ভাৰতৰ এই ৫ খন ৰাজ্যত বন্ধ কৰা হৈছে The Kerala Story… আপুনি চালেনে ?

‘দ্য কেৰেলা ষ্ট’ৰী’ৰ টিজাৰ মুকলিৰ পৰাই শিৰোনাম দখল কৰি আহিছে। ইছলাম ধৰ্ম গ্ৰহণ কৰি আইছিছৰ সন্ত্ৰাসবাদী হ’বলৈ বাধ্য হোৱা কেৰালাৰ হিন্দু মহিলাসকলৰ কাহিনীৰ আধাৰত এই ছবিখনৰ কাহিনী। ইফালে বহু ৰাজ্যই এই ছবিখন নিষিদ্ধ কৰিছে।

পশ্চিম বংগঃ সোমবাৰে (৮ মে’) পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে দ্য কেৰেলা ষ্ট’ৰী ছবিখন নিষিদ্ধ কৰে। অৰ্থাৎ এই ছবিখন আৰু পশ্চিম বংগৰ কোনো থিয়েটাৰত প্ৰদৰ্শিত নহ’ব। মমতা বেনাৰ্জীয়ে কয় যে ‘কেৰালা কাহিনী’ত তথ্য সঠিকভাৱে দেখুওৱা হোৱা নাই। এই ছবিখনৰ উদ্দেশ্য কেৰালাক বদনাম কৰা।

তামিলনাডুঃ ‘দ্য কেৰেলা ষ্ট’ৰী’ তামিলনাডুত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে। আনহাতে, দেওবাৰে (৭ মে’) তামিলনাডুৰ মাল্টিপ্লেক্স সংগঠনসমূহে প্ৰদৰ্শন বন্ধ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। তেওঁ কয় যে এই ছবিখনৰ বাবে ৰাজ্যৰ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা বিপদত পৰিব পাৰে।

কেৰালাঃ কেৰালাতো ‘The Kerala Story’ নিষিদ্ধ কৰাৰ দাবী। কেৰালাৰ ৰাজনৈতিক দলসমূহে কয় যে এই ছবিখনত মাত্ৰ এটা সম্প্ৰদায়ৰ বিৰুদ্ধে আপত্তিজনক কথা দেখুওৱা হৈছে। আপোনালোকক কওঁ যে এই ছবিখন কেৰালাৰ সঁচা ঘটনাৰ আধাৰত নিৰ্মিত।

ৰাজস্থানঃ ৰাজস্থানৰ যোধপুৰত এজন লোকক ‘দ্য কেৰেলা ষ্ট’ৰী’ চাবলৈ আহ্বান জনোৱাৰ বাবেই তেওঁক ঠেলা মাৰি পেলাই দিয়া হৈছিল। এই সন্দৰ্ভত কওঁতে এচিপি ডেৰাৱাৰ সিঙে কয়, ‘শনিবাৰে নিশা ঘৰলৈ উভতি আহি থকা অৱস্থাত তিনিজন লোকে তেওঁক ৰখাই দিয়ে, যিয়ে তেওঁক হোৱাটছএপত ছবিখনৰ প্ৰশংসা কৰি তেওঁলোকৰ সম্প্ৰদায়ক অপমান কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment