বজাৰত মুকলি পালে নতুন Yamaha Aerox 155, কম দামত অধিক লাভ।

২০২৩ চনৰ Yamaha Aerox 155 ১,৪২,৮০০ লাখ টকাত মুকলি কৰা হৈছে। মেক্সি স্কুটাৰৰ নতুন সংস্কৰণক OBD-2 কম্প্লাইয়েণ্ট কৰা হৈছে। একে সময়তে ইয়াত ট্ৰেকচন কণ্ট্ৰল চিষ্টেমৰ দৰে ডাঙৰ ডাঙৰ বৈশিষ্ট্য দিয়া হৈছে।

ইয়ামাহা মটৰ ইণ্ডিয়াই মুকলি কৰিছে Yamaha Aerox 155 ৰ আপডেট সংস্কৰণ। কোম্পানীটোৱে ২০২৩ চনৰ Yamaha Aerox 155 এক্স শ্ব’ৰুম মূল্য ১,৪২,৮০০ টকাত মুকলি কৰিছে। নতুন মেক্সি-স্কুটাৰখন OBD-2 কম্প্লাইয়েণ্ট আৰু ইয়াত ট্ৰেকচন কণ্ট্ৰল চিষ্টেম (টিচিএছ)ৰ দৰে ডাঙৰ বৈশিষ্ট্য আছে।

ইয়ামাহাৰ নতুন স্কুটাৰত নতুন ৰঙৰ আঁচনি লৈ আহিছে। Yamaha Aerox 155 ৰ নতুন মডেলত চাৰিটা ৰঙৰ ভিন্নতা উপলব্ধ হ’ব। ইয়াৰ ভিতৰত মেটালিক ব্লেক, ৰেচিং ব্লু, গ্ৰে ভাৰমিলিয়ন আৰু মেটালিক ছিলভাৰ (নতুন) ৰং। ই এপ্ৰিলিয়া এছএক্সআৰ ১৬০ৰ সৈতে প্ৰতিযোগিতাত অৱতীৰ্ণ হ’ব। দুচকীয়া বাহন কোম্পানীটোৱে মট’জিপি সংস্কৰণ বন্ধ কৰি দিছে

পাৰফৰমেন্সৰ ক্ষেত্ৰত ২০২৩ চনৰ এৰক্স ১৫৫ত ১৫৫ চিচি চিলিণ্ডাৰ চিলিণ্ডাৰ, লিকুইড কুল্ড, ইন্ধন ইনজেকচনযুক্ত ইঞ্জিন আছে। ভাৰতত বলবৎ হৈছে নতুন নিৰ্গমন নিয়ম। সেয়েহে ইঞ্জিনটোক OBD-2 কম্প্লাইয়েণ্ট কৰা হৈছে। এই স্কুটিখনত চিভিটি আছে আৰু ইয়ামাহাৰ ভিভিএ প্ৰযুক্তিও লাভ কৰিব।

অধিক পঢ়কঃ ঋণ লোৱাৰ পিছত ব্যক্তি গৰাকীৰ মৃত্যু হলে কোনে পৰিশোধ কৰে সেই ঋণ ? পঢ়ক এই বিশেষ বাৰ্তা।

ট্ৰেকচন কণ্ট্ৰল ইউনিটৰ উপৰিও Yamaha Aerox 155 অল-এল ই ডি হেডলেম্প, ডিজিটেল ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট ক্লাষ্টাৰ, ব্লুটুথ সংযোগৰ দৰে বহু বৈশিষ্ট্য লাভ কৰিব। এইবোৰৰ উপৰিও ইন্ধন খৰচ ট্ৰেকাৰ, ৰক্ষণাবেক্ষণৰ পৰামৰ্শ, পাৱাৰ চকেট, ২৪.৫ লিটাৰ আণ্ডাৰ ছিট ষ্ট’ৰেজ, ডাঙৰ এলয় হুইল আদি বৈশিষ্ট্যও দিয়া হৈছে।

Yamaha Aerox 155 ৰ সন্মুখত টেলিস্কোপিক ফৰ্ক আৰু পিছফালে টুইন স্প্ৰিং লোডেড শ্বক এবজৰ্বাৰ পোৱা যাব। ব্ৰেকিঙৰ বাবে নতুন মেক্সি স্কুটাৰখনৰ সন্মুখত ডিস্ক ব্ৰেক আৰু পিছফালে ড্ৰাম ব্ৰেক আছে। ইয়াৰ উপৰিও ই চিংগল চেনেল এণ্টি-লক ব্ৰেকিং চিষ্টেম (এবিএছ)ৰ সমৰ্থনো লাভ কৰিব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment