শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপনৰ সময়ত নকৰিব এই ৫ টা কাম। সম্পৰ্কত আহিব সমস্যা!

শাৰীৰিক সম্পৰ্ক কেনেকৈ বজাই ৰাখিব লাগে: শাৰীৰিক সম্পৰ্কই স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজৰ সম্পৰ্ক আৰু অধিক শক্তিশালী কৰি তোলে বুলি একমত। শাৰীৰিক সম্পৰ্ক থকাৰ সময়ত আপুনি কেতিয়াও আপোনাৰ সংগীক বিৰক্ত কৰিব নিবিচাৰিব। এই পৰিস্থিতিত অংশীদাৰসকলে ইজনে সিজনৰ কিছুমান কথা লক্ষ্য কৰে। এই সময়ছোৱাত তেওঁ এনে কিছুমান ভুলো কৰে, যাৰ ফলত তেওঁৰ বিবাহিত সম্পৰ্কত প্ৰভাৱ পৰে। গতিকে মনত ৰাখিব যে সম্পৰ্ক গঢ়ি তোলাৰ সময়ত সংগীক ভাল অনুভৱ কৰাওক, তেওঁলোকৰ মনত কোনো ধৰণৰ সন্দেহৰ সৃষ্টি নকৰিব। বিচনাত দম্পতীয়ে কোনবোৰ ভুলৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে জনাওক।

(১) সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ সময়ত সংগীক চুমা নিদিয়াৰ ভুল কেতিয়াও নকৰিব কাৰণ ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাৰ প্ৰেম অনুভৱ কৰিব।

(২) সংযোগ কৰাৰ আগতে কেতিয়াও কাণ, কান্ধ, ডিঙি বা শৰীৰৰ কোনো অংশ কমুৰিবলৈ চেষ্টা নকৰিব। ইয়াৰ ফলত সংগীয়ে অস্বস্তি অনুভৱ কৰিব।

(৩) ক্লাইমেক্সত উপনীত হ’বলৈ হ’লে বেছি খৰখেদা নকৰিব আৰু বেছি পলমও নকৰিব।

(৪) সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ আগতে নিশ্চিতভাৱে সংগীক জনাই দিব লাগে কাৰণ সংগীৰ এই কথা জনাৰ অধিকাৰ আছে।

অধিক পঢ়কঃ পুৰুষৰ গাত এইবোৰ বস্তু দেখিলে অতি সোনকালে প্ৰেমত পৰে নাৰী। জানেনে এই গোপন কথা ?

(৫) সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ সময়ত কেতিয়াও মৌন নাথাকিব, বৰঞ্চ সংগীৰ সৈতে মৰমেৰে কথা পাতিব। ইয়াৰ ফলত তেওঁলোকৰ মনটো ভাল হ’ব।

(৬) সম্পৰ্ক গঢ়ি তোলাৰ সময়ত কোনো ধৰণৰ খৰখেদা নকৰিব, বৰঞ্চ সংগীক পূৰ্ণ সময় দিয়ক।

*এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞ আৰু চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওঁক।AssamPrime24 এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে।

2 thoughts on “শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপনৰ সময়ত নকৰিব এই ৫ টা কাম। সম্পৰ্কত আহিব সমস্যা!”

Leave a Comment