হোটেল আৰু ট্ৰাইল ৰুমত থকা গোপন কেমেৰা এনেদৰে বিচাৰক। বহুতেই নাজানে এই কথা!

Hidden Camera: হোটেলৰ কোঠাত লুকাই থকা কেমেৰা: যদি আপুনি ভ্ৰমণলৈ যায়, তেন্তে হোটেলত থাকে, তেতিয়া এনে বহু সময়ত হোটেলৰ কোঠাত এটা লুকাই থকা কেমেৰা লগোৱা হয়, কিন্তু আমি এই কথা নাজানো। গম পোৱাটো সহজ। আজি আমি এই লেখাটোত ক’ম, কেনেকৈ এটা কোঠাত লুকাই থকা ডিভাইচ পৰীক্ষা কৰিব পাৰি।

মোবাইল এপ্লিকেচন

যদি আপোনাৰ কোঠাত কোনো ডিভাইচ ইনষ্টল কৰা হৈছে তেন্তে মোবাইল এপ্লিকেচনৰ পৰাই জানিব পাৰিব। আজিকালি এই সকলোবোৰ এপ্লিকেচনৰ পৰা সহায় ল’ব পাৰে যেনে hidden camera detector, hidden device in Android phone.

ব্লুটুথ ডিভাইচ শিকিব

ব্লুটুথ বা ৱাইফাই সহায়ৰ সহায়ত আপুনি আন যিকোনো ডিভাইচৰ বিষয়ে জানিব পাৰিব। আপুনি থকা কোঠাটোত আৰু যদি আপোনাৰ ফোনটোৰ চিগনেলত কোনো সমস্যা হয়, তেন্তে আপুনি কোঠাটো সঠিকভাৱে পৰীক্ষা কৰিব লাগে যে কোনো লুকাই থকা কেমেৰা নাই।

এই ঠাইবোৰ পৰীক্ষা কৰক

যদি আপুনি হোটেলত থাকে, তেন্তে কোঠাটোৰ সকলো বস্তু ভালদৰে পৰীক্ষা কৰিব লাগে। বহু সময়ত মানুহে বস্তুবোৰৰ আঁৰত কেমেৰাটো ৰাখে। বিশেষ মনোযোগ দিয়ক, যেনে লেম্পৰ চাৰিওফালে, এচি পাৱাৰ এডাপ্টাৰ, এলাৰ্ম চেন্সৰ, আৰু ফোনটোৰ ওচৰত। ইয়াৰ লগতে কোঠাটোৰ বাথৰুমটোও ভালদৰে চাব লাগে আৰু তাত ৰখা বস্তুবোৰো পৰীক্ষা কৰিব লাগে। লগতে টুথব্ৰাছ হোল্ডাৰ, টেপ, বাথৰুমৰ দুৱাৰ আৰু খিৰিকীৰ পিছফালে থকা ঠাইবোৰো পৰীক্ষা কৰক।

অধিক পঢ়কঃ বিবাহিত পুৰুষে আন মহিলাৰ প্ৰতি এইবোৰ কাৰণতেই আকৰ্ষিত হয়। কাৰণ জানি আচৰিত হব!

এই পদ্ধতিসমূহৰ দ্বাৰাও পৰীক্ষা কৰিব পাৰে

আজি প্ৰযুক্তিৰ এই যুগত কাঁচতো কেমেৰা স্থাপন কৰিব পৰা যায়। ইয়াৰ বাবে টৰ্চৰ সহায়তো চাব পাৰিব। প্ৰথমে লাইট বন্ধ কৰাৰ পিছত টৰ্চটো গ্লাছৰ সন্মুখত ৰাখক আৰু তাৰ পিছত চাওক যে কিবা প্ৰতিফলন আছে নে নাই।

লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment