ভাল আলু বুলি বজাৰৰ ভুৱা আলু খাই আছে নেকি ? এইদৰে কৰক পৰীক্ষা।

Fake Potato Vs Real Potato: বজাৰত বহু ‘ফেক’ আলু আছে যদিও ইয়াৰ বিষয়ে অতি কম সংখ্যক লোকেহে জানে। মানুহে প্ৰকৃত আলু মিহলাই ভুৱা আলু বিক্ৰী কৰি আছে আৰু কোনেও খবৰটো পোৱা নাই। ‘হেমাংগিনী’ বা ‘হেমলিনি’ আলু চন্দ্ৰমুখীৰ দাম বজাৰত বিক্ৰী হৈ আছে, যিটো দেখাত চন্দ্ৰমুখীৰ দৰে, কিন্তু সোৱাদ সম্পূৰ্ণ বেলেগ। কিন্তু যদি আপুনি সেইবোৰ কাষে কাষে ৰাখে তেন্তে কোনটো চন্দ্ৰমুখী আলু আৰু কোনটো হেমাংগিনী আলু বুজিবলৈ টান হৈ পৰে। বজাৰত বিক্ৰী কৰা হৈছে চন্দ্ৰমুখী আলু প্ৰতি কেজিত ২০ৰ পৰা ২৫ টকা। আনহাতে হেমাংগিনী আলুৰ দাম ১০ৰ পৰা ১২ টকা হ’ব লাগে যদিও একাংশ ব্যৱসায়ীয়ে বজাৰত হেমাংগিনী আলু চন্দ্ৰমুখী আলু হিচাপে বিক্ৰী কৰি আছে। ফলত ক্ৰেতাসকল বিপদত পৰিছে।

ভুৱা আলু বিক্ৰী কৰি উপাৰ্জন কৰা অসাধু ব্যৱসায়ী: হুগলী কৃষি সমবায় সমিতিৰ এজন সদস্যই জনোৱা মতে, হেমাংগিনী আলু মূলতঃ মিশ্ৰিত জাতৰ আলু। এই আলুৰ খেতি পঞ্জাৱৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত কৰা হয়। এই আলুৰ গুটি আন ৰাজ্যৰ পৰা এই ৰাজ্যলৈ আহে। এই আলুৰ খেতিও হুগলীৰ বিভিন্ন স্থানত কৰা হয়। আলুৰ এই খেতিত উৎপাদন বেছি। বিঘাত ৫০ৰ পৰা ৬০ বস্তা চন্দ্ৰমুখী আলু উৎপাদন হোৱাৰ বিপৰীতে এই আলুৰ উৎপাদন প্ৰায় ৯০ৰ পৰা ৯৫ বস্তা। যদিও এই আলুৰ উৎপাদনৰ হাৰ বেছি, কিন্তু বজাৰত এই আলুৰ চাহিদা বহুত কম। প্ৰথম কথা, এই আলুবোৰে ভালদৰে সিজিৱ নিবিচাৰে। দ্বিতীয়তে এই আলুবোৰৰ সোৱাদ বৰ ভাল নহয়।

মানুহে চিনাক্ত কৰাত অসুবিধা হয়

হুগলী জিলাৰ কৃষি বিষয়া মনোজ চক্ৰৱৰ্তীয়ে কয় যে চহৰ অঞ্চলৰ লোকসকলৰ বাবে বাহিৰৰ পৰা হেমাংগিনী আলু আৰু চন্দ্ৰমুখী আলুৰ মাজত পাৰ্থক্য কৰাটো অতি কঠিন। হেমাংগিনী আলু চন্দ্ৰমুখী আলুৰ লগত সংকৰণ কৰি তৈয়াৰ কৰা হয়। যিহেতু এই আলু হাইব্ৰিড, সেয়েহে কম সময়ত আৰু কম খৰচত ইয়াৰ খেতি কৰিব পাৰি। এই আলু হুগলী জিলাৰ পুৰষুৰা আৰু তাৰকাশ্বৰ অঞ্চলত খেতি কৰা হয়।চন্দ্ৰমুখী আলু যি প্ৰস্তুত কৰিবলৈ তিনি-চাৰি মাহ সময় লাগে। তাত এই হাইব্ৰিড আলু ডেৰ-দুমাহৰ ভিতৰত উৎপাদন হয়।

অধিক পঢ়কঃ মাত্ৰ ৭০ টকা খৰছ কৰি বৃদ্ধি কৰক ঘৰৰ ফেন খনৰ স্পিড। কৰক এই কাম।

খেতিয়কে এই আলু এটা বতৰত দুবাৰকৈ খেতি কৰিব পাৰে।হাইব্ৰিডৰ বাবেও উৎপাদনৰ হাৰ বেছি।বহু অসাধু ব্যৱসায়ীয়ে এই হেমাংগিনী আলু চন্দ্ৰমুখী আলু বুলি বিক্ৰী কৰি আছে। গাঁৱৰ মানুহক এই ক্ষেত্ৰত ঠগাটো বৰ সহজ নহয়, কাৰণ তেওঁলোক কৃষিৰ লগত জড়িত আৰু দেখি এটা আলু চিনি পায়। কিন্তু অসাধু ব্যৱসায়ীসকলে চহৰ অঞ্চল বা বস্তিৰ মানুহক সহজে আভুৱা ভাৰি ব্যৱসায় অব্যাহত ৰাখে।

চন্দ্ৰমুখী আৰু হেমাংগিনী আলু কেনেকৈ জানিব?

কৃষি সঞ্চালক মনোজ চক্ৰৱৰ্তীয়ে কয়, ‘ওপৰৰ পৰা দুটা আলু চিনাক্ত কৰাটো অতি কঠিন। দুয়োৰে ছাল পাতল যদিও এই আলু দুটা ধৰণে চিনাক্ত কৰিব পাৰি। প্ৰথমতে, দুবিধ আলুৰ খোলা খোলাৰ পিছত ভিতৰৰ ৰং বেলেগ বেলেগ হয়। চন্দ্ৰমুখী আলুৰ ভিতৰৰ অংশ পাতল বেইজ, আৰু হেমাংগিনী আলুৰ ভিতৰখন বগা। দ্বিতীয়তে, কোনটো আলুৰ সোৱাদ লৈ বুজিব পাৰি। হেমাংগিনী জাত একেবাৰে সোৱাদ নাপায়। ভালকৈ ৰান্ধিব নোৱাৰে।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰা পৰামৰ্শ লওঁক।লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment