পাপ আৰু কৰ্ম অনুসৰি ব্যক্তিয়ে নৰকৰ ভুগিব লাগে এইবোৰ ভয়ানক শাস্তি। জানক কি কৈ গৰুড় পুৰানে !

সনাতন ধৰ্মত গৰুড় পুৰাণক মহাপুৰাণৰ বিশেষ্য দিয়া হৈছে। ইয়াৰ জৰিয়তে ৰাইজক বেয়া কাম এৰি ধৰ্মৰ পথ অনুসৰণ কৰি উন্নত জীৱন গঢ়াৰ বাৰ্তা দিয়া হৈছে। গৰুড় পুৰাণতো সঠিক আৰু অনুচিত কৰ্মৰ ব্যাখ্যা কৰা হৈছে আৰু তাৰ আধাৰত কোৱা হৈছে যে কোন পাপৰ বাবে মানুহে মৃত্যুৰ পিছত কি শাস্তি পায়। গৰুদ পুৰাণত মৃত্যুৰ পিছত কর্মৰ আধাৰত স্বৰ্গ আৰু নৰক পোৱা যাব বুলি কোৱা হৈছে। ইয়াত ইয়াৰ বিষয়ে জানি লওক।

আনৰ ধন লুট কৰা মানুহ

যিসকলে আনৰ ধন লুট কৰে বা আনৰ ধন-সম্পত্তি দখল কৰে তেওঁলোকক মহাপাপী বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে লোকৰ মৃত্যুৰ পিছত যমদুটসকলে ৰছীৰে বান্ধি নৰকলৈ লৈ যায় আৰু ইমানেই প্ৰহাৰ কৰে যে মাৰপিট কৰাৰ পিছত তেওঁলোক অচেতন হৈ পৰে আৰু তাৰ পিছত চেতনা ঘূৰাই পালে পুনৰ শাস্তি দিয়া হয় কৰা হয়।

বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ ওপৰত নিৰ্যাতনকাৰী

বয়োজ্যেষ্ঠক অসন্মান কৰা সকলে কেতিয়াও সুখী হৈ নাথাকে। তেওঁলোকে নিজৰ কৰ্মৰ শাস্তি এই জন্মতে নিজেই পায়। তাত মৃত্যুৰ পিছতো নৰক কষ্ট পাব লগা হয়। গৰুড় পুৰাণত কোৱা হৈছে যে যিসকলে বয়োজ্যেষ্ঠক অপমান কৰে, অপমান কৰে বা অত্যাচাৰ কৰে, তেতিয়া এনে পাপীক নৰকৰ জুইত পেলাই দিয়া হয় আৰু তেওঁলোকৰ ছাল শৰীৰৰ পৰা বিচ্ছিন্ন নোহোৱালৈকে এই কাম কৰা হয়

নিৰীহ লোকৰ হত্যাকাৰী

নিজৰ স্বাৰ্থপৰতাৰ বাবে নিৰীহ জীৱক হত্যা কৰা এনে লোকৰ নিয়তিতেও নৰক ভুগিবলগীয়া হয়। গৰুড় পুৰাণত কোৱা হৈছে যে যিসকলে নিজৰ ইচ্ছা পূৰণৰ বাবে নিৰীহ জীৱক হত্যা কৰি খায় তেওঁলোকক নৰকত অতি কঠোৰ শাস্তি দিয়া হয়। এনে পাপীক ডাঙৰ ডাঙৰ কেৰাহীত গৰম তেল দি ভাজি দিয়া হয়।

স্বাৰ্থপৰ স্বামী-স্ত্ৰী একেলগে বাস কৰা

কোৱা হয় যে যিসকল স্বামী-স্ত্ৰীয়ে ইজনে সিজনৰ লগত কেৱল ইজনে সিজনৰ প্ৰয়োজন হয় বা ইজনে সিজনৰ ধন খৰচ কৰিব পৰালৈকেহে একেলগে থাকে, তেনে পতি-পত্নী মৃত্যুৰ পিছত নৰক ভোগ কৰিবলগীয়া হয়। গৰুড় পুৰাণৰ মতে এনে লোকক নৰকত গৰম লোহাৰ দাৰে কোবাই দিয়া হয়।

গুৰুৰ পত্নীৰ ওপৰত কু দৃষ্টি নিক্ষেপ কৰা শাস্তি

শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে গুৰুৱে আমাক ভাল বেয়াৰ জ্ঞান দিয়ে, সেয়েহে গুৰুক পিতৃৰ সমান বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু গুৰুৰ পত্নীক মাতৃৰ মৰ্যাদা দিয়া হৈছে। গুৰুৰ পত্নীৰ বিষয়ে বেয়া চিন্তা কৰা সকলক মহাপাপী বুলি কোৱা হয়। এনে লোকে মৃত্যুৰ পিছত জয়ন্তী নামৰ নৰক ভোগ কৰিব লগা হয়। আনহাতে যিসকলে ভুলকৈ আনৰ স্বামী বা পত্নীক চায়, মৃত্যুৰ পিছত তেওঁলোকক নৰকত অংগত গলিত লোহা ঢালি প্ৰহাৰ কৰা হয়।

পশু বলি দিয়া লোক

গৰুড় পুৰাণত উল্লেখ কৰা ধৰ্ম কৰ্মৰ বিষয়তো কোৱা হৈছে যে যিসকলে পশুৰ মাংস বলি দি মাংস খায়, তেনে লোকক নৰকলৈ আনি জীৱ-জন্তুৰ মাজত এৰি দিয়া হয়। ইয়াৰ পিছত এই বিপথগামী জন্তুবোৰে সেই মানুহজনক খোঁচ মাৰি খাই পেলায়।

ধৰ্ষণকাৰীৰ শাস্তি

এনেকুৱা মানুহ যিয়ে নাৰীক প্ৰতিশ্ৰুতি দি অন্যায় কাম কৰে, বা তেওঁলোকৰ সুবিধা লৈ তেওঁলোকৰ ধন লুট কৰে। এনে লোকক শাস্ত্ৰত জীৱ-জন্তুৰ দৰে গণ্য কৰা হৈছে। আনকি নৰকতো তেওঁলোকক জীৱ-জন্তুৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰি মল-মূত্ৰৰে ভৰা লেতেৰা কুঁৱাত পেলাই দিয়া হয়।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে আৰু অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment