দৰিদ্ৰতা দূৰ কৰিবলৈ ঘৰৰ এই দিশত ৰাখক ম’ৰাৰ পাখি। লাভ হ’ব প্ৰভু কৃষ্ণৰ আশীৰ্বাদ।

হিন্দু ধৰ্মত ময়ুৰৰ পাখিৰ বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। বেদ শাস্ত্ৰ অনুসৰি ময়ুৰৰ পাখি ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ অতি প্ৰিয়। সেইবাবেই তেওঁৰ মুকুটত সদায় ময়ুৰৰ পাখি থাকে। কেৱল ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণই নহয় ভগৱান গণেশ, কাৰ্তিকেয় আৰু ইন্দ্ৰদেৱৰ ময়ুৰ পাখিৰ প্ৰতি অতি আকৰ্ষণ। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ ময়ুৰৰ পাখি দেৱী লক্ষ্মী আৰু সৰস্বতীৰ লগতো সম্পৰ্কিত।

কেৱল বেদতে নহয় বাস্তু শাস্ত্ৰতো ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰখাৰ অলৌকিক উপকাৰৰ বিষয়ে ব্যাখ্যা কৰা হৈছে। বাস্তুৰ মতে ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি ৰখাৰ লগতে ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধিৰ লগতে বহু ধৰণৰ দোষৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱা যায়। ময়ুৰৰ লগত জড়িত বাস্তু শাস্ত্ৰৰ কোনবোৰ নিয়ম মানি চলাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ সেই কথা জানি লওক।

ময়ুৰৰ পাখি এই দিশত ৰাখক

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে অৰ্থনৈতিক অৱস্থা সুদৃঢ় কৰি ৰাখিবলৈ ময়ুৰৰ পাখিটো ধন থোৱা কোঠাৰ ভিতৰত দক্ষিণ দিশত থিয় কৰি ৰাখিব লাগে। এনে কৰিলে কেতিয়াও ধনৰ অভাৱ নহ’ব।

ৰাহুৰ দোষ কমাবলৈ ৰাহুৰ দোষ ঘৰৰ পূব বা উত্তৰ-পশ্চিম দিশত ৰখাটো শুভ হ’ব। শিশুৰ কোঠাত অধ্যয়ন টেবুলৰ ওচৰত এটা বা দুটা ময়ুৰৰ পাখি ৰাখিলে তেওঁলোকৰ পঢ়া-শুনা আৰু কলাৰ ক্ষমতা বৃদ্ধি পাব। কাৰণ ময়ুৰৰ পাখিৰ সম্পৰ্ক ভগৱান কাৰ্তিকেয় আৰু জ্ঞানৰ দেৱী সৰস্বতীৰ সৈতে।

পাৰিবাৰিক বিবাদৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ আপোনাৰ ড্ৰয়িং ৰূমৰ পূব বেৰত সাতটা ময়ুৰৰ পাখিৰ গোট এটা ৰাখক। এনে কৰিলে পৰিয়ালৰ লোকৰ মাজত মধুৰতা বাঢ়িব আৰু ঘৰখনত সুখ আৰু শান্তি থাকিব।

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ময়ুৰৰ পাখি ব্যৱহাৰ কৰিও বিবাহিত জীৱনত সুখ কঢ়িয়াই আনিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে শোৱা কোঠাত ২টা ময়ুৰৰ পাখি ৰাখক। বেৰতো লগাব পাৰে। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সম্পৰ্ক আৰু অধিক মজবুত হ’ব।বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ভগৱান কাৰ্তিকেয়ৰ বাহন হৈছে ময়ুৰ। এনে পৰিস্থিতিত ময়ুৰৰ পাখি অতি শুভ বুলি ধৰা হয়। ঘৰৰ পৰা ঋণাত্মক শক্তি আঁতৰাবলৈ ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি এটা ৰাখিব লাগিব।

ময়ুৰৰ পাখিয়েও বাস্তুৰ দোষ দূৰ কৰিব

ঘৰৰ পৰা সকলো ধৰণৰ বাস্তুৰ দোষ আঁতৰাবলৈ সোমবাৰে ময়ুৰৰ ৮টা সৰু সৰু পাখি লৈ তলত একেলগে বান্ধিব লাগে। ইয়াৰ পিছত ওম নম শিৱয় জপ কৰি থাকোঁতে ঘৰৰ উত্তৰ বা পূব দিশৰ যিকোনো কোণত ৰাখক। মাত্ৰ এটা কথা মনত ৰাখিব যে বাহিৰৰ মানুহৰ ইয়াৰ ওপৰত চকু থাকিব লাগিব।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment