এইটো কাৰণতেই হনুমান জীৰ ভক্ত সকলৰ ওপৰত কোনো দিন কু-দৃষ্টি নপৰে শনি দেৱৰ। জানক এই গোপন ৰহস্য।

হনুমান জী আৰু শনি দেৱৰ পূজাৰ বাবে শনিবাৰটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। শনি দেৱক কৰ্মৰ হিচাপ কৰা বুলি গণ্য কৰা হয়। যিকোনো ব্যক্তিৰ ওপৰত শনি দেৱৰ বক্ৰ দৃষ্টিশক্তি পৰে, তেওঁ বহু বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। কিন্তু শনি দেৱে হনুমান জীৰ সন্মুখত কাম নকৰে বুলিও এটা সত্য আছে। বিশ্বাস কৰা হয় যে যিয়ে হনুমান জীক সঁচা অন্তৰেৰে পূজা কৰে, শনি দেৱে তেওঁৰ চুলিও লৰাব নোৱাৰে। যদি আপুনিও শনি দেৱক সন্তুষ্ট কৰিব বিচাৰে তেন্তে হনুমান জীক পূজা কৰক। গতিকে শনি দেৱে হনুমান জীৰ ভক্তক কিয় অশান্তি নিদিয়ে আজি জানো আহক।

কাৰাগাৰৰ পৰা কৰিছিল মুক্ত

পৌৰাণিক বিশ্বাস অনুসৰি মাতৃ সীতাৰ সন্ধানত হনুমানজী লংকাত উপস্থিত হোৱাৰ সময়ত শনি দেৱক তাতে থকা কাৰাগাৰত বন্দী কৰি ৰখা হৈছিল। ইয়াৰ পিছত যেতিয়া বজৰংবলিয়ে শনি দেৱক সুধিলে আপুনি কিয় ওলোটাকৈ ওলমি আছে। তাৰ পাছত শনিদেৱে ক’লে যে ৰাৱণে নিজৰ যোগশক্তিৰে তেওঁৰ লগতে আন বহুতো গ্ৰহক বন্দী কৰি তুলিছে। ইয়াৰ পিছত হনুমান জীয়ে শনি দেৱক ৰাৱণৰ বন্দীত্বৰ পৰা মুক্ত কৰিলে। এই কথাত সন্তুষ্ট হৈ শনি দেৱে হনুমান জীক বৰ বিচাৰিবলৈ ক’লে। তেতিয়া হনুমান জীয়ে ক’লে যে মোক পূজা কৰাজনক তুমি কেতিয়াও আঘাত নিদিবা। সেইবাবেই শনি বা সাদে সতী প্ৰতিৰোধৰ বাবে হনুমানজীক পূজা কৰা উচিত বুলি কোৱা হয়।

আন এক কথা অনুসৰি শনি দেৱে হনুমান জীৰ পূজা ভংগ কৰিছিল । হনুমান জী ৰাম জপত মগ্ন হৈ পৰিল। সেইবাবেই শনি দেৱ তাৰ পৰীক্ষা কৰিলে। হনুমান জীয়ে জপ কৰা দেখি ভগৱান শনিয়ে হনুমান জীৰ জপত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰিলে। কিন্তু হনুমান জীয়ে জপ কৰি থাকিল। ইয়াৰ পিছত শনি দেৱৰ খং বাঢ়িবলৈ ধৰিলে। ইয়াৰ পিছত শনি দেৱে হনুমান জীৰ জপ ভাঙিবলৈ আৰু অধিক চেষ্টা কৰিবলৈ ধৰিলে। ইয়াৰ পিছত হনুমান জীয়ে আৰু বেছি খং উঠিল আৰু খঙত হনুমান জীয়ে শনি দেৱক নেজেৰে ঠেঙত মেৰিয়াই দিলে।

তেতিয়া হনুমান জীয়ে নেজেৰে ঠেঙত মেৰিয়াই শিলৰ ওপৰত থেকেচি দিবলৈ ধৰিলে। যাৰ বাবে শনি দেৱৰ অৱস্থা দুৰ্বিষহ হৈ পৰিল। ইয়াৰ পিছত শনি দেৱে অৱশেষত হনুমান জীৰ ওচৰত ক্ষমা খুজিলে। ইয়াৰ পিছত হনুমান জীয়ে শনি দেৱক ক’লে যে কোনো ভক্তক কেতিয়াও অত্যাচাৰ নকৰিব। সেইবাবেই হনুমান জী পূজা কৰা সকলক শনি দেৱে আমনি নকৰে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। যিকোনো তথ্য গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে আৰু অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment