প্ৰভু গনেশৰ এই বাৰটা নাম ধ্যান কৰিলে পোৱা যায় আশীৰ্বাদ। দূৰ হয় সকলো সমস্যা।

শ্ৰী গণেশ হিন্দু ধৰ্মৰ প্ৰথম পূজাযোগ্য দেৱতা। কোনো পূজা বা আচাৰ-অনুষ্ঠানৰ আগত শ্ৰী গণেশক পূজা কৰাৰ নিয়ম আছে। বিশ্বাস কৰা হয় যে শ্ৰী গণেশক পূজা কৰিলে প্ৰতিটো বাধা আঁতৰাই কোনো বাধা নোহোৱাকৈ কাম সম্পূৰ্ণ হয়। একে সময়তে ধৰ্মীয় গ্ৰন্থত শ্ৰী গণেশৰ ১২ টা নামৰ বৰ্ণনা আছে, যাক জপ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে প্ৰজ্ঞা, জ্ঞান, ধন-সম্পত্তি, সন্তান আৰু মোক্ষ লাভ কৰিব পাৰে। এই বিষয়ে জনাওক জ্যোতিষ বিশেষজ্ঞ ড° ৰাধাকান্ত ভাটছৰ পৰা।

শ্ৰী গণেশৰ ১২ টা নামৰ জপ

  • ওম সুমুখায় নম:
  • ওম একদন্তয় নম:
  • ওম কপিলায় নম:
  • গজকৰ্ণায় নম:
  • ওম লম্বোদৰায় নম:
  • ওম বিকাশৰ বাবে নম:
  • বিঘ্নানাশয় নম:
  • ওম বিনায়কায় নম:
  • ॐ ধূমৰাকেতভালৈ নম:
  • গণাধ্যক্ষয় নম:
  • ওম ভালচন্দ্ৰায় নমঃ
  • ওম গজননায় নম:

শ্ৰী গণেশৰ ১২ টা নাম জপ কৰাৰ সুবিধা

জ্যোতিষৰ মতে দৈনিক শ্ৰী গণেশৰ এই ১২ টা নাম জপ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ কৰ্মত সফলতা লাভ কৰে।দৈনিক শ্ৰী গণেশৰ এই ১২ টা নাম জপ কৰি জ্ঞান লাভ হয় আৰু বুদ্ধি কাৰ্যক্ষম আৰু চোকা হয়।

শ্ৰী গণেশৰ এই ১২ টা নাম দৈনিক জপ কৰিলে মনত ৰখাৰ ক্ষমতা বৃদ্ধি পায় আৰু মানসিক চাপ কমি যায়।দৈনিক শ্ৰী গণেশৰ এই ১২টা নাম জপ কৰি সুখ-সমৃদ্ধি ঘৰত বাস কৰে। ৰিদ্ধি সিদ্ধি লাভ কৰা হয়।

অধিক পঢ়কঃ প্ৰভু গনেশক কিয় একদন্তধাৰী বুলি কোৱা হয় জানেনে? জানক ইয়াৰ ৰহস্য।

দৈনিক শ্ৰী গণেশৰ এই ১২ টা নাম জপ কৰি দৰিদ্ৰতা নাইকিয়া হয় আৰু ধনৰ ভঁৰাল ভৰপূৰ হৈ থাকে।দৈনিক শ্ৰী গণেশৰ এই ১২ টা নাম জপ কৰি সন্তান জন্ম দিয়াৰ বাধা নিশ্চিতভাৱে নাইকিয়া হয়।

দৈনিক শ্ৰী গণেশৰ এই ১২ টা নাম জপ কৰি শিশুৰ সৌভাগ্যও মুকলি হয় আৰু শিশুৰ ভৱিষ্যত উজ্জ্বল হৈ পৰে। শ্ৰী গণেশৰ এই ১২টা নাম জপ কৰি নিতৌ মোক্ষ লাভ কৰে। মৃত্যুৰ পিছত এজন ব্যক্তিয়ে শ্ৰী গণেশৰ চৰণত স্থান পায়।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment