বুদ্ধ পূৰ্ণিমাৰ পিছতেই বহুত ভাল সময় আৰম্ভ হ’ব এই ৩ ৰাশিৰ। দূৰ হ’ব সকলো সমস্যা।

luck of these zodiac signs will changeঃ হিন্দু ধৰ্মত পূৰ্ণিমাৰ বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। এই দিনটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে পূৰ্ণিমাৰ দিনা যি কামনা আৰু ব্ৰত থাকে, সেয়া পূৰ্ণ হয়। পৰৱৰ্তী মাহত অৰ্থাৎ বহাগৰ বুদ্ধ পূৰ্ণিমাৰ দিনটোকো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ কাৰণো হ’ল বৌদ্ধ ধৰ্ম অনুগামীসকলৰ বাবে ই অতি বিশেষ কাৰণ এই দিনটোতে ভগৱান গৌতম বুদ্ধৰ জন্ম হৈছিল।

পঞ্চাঙৰ তথ্য অনুসৰি এইবাৰ ৫ মে’ত বুদ্ধ পূৰ্ণিমা পালন কৰা হ’ব। লগতে এই বুদ্ধ পূৰ্ণিমা অতি বিশেষ হব কাৰণ এই বুদ্ধ পূৰ্ণিমাত চন্দ্ৰগ্ৰহণ সংঘটিত হৈ আছে। ইয়াৰ লগতে গ্ৰহ আৰু নক্ষত্ৰমণ্ডলৰ এক অদ্ভুত সংমিশ্ৰণো সৃষ্টি হৈছে। হিন্দু পঞ্জিকা অনুসৰি বৈশখ মাহৰ শুক্ল পক্ষৰ পূৰ্ণিমাৰ তাৰিখ ০৪ মে বৃহস্পতিবাৰৰ নিশা ১১.৪৪ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব আৰু পিছদিনা ০৫ মে’ শুকুৰবাৰে নিশা ১১.০৩ বজাত শেষ হ’ব। উদয়তিথিৰ মতে, ০৫ মে’ শুকুৰবাৰে বুদ্ধ পূৰ্ণিমা পালন কৰা হ’ব।

বহাগ পূৰ্ণিমা বা বুদ্ধ পূৰ্ণিমাৰ দিনাও ৫ মে’ত চন্দ্ৰগ্ৰহণ ঘটিছে। ৫ মে’ৰ নিশা ৮.৪৫ বজাৰ পৰা ৫ আৰু ৬ মে’ৰ মাজনিশা পুৱা ১ বজালৈ হ’ব। ইয়াৰ পূৰ্বে ৫ মে’ৰ সূৰ্য্য উদয়ৰ পৰা পুৱা ০৯:১৭ বজালৈকে সিদ্ধি যোগ হ’ব। আজিৰ দিনটোতো থাকিব স্বতী নক্ষত্ৰ। শাস্ত্ৰ বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে ১৩০ বছৰৰ পাছত বুদ্ধ পূৰ্ণিমাৰ দিনা এনেধৰণৰ যোগ গঢ় লৈ উঠিছে। স্বাতী নক্ষত্ৰ ৰাতিপুৱাৰ পৰা ৰাতিলৈ ০৯.৪০ মিনিট। এইদৰে বৈশাখ পূৰ্ণিমাৰ দিনা পূজাৰ শুভ সময় পুৱা ১১.৫১ বজাৰ পৰা নিশা ১২.৪৫ বজালৈ।

মেষ ৰাশিঃ সূৰ্য্যই মেষ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰাৰ পিছত বুধ গ্ৰহৰ সৈতে সংযুক্ত হ’ব। যাৰ বাবে মেষ ৰাশিত বুঢ়াদিত্য ৰাজ যোগৰ গঠন হ’ব। বুঢ়াদিত্য ৰাজযোগে মেষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে অতি শুভ ফল দিব। এইসকল লোকৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি পাব। অৰ্থনৈতিক অৱস্থা ভাল হ’ব। এতিয়ালৈকে যি আৰ্থিক সমস্যা আছিল, এতিয়া নাইকিয়া হৈ যাব। যদি এই লোকসকলে চাকৰি সলনি কৰিব বিচাৰে তেন্তে এইটো এটা ভাল সময়।

অধিক পঢ়কঃ যিকোনো পূজা কৰাৰ আগতে প্ৰভু গনেশৰ পূজা কিয় কৰা হয় জানেনে ? জানক ইয়াৰ প্ৰকৃত কাৰণ !

কৰ্কট ৰাশি: সূৰ্য্য আৰু বুধৰ সংমিশ্ৰণেৰে গঠিত ৰাজযোগে কৰ্কট ৰাশিৰ বাবে অতি শুভ ফল দিব। এইসকল লোকে নিজৰ কেৰিয়াৰত সুবিধা লাভ কৰিব। কাম কৰা ৰাইজে আকাংক্ষিত স্থানলৈ বদলি পাব। ব্যৱসায় ভালদৰে চলিব। পুৰণি বিবাদ নিষ্পত্তি হ’ব আৰু আপোনাৰ পক্ষত বিষয়টো কৰা হ’ব। ক’ব পাৰি যে এই সময়ে আপোনাক ভাগ্যৱান কৰি তুলিব পাৰে।

সিংহ ৰাশিঃ এই বুঢ়াদিত্য যোগে সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলক কেৰিয়াৰৰ নতুন সুযোগ প্ৰদান কৰিব। এইবোৰ কামত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। বন্ধ কৰা কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। ক’ব পাৰি যে সূৰ্য্যৰ ট্ৰেনজিটে সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ জীৱনলৈ বহু সুখ কঢ়িয়াই আনিব। দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা প্ৰমোচন পাব। ইয়াৰ লগতে দৰমহা বৃদ্ধি পোৱাৰ সম্পূৰ্ণ সম্ভাৱনা আছে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment