৯৮০ টকাৰ এই মিনি কুলাৰ টোৱে দিব কাশ্মীৰৰ দৰে ঠাণ্ডা অনুভৱ। জানক কেনেকৈ কিনিব পাৰি এই কুলাৰ।

এই জুই হেন গৰমত কোন থাকিব যিয়ে শীতল শুদ্ধ বতাহ ল’ব নিবিচাৰে। কিন্তু আজিৰ সময়ত এচি আৰু ফেনে বিদ্যুতৰ বিলে আমাৰ উপাৰ্জন শিথিল কৰি পেলায়। কেতিয়াবা আমি বিদ্যুৎ ৰাহি কৰিবলৈ ফেনখনো চলাব নোৱাৰো, এনে পৰিস্থিতিত আমি আপোনাক কওঁ যে এনেকুৱা ফেন আছে, গতিকে আজি আমি আপোনালোকৰ বাবে লৈ আহিছো এই সমস্যা সমাধানৰ বাবে এটা মিনি কুলাৰ, যিটো কম দামত উপলব্ধ ৷যাৰ এচিও শুদ্ধ ঠাণ্ডা বতাহৰ সন্মুখত ম্লান হৈ পৰে। এই মিনি এচি কুলাৰটো আপুনি অতি কম দামত পাব। গতিকে আজি আহক আমি আপোনালোকক ইয়াৰ বিষয়ে ক’ম।

ঘৰত কাশ্মীৰৰ দৰে শীতলতা দিব

এই মিনি এচি কুলাৰে ঘৰত কাশ্মীৰৰ দৰে শীতলতা দিব। এই গৰমে আপুনাক অশান্তি দিছে আৰু এচি কিনাৰ কথাও ভাবিছে, কিন্তু বাজেটৰ বাবে চিন্তিত হৈ পৰিছে। তেন্তে আজি আমি আপোনালোকৰ বাবে এনে এটা মিনি কুলাৰ লৈ আহিছো, যিয়ে অতি কম বাজেটত ইমান সতেজ আৰু শীতল বতাহ দিয়ে যে আপুনি নিজৰ ঘৰতে পাহাৰীয়া ষ্টেচনৰ দৰে অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব পাৰে। ই এক ত্ৰিগুণ উদ্দেশ্য সাধন কৰে কাৰণ ই এচি, কুলাৰ আৰু হিউমিডিফায়াৰ হিচাপে কাম কৰে। লগতে এই কুলাৰটো কম শক্তিত বহু সময়লৈকে চলি থাকে

এই মিনি কুলাৰে গৰমতো শীতলতা দিয়ে

এই মিনি কুলাৰে জুইকুৰাৰ গৰমতো এচিৰ দৰে শীতলতা দিয়ে। মই আপোনালোকক কওঁ যে ইয়াক সহজে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি আৰু আপুনি এই মিনি কুলাৰটো যিকোনো ঠাইত যিকোনো সময়তে কোনো ধৰণৰ হেঁচা নোহোৱাকৈ সহজেই শিফ্ট কৰিব পাৰে। এই ডিভাইচটোৱে শীতল বতাহ নিৰ্গত কৰে, যাৰ ফলত এক সতেজ আৰু আৰামদায়ক পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হয়। কওঁ যে ইয়াৰ শীতল প্ৰভাৱ বৃদ্ধি কৰিবলৈ কুলাৰত ঠাণ্ডা পানী দিব পাৰে, যিটো ইয়াৰ ওপৰৰ ফালৰ পৰা ঢালি দিয়া হয়। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াক অত্যন্ত শক্তি-দক্ষ হ’বলৈ ডিজাইন কৰা হৈছে, যাৰ ফলত গৰমৰ দিনত ৯০ শতাংশ পৰ্যন্ত বিদ্যুৎ ৰাহি হয়। ইয়াৰ উপৰিও কাম কৰা বিদ্যুতৰ বিলৰ পৰা আয় ৰাহি কৰাত সহায় কৰে।

এই মিনি কুলাৰৰ দাম মাত্ৰ

কাশ্মীৰৰ দৰে শীতলতা দিয়া এই মিনি কুলাৰৰ দাম মাত্ৰ বহু কম। আমি আপোনালোকক কওঁ যে এই সৰু মিনি কুলাৰে অতি উত্তম বতাহ দিয়ে আৰু লগতে কুলাৰ আৰু হিউমিডিফায়াৰ হিচাপেও ট্ৰিপল-ফংচনেলিটি প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ ব্যৱহাৰৰ সহজতা, শক্তিৰ কাৰ্যক্ষমতা, নিয়ন্ত্ৰণযোগ্য বায়ুৰ গতিৰ ধৰণৰ লগতে বহনযোগ্যতাৰ বাবে ই গ্ৰীষ্মকালত শীতলতা বিচৰাসকলৰ বাবে এক বাধ্যতামূলক বিকল্প উপস্থাপন কৰে। এই Mini Ac Cooler ৰ বজাৰ মূল্যৰ কথা ক’বলৈ গ’লে আমাজনত সহজে উপলব্ধ হ’ব মাত্ৰ ৯৮০ টকাত। যিটোৱে কম শক্তিৰেও কাশ্মীৰৰ দৰে প্ৰচুৰ পৰিমাণে শুদ্ধ বতাহ দিব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে আৰু অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment