বিয়াৰ প্ৰথম নিশাৰ আগতে প্ৰতিগৰাকী মহিলাই জনা উচিত এই গোপন কথা। ভুলৰ বাবে ধ্বংস হ’ব পাৰে বৈবাহিক সম্পৰ্ক!

বিবাহ সম্পৰ্কে ছোৱালীৰ বিভিন্ন ধৰণৰ সপোন থাকে। বিয়াৰ পিছত যেতিয়া কইনাজনী শহুৰেকৰ ঘৰলৈ আহে, তেতিয়া তাইৰ লগতো এটা অদ্ভুত অস্থিৰতা ঘটে। নতুন ঘৰত নতুন মুখৰ লগত খাপ খাবলৈ কিছু সময় লাগে। প্ৰথম ৰাতিৰ কথা ক’বলৈ গ’লে কইনাসকলে অলপ দ্বিধাবোধ কৰাটো স্বাভাৱিক। কেতিয়াবা ছোৱালীবোৰ আতংকিত হৈ পৰে। মোৰ এজন বন্ধুৰো একেধৰণৰ পৰিস্থিতি আছিল। তাই অনুভৱ কৰিলে যে তাই প্ৰায় অজ্ঞান হৈ পৰিব। বেছিভাগ মানুহেই বুজে যে প্ৰথম ৰাতি মানে কেৱল শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা, কিন্তু ইয়াৰ একেবাৰে বিপৰীত।

ব্ৰিটেইনৰ এটা কোম্পানীয়ে এটা সমীক্ষা চলাইছিল যাৰ তথ্য অনুসৰি ৫২% দম্পতীয়ে প্ৰথম নিশা অন্তৰংগ হোৱাৰ পৰা আঁতৰি থাকে। ব্লুবেলা নামৰ লিংগৰী কোম্পানী এটাই কৰা আন এক সমীক্ষাত একেধৰণৰ তথ্য পোৱা গৈছে।

শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ বাবে প্ৰথমে নিজকে শান্ত কৰি ৰখাটো প্ৰয়োজনীয় আৰু যদি কোনোবাই ইতিমধ্যে নাৰ্ভাছ হৈ আছে, তেন্তে ব্যক্তিগত মুহূৰ্তৰ অভিজ্ঞতা নষ্ট হৈ যায়। প্ৰথম নিশাৰ লগত জড়িত এই টিপছবোৰ নতুন কইনাৰ বাবে অতি উপযোগী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

কেৱল শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ কথা নাভাবিব

আমি কোৱাৰ দৰে প্ৰথম ৰাতি বেছিভাগ মানুহেই অন্তৰংগ নহয়। শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ চিন্তাই কেতিয়াবা আতংকৰ সৃষ্টি কৰে। আপোনাৰ সংগীক ভালদৰে চিনি পোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু তেতিয়াহে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতাৰ কথা চিন্তা কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। বিয়াৰ সময়ত অনেক ৰীতি-নীতি, তাৰ পিছত ভাগৰুৱা হৈ পৰে। এই মুহূৰ্তটো আপুনিও নিজকে কিছু জিৰণি দিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। এই বিষয়ে আপোনাৰ সংগীৰ লগত কথা পাতক আৰু আপোনাৰ স্নায়বিক অৱস্থা অলপ কমাই দিয়ক।

দীৰ্ঘম্যাদী সম্পৰ্কৰ বাবে শাৰীৰিক ঘনিষ্ঠতা ভাল, কিন্তু ইয়াৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱাটোও ছোৱালীৰ বাবে এটা ডাঙৰ কাম।

অধিক পঢ়কঃ বহু পত্নীয়ে নিজৰ স্বামীৰ পৰা লুকুৱাই ৰাখে এই ৪ টা কথা। গোটেই জীৱন ৰাখে গোপনে।

খৰ ধৰত ভয় কৰাটো সাধাৰণ কথা

বিয়াৰ নিশাইও এটা অতি আচহুৱা অভিজ্ঞতা দিব পাৰে। বেলেগ বেলেগ পটভূমিৰ দুজন মানুহ একেলগে থাকিবলৈ আহে, এনে পৰিস্থিতিত কিবা ভুল কোৱা, কিবা ভুল কৰাটো সাধাৰণ কথা। আচলতে সেয়া ভুলও নহয়, ই মাথোঁ মনৰ ভ্ৰম। প্ৰেমৰ বিবাহ থাকিলেও একেলগে থকাটো বহুত বেলেগ। এনে পৰিস্থিতিত ইজনে সিজনৰ ব্যক্তিগত স্থান বুজিবলৈও সময় দিব লাগে।

অন্তৰংগতা যন্ত্ৰণাদায়ক হব পাৰে

সম্ভৱতঃ সকলোৱে এই বিষয়ে গম পাব, কিন্তু বিয়াৰ পিছত ছোৱালীৰ মনত এই বিষয়ে বহু ধৰণৰ প্ৰশ্ন উত্থাপন হয়। ঘনিষ্ঠতাও অস্বস্তিকৰ হ’ব পাৰে আৰু বিষৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। প্ৰতিটো দম্পতীয়ে নিজৰ নিজৰ ঘনিষ্ঠতাৰ স্তৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে, গতিকে যদি আপুনি অস্বস্তি অনুভৱ কৰিছে তেন্তে আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে এই বিষয়ে কথা পাতক।

নিজৰ আশাৰ বিষয়ে মুকলিকৈ কওক

নতুন জীৱন আৰম্ভ কৰাৰ আগতে আপুনি নিজৰ আশা স্পষ্টকৈ উল্লেখ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। কোনো কিতাপতে লিখা নাই যে প্ৰথম ৰাতি লাজতে ৰঙা পৰাটো প্ৰয়োজনীয়। যদি আপোনাৰ মনটো ভাল নহয়, তেন্তে ইয়াৰ বিষয়ে কেৱল স্বামীৰ লগত নহয়, পৰিয়ালৰ বাকী সদস্যসকলৰ লগতো কথা পাতিব পাৰি।

অধিক পঢ়কঃ ৩৬ ঘন্টা একেৰাহে শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপনৰ পাছটো সন্তুষ্ট নহ’ল পত্নী। পুলিচ মাতি জীৱন ৰক্ষা স্বামীৰ।

প্ৰথমে গৰ্ভনিৰোধৰ বিষয়ে তথ্য লওক

যদি আপুনি আৰম্ভণিৰে পৰাই অন্তৰংগতাক মানসিক চাপমুক্ত কৰি ৰাখিব বিচাৰে, তেন্তে প্ৰথম নিশাৰ আগতেই গৰ্ভনিৰোধৰ বিষয়ে তথ্য ল’ব লাগে। ইয়াৰ বাবে আপুনি স্বাস্থ্যসেৱা বিশেষজ্ঞ বা স্ত্ৰীৰোগ বিশেষজ্ঞৰ সৈতে কথা পাতিব পাৰে। এই বিষয়ে সংগীৰ সৈতেও আলোচনা কৰিব পাৰি।

গৰ্ভনিৰোধ কৰাটো এটা অতি ব্যক্তিগত সিদ্ধান্ত আৰু সেয়েহে চিকিৎসাৰ পৰামৰ্শৰ বাহিৰেও আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে পৰিয়াল পৰিকল্পনা কৰাটো ভাল হ’ব। যদি আপুনি ‘কেতিয়া ভাল খবৰটো দিবা’ এই শব্দৰ হেঁচা ল’ব নিবিচাৰে, তেন্তে আগতীয়াকৈ গৰ্ভনিৰোধৰ সিদ্ধান্ত লওক।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment