মহাদেৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ শাওন মাহত এনেদৰে কৰক এই মন্ত্ৰৰ জপ। কৰ্পূৰ গৌৰম কৰুণাৱতাৰম।

আন দেৱতাতকৈ ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰাটো সহজ বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। যিজনে সঁচা হৃদয়েৰে শিৱলিঙক এগিলাচ বিশুদ্ধ পানী আগবঢ়ায়, মহাদেৱ সেইতোটো সুখী হৈ পৰে।ভোলে বাবাই ভক্তৰ মাজত বৈষম্য নকৰে, যি ব্যক্তিয়ে সত্য হৃদয়েৰে ভগৱান শিৱক পূজা কৰে, মহাদেৱ সন্তুষ্ট হয় আৰু তেওঁৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰে, যদিও বা তেওঁ অসুৰে হওঁক।

শিৱজীয়ে শাওন মাহৰ আৰম্ভণিতে আশীৰ্বাদৰ বৰষূণ দিয়ে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। কিছুমান বিশেষ মন্ত্ৰ আছে যিবোৰ মহাদেৱৰ লগত জড়িত আৰু ইয়াৰ তাৎপৰ্য্য বেলেগ। এই মন্ত্ৰসমূহত ‘কৰপুৰ গৌৰাম কৰুণাৱতাৰম’ক অতি বিশেষ বুলি গণ্য কৰা হয়। এইটো ভগৱান শিৱৰ অন্যতম প্ৰধান মন্ত্ৰ আৰু ইয়াৰ জপত মহাদেৱ সোনকালে সন্তুষ্ট হয়। ‘কৰপুৰ গৌৰাম কৰুণাৱতাৰম’ মন্ত্ৰ, ইয়াৰ অৰ্থ আৰু ইয়াৰ জপৰ উপকাৰিতাৰ বিষয়ে এই লেখাটোত জানক।

এই মন্ত্ৰেৰে ভগৱান শিৱৰ প্ৰশংসা কৰক

“কৰ্পুৰাগৌৰাম কৰুণাৱতাৰম সংসাৰৰাম ভূজাগেন্দ্ৰহৰম |
সদবসন্ত হ্ৰদয়াৰবিন্দে ভৱম ভৱনিষহিতম নমামী ||”

‘কৰপুৰ গৌৰম কৰুণাৱতাৰম’ মন্ত্ৰৰ অৰ্থ কি?

  1. কৰ্পুৰাগৌৰাম- যি কৰ্পুৰৰ দৰে বগা আৰু বিশুদ্ধ
  2. কৰুণাৱতাৰম- যিসকল কৰুণাৰ অৱতাৰ
  3. সংসাৰৰাম- বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ প্ৰকৃত আত্মা, যি সমগ্ৰ সৃষ্টিৰ সত্তা
  4. ভূজাগেন্দ্ৰহৰম- যিয়ে ডিঙিত সাপৰ মালা পিন্ধে
  5. সদবসন্ত হ্ৰদয়াৰবিন্দে- পদ্মৰ দৰে পবিত্ৰ হৃদয়ত বাস কৰা
  6. ভৱম ভৱনিষহিতম নমামী- মাতৃ পাৰ্বতীৰ লগত মোৰ হৃদয়ত বাস কৰা ভগৱান শিৱক প্ৰণাম জনাইছো।

সহজ ভাষাত ক’বলৈ গ’লে এই মন্ত্ৰৰ সাৰমৰ্ম হ’ল কৰপুৰৰ দৰে যিজন বিশুদ্ধ, যাৰ ব্যক্তিত্ব হৈছে কৰুণাৰ অৱতাৰ। সমগ্ৰ সৃষ্টিৰ সত্তা আৰু সাপৰ ৰজাক হাৰ দৰে ডিঙিত ধৰি ৰখা ভগৱান শিৱ আৰু মাতা ভৱনী সদায় হৃদয়ত বাস কৰক।

কৰপুৰ গৌৰম কৰুণাৱতাৰম মন্ত্ৰ জপ কৰিলে কি কি লাভ হয় ?

‘কৰপুৰ গৌৰম কৰুণাৱতাৰম’ মন্ত্ৰৰ উল্লেখ যজুৰ্বেদত পোৱা যায়। এই মন্ত্ৰ জপ কৰিলে বহুতো অলৌকিক উপকাৰ পোৱা যায়। এইটো এটা অতি বিশেষ শিৱমন্ত্ৰ। বিশ্বাস কৰা হয় যে যি ব্যক্তিয়ে নিয়মিতভাৱে এই মন্ত্ৰ জপ কৰে, তেওঁৰ সকলো বিপদৰ অন্ত পৰে। প্ৰতিটো সমস্যাৰ সৈতে যুঁজিবলৈ শক্তি পায়। ব্যক্তিজনৰ ভিতৰত ধৈৰ্য্য আৰু সাহস দুয়োটা বাঢ়ি যায়।

লগতে মানুহজনক নেতিবাচকতাৰ পৰা আঁতৰাই ৰখাতো সহায় কৰে। এই মন্ত্ৰৰ জপ কৰিলে ইতিবাচক শক্তিৰ সৃষ্টি হয় যিয়ে আমাৰ চাৰিওফালে ঢালৰ কাম কৰে। যিকোনো আৰতিৰ পিছত এই (কৰপুৰ গৌৰাম কৰুণাৱতাৰম) মন্ত্ৰৰ জপ কৰাটো বাধ্যতামূলক বুলি গণ্য কৰা হয়, অন্যথা আৰতিৰ পূৰ্ণ ফল পোৱা নাযায়।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment