গৰম দিনত ভাত কেৰেলা খালে দূৰ হয় বহু মাৰাত্মক বেমাৰ। কেঞ্চাৰকে ধৰি বহু বেমাৰৰ ঔষধৰ কাম কৰে ভাত কেৰেলাই।

Kakora Benefits: বাৰিষা অহাৰ লগে লগে বজাৰত বিভিন্ন ধৰণৰ সতেজ সেউজীয়া শাক-পাচলি আহে। ভাত কেৰেলা তাৰ ভিতৰত অন্যতম। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াক ককোড়ে, মীথা কৰেলা, কাকেৰল, কোৰোলা, কাৰ্তলি আদি নামেৰেও জনা যায়। এই শাক তিতা কলহৰ প্ৰজাতিৰ যদিও ই তিতা নহয়। ই এক ঔষধি পাচলি, যাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বহু উপকাৰ আছে l ভাত কেৰেলা এবিধ ফল, যাৰ ব্যাস প্ৰায় ২-৩ চে.মি. ইয়াৰ ৰং সেউজীয়া। পকিলে শেঁতা হালধীয়া হৈ পৰে। ভাত কেৰেলাৰ বাহিৰৰ পৃষ্ঠভাগ খোলা কৰিলে ইয়াৰ পৰা বহু ধৰণৰ ব্যঞ্জন তৈয়াৰ কৰিব পাৰি, যিবোৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী হোৱাৰ লগতে সোৱাদযুক্তও। ভাত কেৰেলাত পোৱা পুষ্টিকৰ পদাৰ্থৰ বিষয়ে জানি লওক ।

ভাত কেৰেলাত থকা পুষ্টিকৰ উপাদান ?

স্থানীয় ভাষাত ককোৰাক ভাত কেৰেলা নামেৰেও জনা যায়। ইয়াত পোৱা পুষ্টিকৰ উপাদানসমূহে বহুতো স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা নিৰাময় কৰাৰ ক্ষমতা আছে। কাৰ্বহাইড্ৰেট, প্ৰটিন, চৰ্বি, আঁহ, বহুতো খনিজ পদাৰ্থ ভাত কেৰেলাত পোৱা যায়। ইয়াৰ বাহিৰেও ভাত কেৰেলাত কম পৰিমাণৰ প্ৰয়োজনীয় ভিটামিন যেনে এস্ক’ৰবিক এচিড, কেৰটিন, থাইমিন, ৰাইব’ফ্লেভিন আৰু নিয়াচিন থাকে। এই সকলোবোৰ পুষ্টিকৰ উপাদানৰ উপস্থিতিৰ বাবে ই আমাৰ সুস্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী।

ৰক্ত প্ৰবাহ নিৰাময় কৰা

পৰ্যাপ্ত পৰিমাণে ভাত কেৰেলা সেৱন কৰিলে তেজৰ সোঁতৰ সমস্যা দূৰ হ’ব পাৰে। তেজৰ সোঁতৰ সমস্যা হৃদৰোগৰ লগত জড়িত। হৃদযন্ত্ৰৰ লগত জড়িত সমস্যা দূৰ কৰিবলৈ ভাত কেৰেলা খোৱাটো উপকাৰী।

ডায়েবেটিছ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিব

বাৰিষা কালত উপলব্ধ এই পাচলি ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ বাবে অতি উপকাৰী। নিয়মিতভাৱে ভাত কেৰেলা সেৱনে ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ তেজত চেনিৰ মাত্ৰা হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। ইয়াত থকা ফাইটো-নিউট্ৰিয়েণ্ট, পলিপেপটাইড-পিয়ে শৰীৰত থকা অতিৰিক্ত চেনিৰ মাত্ৰা হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।

চকু সুস্থ কৰি ৰাখে

চকুক সুস্থ কৰি ৰখাৰ বাবেও ভাত কেৰেলা উপকাৰী, কাৰণ ইয়াত প্ৰচুৰ পৰিমাণে ভিটামিন এ থাকে। আপোনাৰ চকুৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ভিটামিন এ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ উপাদান। খাদ্য তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰি চকুৰ দৃষ্টিশক্তি বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। চকুৰ লগত জড়িত অন্যান্য সমস্যা দূৰ কৰাত সহায় কৰে।

অধিক পঢ়কঃ গৰম দিনত কুঁহিয়াৰ ৰস খালে দূৰ হয় এইবোৰ সমস্যা। কুঁহিয়াৰ ৰসৰ উপকাৰিতা।

গৰ্ভৱতী মহিলাই খাব লাগে

গৰ্ভাৱস্থাত হ’ব পৰা সমস্যাসমূহৰ ভিতৰত স্নায়ু নলীৰ বিসংগতি আদিও অন্তৰ্ভুক্ত। ভাত কেৰেলাৰ সতেজ ফলত ভাল পৰিমাণৰ বি ভিটামিন থাকে, যিবোৰ কোষৰ বৃদ্ধি আৰু প্ৰজননৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই দিনবোৰত নিয়মিতভাৱে সেৱন কৰিলে স্নায়ুৰ বিসংগতিৰ প্ৰভাৱ কমোৱাত সহায় হয়।

কেন্সাৰ প্ৰতিৰোধ কৰা

আমাৰ শৰীৰত ক্ষতিকাৰক ফ্ৰী ৰেডিকেলৰ উপস্থিতিৰ বাবে কেন্সাৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পায়। ভাত কেৰেলা গছৰ সতেজ গাঢ় সেউজীয়া ৰঙৰ ফলত ভাল পৰিমাণৰ ভিটামিন চি থাকে যিয়ে আমাৰ শৰীৰৰ বাবে এন্টিঅক্সিডেন্ট হিচাপে কাম কৰে। ভিটামিন চি আৰু এন্টিঅক্সিডেন্টৰ ভাল পৰিমাণৰ বাবে ই ফ্ৰী ৰেডিকেল ধ্বংস কৰাত সহায় কৰে আৰু কেন্সাৰৰ সম্ভাৱনা ৰোধ কৰে।

জ্বৰ

অধিক পঢ়কঃ ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ বাবে আশীৰ্বাদ স্বৰূপ ৰঙা মৰিছা শাক। ৰঙা মৰিছাৰ উপকাৰিতা।

ভাত কেৰেলা সেৱন কৰিলে জ্বৰৰ বাবে উপকাৰী, লগতে ইয়াৰ পাতো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। জ্বৰৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ ইয়াৰ পাত পানীত উতলাই লওক। এই মিশ্ৰণটো ঠাণ্ডা হোৱাৰ পিছত ইয়াত ১ চামুচ মৌ দি সেৱন কৰক। ইয়াৰ ফলত জ্বৰ কমি যাব।

বৃক্কত পাথৰ বাবে ভাল

বেছিভাগ মানুহৰে বৃক্কত পাথৰ হোৱাৰ সমস্যা আছে যদিও ককোৰা বা ভাত কেৰেলা নিয়মীয়াকৈ সেৱন কৰিলে পাথৰৰ সমস্যাৰ পৰা উপশম পাব পাৰি। ১ গিলাচ গাখীৰত ১০ গ্ৰাম ভাত কেৰেলা গুড়ি মিহলাই নিয়মিতভাৱে সেৱন কৰিলে উপকাৰী হ’ব পাৰে। ভাত কেৰেলাৰ ঔষধি গুণে মূত্ৰাশয়ৰ পাথৰ আঁতৰোৱাত সহায় কৰে।

পাইলছ ৰ সমস্যা

যদি আপুনি পাইলছ ৰ সমস্যাত অসুবিধা পাইছে, তেন্তে ইয়াৰ গুড়ি ব্যৱহাৰ কৰক। ইয়াৰ বাবে ৫ গ্ৰাম কনট’লা পাউদাৰ আৰু চেনিৰ মিশ্ৰণ নিয়মিতভাৱে দিনটোত দুবাৰকৈ খাব লাগে। ই আপোনাৰ সমস্যা নিৰাময়ৰ বাবে ঔষধ হিচাপে কাম কৰে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment