ৱালৰ পৰা এনে দাগ আতঁৰাবলৈ গ্ৰহণ কৰক এই সহজ পদ্ধতি। নতুন হৈ পৰিব ঘৰৰ ৱাল।

Best Way To Take Crayon Off Walls:যদি ঘৰত ল’ৰা-ছোৱালী থাকে, তেন্তে সম্ভৱ যে আপোনালোকৰ ঘৰৰ বেৰত ৰঙীন ৰেখা আৰু ছবি দেখা পোৱা যায়। আচলতে দেৱালবোৰ শিশুৰ বাবে কেনভাছৰ দৰে, য’ত তেওঁলোকে নিজৰ সৃষ্টিশীলতা সৃষ্টি কৰে আৰু উপভোগ কৰে। কিন্তু সেইবোৰ চাফা কৰাটো এটা কঠিন কাম। আচলতে মম আৰু ৰঙৰ দ্বাৰা তৈয়াৰী ক্ৰেয়ন বেৰৰ পৃষ্ঠত গভীৰভাৱে লাগি থাকে আৰু ইয়াক আঁতৰোৱাটো সহজ কাম নহয়। যদি আপুনিও আপোনাৰ ঘৰৰ বেৰত থকা ক্ৰেয়নৰ দাগ আঁতৰাব বিচাৰে তেন্তে আমি আপোনাক সহায় কৰিব পাৰো। ইয়াত আমি আপোনাক কওঁ কোনবোৰ ব্যৱস্থাৰ সহায়ত আপুনি বেৰৰ পৰা এই দাগবোৰ সহজে আঁতৰাই পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰে।

পৰিষ্কাৰৰ সহজ উপায়

গ্লাছ ক্লিনাৰ ব্যৱহাৰ কৰক

যদি আপোনাৰ বেৰত ক্ৰেয়নৰ দাগ আছে তেন্তে সেইবোৰ আঁতৰাবলৈ গ্লাছ ক্লিনাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। বজাৰত ইয়াক সহজে উপলব্ধ আৰু ইয়াৰ সহায়ত আপুনি ক্ৰেয়নৰ দাগবোৰ মিনিটৰ ভিতৰতে পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি ইয়াক গোটেই বেৰত ছটিয়াই ৫ মিনিট ৰাখিব। তাৰ পিছত মাইক্ৰ’ চফ্ট কাপোৰেৰে মচি দিব।

বাচন ধোৱাৰ তৰল ব্যৱহাৰ কৰক

বাচন ধোৱাৰ তৰলৰ সহায়ত বেৰৰ পৰা ক্ৰেয়নৰ দাগবোৰো পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে এটা বাটিত কুহুমীয়া পানী লৈ তাত বাচন ধোৱাৰ তৰল ৫ টোপাল দি দ্ৰৱ বনাব লাগে। এতিয়া তাত কাপোৰ এখন দি বেৰখন মচি দিব। দাগবোৰ পৰিষ্কাৰ হ’ব।

টুথপেষ্ট ব্যৱহাৰ কৰক

যদি আপুনি ক্ৰেয়নৰ দাগটো আঁতৰাব বিচাৰে তেন্তে বগা টুথপেষ্ট লৈ বেৰত থকা দাগটোত লগাওক। এতিয়া ব্ৰাছৰ সহায়ত দাগটো ঘঁহি লওক। ইমান ঘঁহিব নালাগে যে কেৱল বেৰৰ ৰংহে ওলাই যায়। লঘু হাতেৰে ঘঁহিলে দাগবোৰ সহজে আঁতৰি যাব।

অধিক পঢ়কঃ এইবোৰ কামৰ ক্ষেত্ৰত পুৰুষতকৈ ৮ গুণ আগত থাকে মহিলা সকল। জানেনে কি এই কাম ?

বেকিং চোডা ব্যৱহাৰ কৰক

বেকিং চোডাৰ সহায়ত ক্ৰেয়নৰ দাগও পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে এটা কাপত অলপ পানী আৰু বেকিং চোডা দি পেষ্ট বনাব। এতিয়া এই পেষ্টটো বেৰত থকা ক্ৰেয়নৰ দাগটোত লগাই কিছু সময় থৈ দিব। দুমিনিটৰ পিছত তিতা কাপোৰৰ সহায়ত পৰিষ্কাৰ কৰক। বেৰখন জিলিকিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment