টোপনি নহা সকলে ৰাতি শুৱাৰ আগতে কৰক এই কাম। গভিৰ হ’ব টোপনি।

দিনটোৰ কাম আৰু ব্যস্ত জীৱনত ভাল টোপনি পোৱাটো কঠিন। ইয়াৰ বাবেই মানসিক আৰু শাৰীৰিক সমস্যা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। টোপনি নথকা ব্যক্তিয়ে গোটেই দিনটো ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰে আৰু কাম কৰিবলৈ মন নাযায়। ইয়াৰ বাহিৰেও টোপনিৰ অভাৱৰ বাবে ই ব্যক্তিজনৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায়। মানসিক চাপ, কিবা এটাত অসুবিধা হোৱা আৰু মন-মন শান্ত নথকাৰ বহু কাৰণ থাকিব পাৰে।

লগতে চিকিৎসকে পৰামৰ্শ দিয়ে যে সুস্বাস্থ্যৰ বাবে পৰ্যাপ্ত পৰিমাণে টোপনি অহাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। যদি আপুনিও টোপনি নোপোৱাৰ সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি আছে তেন্তে ইয়াৰ লগত জড়িত বহুতো প্ৰতিকাৰৰ কথা শাস্ত্ৰত উল্লেখ কৰা হৈছে। পণ্ডিত ইন্দ্ৰমণি ঘনস্যালে কয় যে ভাল আৰু সুখদায়ক টোপনিৰ বাবে জ্যোতিষত উল্লেখ কৰা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব লাগে। গতিকে এনে কিছুমান জ্যোতিষৰ প্ৰতিকাৰ জানো আহক যিবোৰ সুখদায়ক টোপনিৰ কাৰক হোৱাৰ লগতে আপোনাৰ জীৱনটো মসৃণ কৰাত সহায়ক।

শুৱাৰ আগতে এই প্ৰতিকাৰ কৰক

জ্যোতিষৰ মতে ৰাতি টোপনি নাহিলে মূৰৰ ওচৰত তামৰ পাত্ৰত পানী ৰাখি ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত পানী খাব লাগে। দৈনিক এই কাম কৰিলে আপুনাৰ ভাল টোপনি আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিব আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যও ভাল হ’ব। যদি শুই থকাৰ সময়ত আপোনাৰ নেতিবাচক চিন্তা হয়, যাৰ বাবে আপুনি টোপনি নাহে বা আপুনি উৰি যায়, তেন্তে শুৱাৰ আগতে মনতে হনুমান চলিছা আবৃত্তি কৰা উচিত।

ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ বেয়া সপোন দেখাৰ পৰা বিৰত থাকিব । একেদৰে শুৱাৰ আগতে ইতিবাচক চিন্তাৰে কিতাপ পঢ়িব লাগে। ইয়াৰ লগে লগে আপোনাৰ মনটো একাগ্ৰ হৈ পৰে, যাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ কামত সফলতা লাভ কৰে।

নাৰিকল তেল

শুৱাৰ আগতে ভৰিত নাৰিকল তেল মালিচ কৰিব লাগে, কৰ্পূৰ মিহলি নাৰিকল তেল নাৰিকল তেলত মিহলাই তাৰ লগত মালিচ কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ মনটো ভাল হ’ব আৰু টোপনিও সুখদায়ক আৰু সুস্থ হ’ব।

অধিক পঢ়কঃ প্ৰভু গনেশক কিয় একদন্তধাৰী বুলি কোৱা হয় জানেনে? জানক ইয়াৰ ৰহস্য।

ভগৱান বিষ্ণুৰ মন্ত্ৰ

ৰাতি শোৱাৰ আগতে বিষ্ণুৰ এই মন্ত্ৰ জপ কৰিব লাগে।
মন্ত্ৰ-

शांता कारम भुजङ्ग शयनम पद्म नाभं सुरेशम।
विश्वधारंगनसदृशम्मेघवर्णं शुभांगम।
लक्ष्मी कान्तं कमल नयनम योगिभिर्ध्याननगमयम।
वन्दे विष्णुम्भवभयहरं सर्व्वलोकैकनाथम।

শুৱাৰ আগতে এই কথা মনত ৰাখিব

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে শোৱা কোঠাৰ মূৰৰ ওচৰত ম’বাইল আৰু লেপটপৰ দৰে কোনো বৈদ্যুতিক সামগ্ৰী ৰাখিব নালাগে। ইয়াৰ বাহিৰেও এই সকলোবোৰ শুৱাৰ আগতে মূৰৰ পৰা আঁতৰাই পেলাব লাগে। এই ঋণাত্মক শক্তিসমূহৰ অধিকাংশই সঞ্চাৰিত হয় যাৰ বাবে টোপনি বাধাপ্ৰাপ্ত হয়। সেইবাবেই এই সকলোবোৰ শুই উঠাৰ আগতে ব্যৱহাৰ কৰিব নালাগে।

অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। AssamPrime24-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

1 thought on “টোপনি নহা সকলে ৰাতি শুৱাৰ আগতে কৰক এই কাম। গভিৰ হ’ব টোপনি।”

Leave a Comment