ৰাতিপুৱা চাহৰ লগত খোৱা ৰাস্কে কৰিব স্বাস্থ্যৰ বৃহৎ ক্ষতি। সাৱধান হওঁক!

Side Effect of Rusk : যদি আপুনি শীতকালত চাহৰ সৈতে দৈনিক দুইৰ পৰা তিনি খন পৰ্যন্ত ৰাস্ক খায়, তেন্তে সাৱধান হওক।সন্ধিয়াৰ চাহ হওক বা ৰাতিপুৱাৰ ব্ৰেকফাষ্ট হওক, বহুতে চাহৰ লগত ৰাস্ক খাই ভাল পায়। আচলতে ৰাস্ক খালে ভোক ভাল হয় আৰু ইয়াৰ কুটিল সোৱাদও খাবলৈ ভাল। কিন্তু আচলতে ভোক দমন কৰা এই ৰাস্কে স্বাস্থ্যৰ ক্ষতিও কৰে । বিশেষকৈ চাহৰ লগত Rusk ৰ সংমিশ্ৰণ হ’লে ই স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি ক্ষতিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

ৰাস্কত অতিৰিক্ত গ্লুটেন, ৰিফাইন আটা আৰু চেনি থাকে, যিবোৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল বুলি গণ্য কৰা নহয়।ৰাস্কে বহুতো শাৰীৰিক সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, ইয়াৰ কাৰণ হ’ল প্ৰায়ে ৰাস্ক বনাবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা ৰিফাইন অইল, আটা, চেনি, গ্লুটেনৰ গুণগত মান ভাল নহয়। এই ধৰণৰ ৰাস্ক সেৱন কৰিলে তেজত চেনিৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি পাব পাৰে আৰু ডায়েবেটিছৰ আশংকা বাঢ়ি যাব পাৰে।

নিয়মিতভাৱে ৰাস্ক খালে ই আপোনাৰ অন্ত্ৰত বেয়া বেক্টেৰিয়াৰ বৃদ্ধিতো সহায় কৰে, যিয়ে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতাও দুৰ্বল কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে পাচনতন্ত্ৰৰ বিসংগতিৰ আশংকাও থাকে। ইয়াৰ লগতে পুষ্টিকৰ পদাৰ্থৰ শোষণো সঠিকভাৱে নহয়। বেছিকৈ ৰাস্ক খোৱাৰ ফলত কোষ্ঠকাঠিন্য হ’ব পাৰে।

অধিক পঢ়কঃ সাধাৰন যেন লগা এই ৮ টা লক্ষণ হব পাৰে টি.বি ৰ সংকেত। এনেদৰে কৰক চিকিৎসা।

ৰাস্ক খালে খাদ্যৰ প্রতি লোভ বৃদ্ধি পাব পাৰে, যাৰ বাবে ওজন বৃদ্ধিৰ আশংকা থাকে। যিহেতু ৰাস্কত অধিক চেনি আৰু ৰিফাইন আটা থাকে, সেয়েহে ই মেদবহুলতাৰ কাৰণো হ’ব পাৰে।

ৰাস্কত কোনো ধৰণৰ পুষ্টিকৰ উপাদান নাথাকে। ই শৰীৰত প্ৰদাহ বৃদ্ধি কৰে। ৰিফাইন আটাৰ পৰা ৰাস্ক তৈয়াৰ কৰা হয়, য’ত আঁহ বা আন পুষ্টিকৰ উপাদান নাথাকে। লগতে ইয়াক অধিক সুস্বাদু কৰিবলৈ ইয়াত কিছুমান ৰাসায়নিক পদাৰ্থও যোগ কৰা হয়, যিবোৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment