মংগল বাৰ দিনটোত এই ৫ বিধ বস্তু দান কৰিলে দূৰ হয় সকলো দুখ কষ্ট। বজৰংগবলীক সন্তুষ্ট কৰাৰ সহজ উপায়।

হিন্দু ধৰ্মত প্ৰতিটো দিন এটা বা আন এজন দেৱতাৰ প্ৰতি উৎসৰ্গা কৰা হয়। মঙলবাৰক ভগৱান বজৰংগবলীৰ প্ৰতি উৎসৰ্গিত বুলি গণ্য কৰা হয়। বজৰংগবলী পূজা আৰু মঙলবাৰে ব্ৰত পালন কৰিলে হনুমানজীৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়। বিশ্বাস অনুসৰি এই দিনটোত দান দি ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি বাস কৰে। মঙলবাৰে ভগৱান বজৰংগবলীৰ প্ৰিয় বস্তু দান কৰিব লাগে। ভোপালৰ বাসিন্দা জ্যোতিষী তথা পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাৰ পৰা জনাওক যে সেইবোৰ কি কি, দান কৰিলে উপকাৰী।

১/ লাদ্দুঃ লাড্ডু ভগৱান বজৰংগবলীৰ অতি প্ৰিয়। তেওঁলোকক লাদ্দুও আগবঢ়োৱা হয়। জ্যোতিষৰ মতে যদি আপোনাৰ প্ৰচাৰ দীৰ্ঘদিন ধৰি স্থবিৰ হৈ আছে তেন্তে মঙলবাৰে হনুমান জীৰ মন্দিৰত বেছান লাডু দান কৰিব লাগে। এনে কৰিলে ভগৱান বজৰংগবলীৰ কৃপাত আয় বৃদ্ধি হয় আৰু পদোন্নতিও লাভ কৰা হয়।

২) নাৰিকলঃ মঙলবাৰে নাৰিকল দান কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষৰ মতে যদি আপোনাৰ ঘৰৰ কোনোবাই বা আপুনি নিজেও দীৰ্ঘদিন ধৰি স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি আছে তেন্তে মঙলবাৰে কোনো মন্দিৰত নাৰিকল দান কৰক। এই কাম কৰিলে স্বাস্থ্য উপকাৰীতা লাভ কৰিব পাৰি। ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব পাৰি।

৩) ৰঙা কাপোৰ আৰু ফল: ভগৱান বজৰংবলী ৰঙা কাপোৰ খুব ভাল পায়। মঙলবাৰে কোনোবা দুখীয়া বা আৰ্তজনক ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰ আৰু ৰঙা ৰঙৰ ফলমূল দান কৰাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে কৰিলে মংগল গ্ৰহৰ দোষৰ পৰা মুক্তি পোৱা যায়। এই প্ৰতিকাৰত ভগৱান বজৰংবলী অতি সন্তুষ্ট।

৪) মচুৰ দাইলঃ জ্যোতিষৰ মতে যিসকল লোকৰ ৰাশিফলত মাংলিক দোষ থাকে, তেওঁলোকক প্ৰতি মঙলবাৰে পূজা কৰিব লাগে। এই দিনটোত ৰঙা মচুৰ দাইল দান কৰি ভগৱান হনুমঞ্জী সন্তুষ্ট। মঙলবাৰে এই প্ৰতিকাৰ কৰিলে মংগল গ্ৰহৰ অশুভ প্ৰভাৱ কমি যায় আৰু বিবাহত কোনো বাধা নাথাকে।

৫) তুলসী পাতঃ হিন্দু ধৰ্মত তুলসী উদ্ভিদ অতি পবিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষৰ মতে মঙলবাৰে হনুমান জীক তুলসী পাত বা তুলসী মালা অৰ্পণ কৰাটো শুভ। তুলসী পাত অৰ্পন কৰিলে এজন ব্যক্তিয়ে জীৱনত কেতিয়াও ধন আৰু শস্যৰ অভাৱৰ সন্মুখীন নহয়।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment