোষৰ বাবে প্ৰতিকাৰঃ শাওনত প্ৰতিদিনে বা প্ৰতি সোমবাৰে শিৱলিঙক মৌৰে অভিষেক কৰিব লাগে। এনে কৰিলে আপুনি মংগল দেৱৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব। ইয়াৰ লগতে মংগল দোষৰ পৰাও আপুনি স্বাধীনতা লাভ কৰিব।

বুধৰ দোষৰ বাবে প্ৰতিকাৰঃ যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত বুধ গ্ৰহটো অশুভ বা বুধৰ দোষ আছে, তেন্তে শাওনত প্ৰতিদিনে বা প্ৰতি সোমবাৰে শিৱলিঙত বেলপাত আগবঢ়াব লাগে। এনে কৰিলে আপুনি ভোলেনাথৰ আশীৰ্বাদ পাব। ইয়াৰ লগতে বুধৰ দোষৰ পৰাও মুক্তি পাব পাৰে।

গুৰু দোষৰ বাবে এই প্ৰতিকাৰ কৰকঃ শাওনত প্ৰতিদিনে বা প্ৰতি সোমবাৰে শিৱলিঙত তিয়াই থোৱা হালধীয়া গ্ৰাম দালি আগবঢ়াব। এনে কৰিলে গুৰু দোষৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি। লগতে ভগৱান শিৱৰ কৃপাত প্ৰতিটো ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পৰা যায়।

শুক্ৰৰ দোষৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰেঃ যদি আপোনাৰ ৰাশিফলত শুক্ৰৰ দোষ আছে, তেন্তে প্ৰতি সোমবাৰে বা প্ৰতিদিনে শাওনত শিৱলিঙক দৈৰে অভিষেক কৰিব লাগে। শুক্ৰ দেৱে এই কাম কৰিলে সন্তুষ্ট হ’ব। ইয়াৰ লগতে ভগৱান শিৱৰ আশীৰ্বাদো লাভ কৰিব।

ৰাহু-কেতুৰ এই প্ৰতিকাৰ কৰকঃ শাওনত প্ৰতিদিনে বা প্ৰতি সোমবাৰে শিৱলিঙৰ ওপৰত নিৰ্মিত সাপ দেৱতাক পানী আগবঢ়াওক। এনে কৰিলে ৰাহু-কেতুৰ অশুভ প্ৰভাৱৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment