Scorpio তকৈ কম দামত বজাৰত মুকলি হল অত্যাধুনিক সা সুবিধা থকা মহিন্দ্রাৰ XUV 700…

ভাৰতৰ মহিন্দ্ৰা কোম্পানীয়ে মহান বৈশিষ্ট্য আৰু শক্তিশালী ভাৰতীয় গাড়ী মুকলি কৰাৰ বাবে পৰিচিত য’ত কোম্পানীটোৱে বিগত সময়ত বজাৰত গ্ৰাহকক এনে গাড়ী অহৰহ যোগান ধৰি আহিছে। শেহতীয়াকৈ কোম্পানীটোৱে আনুষ্ঠানিকভাৱে ভাৰতীয় বজাৰত Mahindra Xuv 700 মুকলি কৰিছে। Mahindra Xuv 700 ক সমগ্ৰ ভাৰতৰ গ্ৰাহকে ইয়াৰ উৎকৃষ্ট বৈশিষ্ট্য আৰু আকৰ্ষণীয় ডিজাইনৰ বাবে তীব্ৰভাৱে ভাল পাইছে, য’ত ইয়াৰ ডিজাইন আন গাড়ীতকৈও যথেষ্ট পৃথক বুলি কোৱা হৈছে। ভাৰতীয় বজাৰত এই গাড়ীৰ দাম ১০ লাখ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হয়।

বিলাসী ইণ্টেৰিয়ৰৰ আৰু Mahindra Xuv 700

বিলাসী ইণ্টেৰিয়ৰৰ সৈতে বজাৰত মুকলি কৰা হৈছে Mahindra Xuv 700, য’ত কোম্পানীয়ে পেনোৰামিক ছানৰুফৰ বিকল্পও দিছে, যিয়ে নিশ্চিতভাৱে বহু গ্ৰাহকক আকৰ্ষণ কৰিছে। ইণ্টেৰিয়ৰৰ কথা ক’বলৈ গ’লে ইয়াত উন্নত লাইটিং আৰু পেডেড চিট ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে যিয়ে গ্ৰাহকৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰে।

Mahindra Xuv 700 ৰ ইঞ্জিন

আধুনিক প্ৰযুক্তিৰ সৈতে মহিন্দ্ৰা Xuv 700 2.0 লিটাৰ Turbo GDi mStallion পেট্ৰল ইঞ্জিন বজাৰত উপলব্ধ যিয়ে 195bhp শক্তি আৰু 380Nm উৎপাদন কৰিবলৈ সক্ষম। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত ২.২ লিটাৰৰ কমনৰেল টাৰ্বো ডিজেল এমহক ইঞ্জিন পোৱা গৈছে যিয়ে ১৮২বিএইচপি শক্তি আৰু ৪২০এনএম টৰ্ক উৎপন্ন কৰিবলৈ সক্ষম।

Mahindra Xuv 700 ৰ শক্তিশালী বৈশিষ্ট্য

Mahindra Xuv 700 ৰ ইণ্টেৰিয়ৰ বিশাল আৰু প্ৰিমিয়াম আৰু এণ্ড্ৰইড অটোৰ সৈতে ৮ ইঞ্চি টাচস্ক্ৰীণ ইনফ’টেইনমেণ্ট চিষ্টেম আৰু ৭ ইঞ্চিৰ ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট ক্লাষ্টাৰকে ধৰি শ্ৰেষ্ঠ বৈশিষ্ট্যসমূহ আগবঢ়োৱা হৈছে। ইয়াৰ এটা ভিন্নতাত ডুৱেল এইচডি ১০.২৫ ইঞ্চিৰ ইনফ’টেইনমেণ্ট চিষ্টেম ১০.২৫ ইঞ্চিৰ ডিজিটেল ক্লাষ্টাৰৰ সৈতে উপলব্ধ। ইয়াৰ লগতে ই অন্যান্য ডিজিটেল বৈশিষ্ট্যও লাভ কৰে য’ত আছে বেতাঁৰ এণ্ড্ৰইড অটো, ৭০টা সংযুক্ত বৈশিষ্ট্যৰ সৈতে এড্ৰিন’ক্স কানেক্ট, ছয়-ৱে পাৱাৰ চিট।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে আৰু অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment