ট্ৰেইনেৰে যাত্ৰাৰ সময়ত লাভ কৰিব পাৰে বিনামূলীয়া খাদ্য। জানি লওঁক এই নিয়ম।

irctc free food facilityঃ দৈনিক বিপুল সংখ্যক লোকে ৰেলযোগে যাত্ৰা কৰে। দুজন বহাৰ পৰা প্ৰথম এচিলৈকে ঠাই পোৱাত সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় আৰু উৎসৱৰ অনুষ্ঠানত ঘৰলৈ যাবলৈ মানুহে ৰেলৰ টিকট মাহৰ আগতেই বুকিং কৰিব লগা হয়। কিন্তু ৰেলযোগে যাত্ৰা কৰাৰ সুবিধাও আছে। যেনে- আৰামদায়ক আসন, শুই থকাৰ সুবিধা, শৌচাগাৰৰ ব্যৱস্থা আৰু কেটাৰিং ইত্যাদি। এই সকলোবোৰৰ মাজতে যদি আপুনি গম পায় যে ৰেলত পৰিবেশন হ’বলগীয়া খাদ্যৰ বাবে আপুনি ধন দিব নালাগে, অৰ্থাৎ একেবাৰে বিনামূলীয়া হ’ব পাৰে, তেন্তে আপোনাৰ প্ৰতিক্ৰিয়া কেনেকুৱা হ’ব? গতিকে পলম নকৰাকৈ কেনেকৈ আৰু কোনে ৰেলত এই বিনামূলীয়া খাদ্য পাব পাৰে এই বিষয়ে জানিব পাৰে…

বিনামূলীয়াকৈ কি পাব ?

আচলতে যদি আপুনি ৰেলযোগে যাত্ৰা কৰিছে তেন্তে যাত্ৰীসকলক আই আৰ চি টি চিয়ে বিনামূলীয়াকৈ খাদ্য, পানী আনকি শীতল পানীয়ও দিব পাৰে। বিশেষ কথাটো হ’ল এই সকলোবোৰ বিনামূলীয়া হ’ব অৰ্থাৎ যাত্ৰীসকলে ইয়াৰ বাবে এটকাও দিব নালাগিব।

কোন যাত্ৰীয়ে লাভ কৰিব এই সুবিধা ?

বিনামূলীয়া খাদ্য উপলব্ধ হ’ব, কিন্তু কোন যাত্ৰীয়ে পাব সেয়া জনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। আচলতে আপুনি যিখন ৰেলত উঠিছে আৰু যদি দেৰি হৈছে, তেন্তে এনে পৰিস্থিতিত আই আৰ চি টি চিয়ে ৰেলত উঠা যাত্ৰীসকলক বিনামূলীয়াকৈ খাদ্য প্ৰদান কৰিব। ভাৰতীয় ৰে’লৱেৰ তথ্য অনুসৰি ৰে’লৰ পলম হ’লে যাত্ৰীসকলক আই আৰ চি টি চিৰ কেটাৰিং নীতি অনুসৰি ব্ৰেকফাষ্ট আৰু লঘু আহাৰ যোগান ধৰা হয়।

এইবোৰ বস্তু বিনামূলীয়া খাদ্যত পোৱা যায়: –

ৰেলৰ ব্ৰেকফাষ্টত চাহ-কফি আৰু বিস্কুটৰ ব্যৱস্থা আছে
সন্ধিয়াৰ জলপানৰ বাবে চাহ বা কফি, ৪টা ব্ৰেড স্লাইচ (ব্ৰাউন/বগা) আৰু ১টা বাটাৰ চিপটলৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।
দুপৰীয়া যাত্ৰীসকলে দালি-ৰোটি আৰু শাক-পাচলি আদি পায়।

অধিক পঢ়কঃ টকা নিদিয়াকৈ টোল গেটৰ পৰা গাড়ী খন কেনেকৈ পাৰ কৰিব ? জানক এই নিয়ম।

এই পৰিস্থিতিত আপুনি বিনামূলীয়াকৈ খাদ্য পাব

এই বিনামূলীয়া খাদ্য কেতিয়া উপলব্ধ হ’ব পাৰে সেয়াও জনাটো জৰুৰী। আই আৰ চি টি চিৰ নিয়ম অনুসৰি যদি আপোনাৰ ৰেলখন ২ ঘণ্টা বা তাতকৈ অধিক দেৰি হয় তেন্তে আপুনি বিনামূলীয়াকৈ খাদ্য লাভ কৰে। শতাব্দী, ৰাজধানী, ডুৰন্টোৰ দৰে এক্সপ্ৰেছ ৰেলৰ যাত্ৰীসকলে এই সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

2 thoughts on “ট্ৰেইনেৰে যাত্ৰাৰ সময়ত লাভ কৰিব পাৰে বিনামূলীয়া খাদ্য। জানি লওঁক এই নিয়ম।”

Leave a Comment