এই ৫ টা পদ্ধতিৰে পৰিস্কাৰ কৰক আইনাত লাগি থকা পানীৰ দাগ। নতুনৰ দৰে হৈ পৰিব গ্লাচ।

how to clean mirror or glass to remove water markঃ টেলকম পাউদাৰ ব্যৱহাৰ কৰক: মানুহে প্ৰায়ে গিলাচ মচিবলৈ পানী ব্যৱহাৰ কৰে। গতিকে বহুবাৰ আইনাখনত পানী ছিটিকিলেও পানীৰ দাগ পৰে। এনে পৰিস্থিতিত টেলকম পাউদাৰৰ সহায় লৈ গ্লাছ পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে আইনাখনত টেলকম পাউদাৰ স্প্ৰে কৰি পৰিষ্কাৰ কাপোৰেৰে ঘঁহি মচিব লাগে। ইয়াৰ ফলত কাঁচখন লগে লগে জিলিকি উঠিব। কিন্তু মনত ৰাখিব যে টেলকম পাউদাৰেৰে মচি দিয়াৰ পিছত কিছু সময়ৰ বাবে গ্লাছ স্পৰ্শ নকৰিব। নহ’লে আপোনাৰ গিলাচত আঙুলিৰ ছাপ থাকিব।

এলকহলৰ দ্বাৰা পৰিষ্কাৰ কৰকঃ গিলাচত থকা কঠিন পানীৰ দাগবোৰ আঁতৰাবলৈ এলকহলৰ সহায় ল’ব পাৰে। এনে অৱস্থাত গিলাচত এলক’হল স্প্ৰে’ কৰিব লাগে। এতিয়া পৰিষ্কাৰ কাপোৰেৰে ঘঁহি মচি দিব। ইয়াৰ লগে লগে গ্লাছখনৰ ওপৰত থকা দাগটো মিনিটৰ ভিতৰতে আঁতৰি যাব আৰু গ্লাছখন লগে লগে স্পষ্ট দেখা যাব।

বাতৰি কাকত ব্যৱহাৰ কৰকঃ আইনা চাফা কৰিবলৈও বাতৰি কাকত ব্যৱহাৰ কৰাটো ভাল। ইয়াৰ বাবে শুকান বাতৰি কাকতখন পেলাই দি ঘূৰণীয়া আকৃতিত বনাব। এতিয়া বাতৰি কাকতখন ঠাণ্ডা পানীত ডুবাই তাৰ পিছত গিলাচটো পৰিষ্কাৰ কৰক। ইয়াৰ লগে লগে গ্লাছত থকা পানীৰ দাগটো সহজে নাইকিয়া হৈ যাব আৰু আপোনাৰ আইনাখন জিলিকিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

বগা ভিনেগাৰৰ সহায় লওকঃ গিলাচত থকা দাগবোৰ আঁতৰাবলৈ বগা ভিনেগাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। এনে অৱস্থাত বেকিং চোডাৰ লগত বগা ভিনেগাৰ মিহলাই পেষ্ট বনাব। এতিয়া এই পেষ্টটো আইনাখনত লগাই ১৫ মিনিটৰ পিছত পৰিষ্কাৰ পানীৰে আইনাখন ধুব। ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ গ্লাছটো একেবাৰে নতুন যেন লাগিব

অধিক পঢ়কঃ মাত্ৰ দুই মিনিটত পৰস্কাৰ হ’ব লেতেৰা চাহ বনোৱা বাচন। কৰক এই সহজ কাম।

নেমু ব্যৱহাৰ কৰি চাওকঃ নেমুৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰি আইনাখন সহজে পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে সমান পৰিমাণৰ নেমুৰ ৰস আৰু বগা ভিনেগাৰ লগাব লাগে। এতিয়া এই দ্ৰৱটো স্প্ৰে বটলত ভৰাই আইনাখনত ছটিয়াই তাৰ পিছত ১০ মিনিটৰ পিছত পৰিষ্কাৰ কাপোৰেৰে মচি দিব। ইয়াৰ ফলত আইনাখনৰ দাগ আঁতৰি যাব আৰু আপোনাৰ আইনাখন নতুন দেখা যাব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment